Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna do 1000zł


Recommended Posts

Witam,

Mam zamiar kupić kartę graficzną, tak jak w tytule do 1000zł. Proszę pomoc ponieważ znajduje się w tej cenie wiele dobrych kart, a mi zależy na karcie najbardziej wydajnej i z najlepszą kulturą pracy. Proszę też zwrócić uwagę na moją obudowę w chwili, gdy zdecydujecie się mi pomóc. Komputer służy głównie do grania.

Mój komputer:

CPU- Intel Core i5 4440 @ 3.10GH

RAM- 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz

GPU- 2047MBNVIDIA GeForce GTX 750

Płyta główna- Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-DS3H (SOCKET 0)

Zasilacz- marki nie pamiętam, ale jest 500W

edit: zapomniałem o obudowie Modecom Logic A11

Oczywiście dziękuję za każdą próbę pomocy i za sensowne odpowiedzi odwdzięczę się plusikiem :)

Edytowane przez Meloo
Link to post
Share on other sites

W tej cenie nie ma obecnie wielu kart do kupienia.

 

Niestety trafiłaś na kiepski moment jeśli chodzi o kupno karty grafiki, bo ceny poszły ostro w górę - najlepsza rada - jak nie musisz teraz kupować to nie kupuj.

 

Z nowych kart do 1000 zł. to obecnie kupisz najwyżej jakąś GTX 1050 Ti od nVidii lub jakiegoś AMD 460 (lub 560) - o ile uda się Tobie jakąś kartę od AMD gdzieś dostać, bo pustki w sklepach.

 

GTX 1060 oraz RX 570 i 580 to już sporo powyżej 1000 zł - dodatkowo RX z serii 500 praktycznie niedostępne.

 

Możesz poszukać w zagranicznych sklepach, w niektórych polskich też jeszcze cos maja na stanie.

 

Ewentualnie poszukaj jakiejś używanej GTX 970 lub jakichś kart od AMD - 380X, 390 - przy tych ostatnich od AMD to porządny markowy zasilacz jest niezbędny, by 500 W wystarczyło.

Link to post
Share on other sites

GTX 1050 TI jest do kupienia za 600-750 zł więc to poniżej twojego budżetu, radeony są niedostępne. Z nowych kart pozostaje tylko GTX 1060 3GB najtańsze modele są już za 900zł, której nie polecałbym ze względu na mała ilość pamięci. Wstrzymaj się z zakupem lub poszukaj czegoś używanego z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

 

 

GTX 1060 3GB najtańsze modele są już za 900zł, której nie polecałbym ze względu na mała ilość pamięci.

Ja po przejrzeniu testów kupiłem 3GB. Potrafisz jakoś podeprzeć to że, jest to za mało pamięci?

 

Jak wejdą gry, które wymagają więcej to ta karta i tak będzie dla nich za słaba i to nie z powodu RAM tylko ogólnej wydajności. Jak do tej pory jest tylko jedna gra, w której było widać różnicę wynikającą z powodu pamięci, ale myślę, że minimalnie zjechanie z jakości tekstur nie pogorszyło by znacząco obrazu a zmniejszyłoby różnicę.

 

Podobnie z rozdzielczością QHD / 4k - często podawaną jako argument za tym by mieć więcej RAM - wydajność karty i tak nie pozwoli komfortowo pograć w tej rozdzielczości. Poza tym testy które widziałem nie wykazuję tu znacznej przewagi karty wyposażonej w więcej pamięci.

 

Większość różnic wydajnościowych to było 10% i to tylko i wyłącznie ze względu na to, że 1060 6GB ma więcej jednostek cieniujących - na moje to nieczysta zagrywka ze strony nvidii... 

 

Podsumowująć - na chwile obecną jest to 10% wydajności więcej przy 30% dopłacie... 

 

Ale chętnie zobaczę jakieś konkretne przypadki, gdzie 6 gb ram faktycznie ma sens.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@tabask021 - nie masz w x-komie RX570, bo dostępność zerowa - jak przyjdą jakieś dostawy to cena będzie grubo powyżej 1000 zł. skoro jak widzę nowe dostawy RX580 są za jedyne 1999 zł. w różnych miejscach.

 

@Bartek Żak - generalnie ten GTX 1060 z 3GB nie byłby złą propozycja dla niego w cenie do 1000 zł. - jednak problem ten sam co przy AMD - znikoma dostępność tego modelu - jak już jest w magazynie to za prawie 1200 zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

generalnie ten GTX 1060 z 3GB nie byłby złą propozycja dla niego w cenie do 1000 zł. - jednak problem ten sam co przy AMD - znikoma dostępność tego modelu - jak już jest w magazynie to za prawie 1200 zł.

 

Aha - no szkoda, ja kupowałem naprawdę niedawno i dostępność była spora. Dostałem telefon od kupca dotychczasowego GTX760, zadzowniłem do x-kom i mieli na miejscu :) a jakbym chciał inny model poniżej 1000 to mogli dość szybko sprowadzić (była sobota, na wtorek mogły być inne modele). Nie wiedziałem, że dostępność tak spadła ... 

Link to post
Share on other sites
GTX 1050 kup i będziesz miał z głowy hehe

 

Słaba to porada. Jak już to gtx1050ti bo dopłata wydaje się niewielka (ok 100 zł?), a wydajności trochę zyskujemy. Jak dorwiesz to bym brał gtx 1060 3gb.

 

Edit:

faktycznie jakaś masakra z tymi cenami. gtx 1060 3g od 1100-1200 zł , a gtx 1060 6g za 1500 zł. To w niczym nie przypomina sytuacji sprzed 2-3 tygodni . Cieszę się, że wtedy kupiłem kartę ;)

Edytowane przez Bartek Żak
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz- marki nie pamiętam, ale jest 500W edit: zapomniałem o obudowie Modecom Logic A11

Jeśli ten zasilacz był kupiony razem z tą obudową to bardzo możliwe że siedzi tam jakiś "Logic 500W" lub inne dziadostwo Modecoma. Bez sprawdzenia marki nie pakowałbym tam nic ponad GTX 1050ti a i to jest ryzykowne bo takie zasilacze potrafiły palić się nawet bez mocnego obciążenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli ten zasilacz był kupiony razem z tą obudową to bardzo możliwe że siedzi tam jakiś "Logic 500W" lub inne dziadostwo Modecoma. Bez sprawdzenia marki nie pakowałbym tam nic ponad GTX 1050ti a i to jest ryzykowne bo takie zasilacze potrafiły palić się nawet bez mocnego obciążenia.

 

Słuszna uwaga! 

Link to post
Share on other sites

A niby czemu by się nudziła? Ja mam i5 3470 i się nie nudzi mój gtx1060 3gb.

Ps. Jak uda Ci się dorwać gtx1060 3gb to kupuj karta radzi sobie bardzo dobrze prawie w każdej grze, a w tej co sobie mniej radzi wystarczy zejść z detalami np cieni i dalej jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

A niby czemu by się nudziła? Ja mam i5 3470 i się nie nudzi mój gtx1060 3gb. Ps. Jak uda Ci się dorwać gtx1060 3gb to kupuj karta radzi sobie bardzo dobrze prawie w każdej grze, a w tej co sobie mniej radzi wystarczy zejść z detalami np cieni i dalej jest dobrze.

a ja miałem IB i5 4.3 GHZ i na gtx 970 wszystkiego wyciagnąc nie mógł w FHD

Witam,

Mam zamiar kupić kartę graficzną, tak jak w tytule do 1000zł. Proszę pomoc ponieważ znajduje się w tej cenie wiele dobrych kart, a mi zależy na karcie najbardziej wydajnej i z najlepszą kulturą pracy. Proszę też zwrócić uwagę na moją obudowę w chwili, gdy zdecydujecie się mi pomóc. Komputer służy głównie do grania.

Mój komputer:

CPU- Intel Core i5 4440 @ 3.10GH

RAM- 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz

GPU- 2047MBNVIDIA GeForce GTX 750

Płyta główna- Gigabyte Technology Co. Ltd. B85M-DS3H (SOCKET 0)

Zasilacz- marki nie pamiętam, ale jest 500W

edit: zapomniałem o obudowie Modecom Logic A11

Oczywiście dziękuję za każdą próbę pomocy i za sensowne odpowiedzi odwdzięczę się plusikiem :)

Najlepsza opcvja to dorwac jakiegos dobrego gtx 970 za 600zł np msi gaming lub gigabyte g1 /oc jak sie zmiesci w budzie

Link to post
Share on other sites

Dzieki za rady, zdecydowalem, ze poczekam troche az ceny spadna i kupie GTX 1060 6GB. Sprawdze tez zasilacz i wymienie go w razie potrzeby.

 

edit: plusy dam jak bede na komputerze, bo z telefonu sie nie da

Edytowane przez Meloo
Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie jak długo to potrwa.

 

Obecnie widzę, że w niektórych sklepach nie mają ani jednej 1060 w magazynie, a jak już się pojawiają to wersja 3GB potrafi kosztować 1300-1400 zł., a wersja 6GB to już 1500-1900 zł.

1050 Ti niektórzy sprzedają już w cenach 850-1000 zł. - pewnie jak skończą się zapasy to znikną te karty w cenach 600-750 zł.

 

Karty od AMD są praktycznie niedostępne w sklepach - jak się pojawią to w absurdalnych cenach, np. RX 580 8GB pojawił się w Proline za jedyne 1999 zł. i o dziwo sprzedał się w chwilę po wprowadzeniu do sprzedaży.

 

Wszędzie w sklepach słyszę, że co dostawa to wyższa cena kart i nikt nie widzi nawet najmniejszych oznak, by miało się to szybko zmienić.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

GTX 1050 TI jest do kupienia za 600-750 zł więc to poniżej twojego budżetu, radeony są niedostępne. Z nowych kart pozostaje tylko GTX 1060 3GB najtańsze modele są już za 900zł, której nie polecałbym ze względu na mała ilość pamięci. Wstrzymaj się z zakupem lub poszukaj czegoś używanego z gwarancją.

 

Już nie, teraz ceny topowych to prawie 800zł a w sklepach ich nie przybywa także zaraz NV podzieli los AMD i będzie ciekawie :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...