Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do kupienia nowej karty graficznej (a dokładnie GeForce GTX 1050, wydaje się całkiem dobra i leży w granicy moich oszczędności) i większej ilości ramu ( z 4GB do 8GB ). Konfiguracja mojego komputera :

 

System : Windows 7, 64bit

Płyta główna : M3N78-VM od Asusa

Procesor : AMD Athlon II X2 250, 3GHz

Karta graficzna : GeForce 9800GT ( chcę zamienić na GeForce GTX 1050 )

RAM : 2x DDR2 2GB PC2-6400 dimm ( chcę dokupić kolejne 2x 2GB od Samsunga )

Zasilanie : Logic atx 12V 2.2, 500W

 

Ma już 7 lat, nie był modyfikowany ani razu. Dodam że nie zależy mi na graniu na ultra czy coś, średnie ustawienia w zupełności by wystarczyły.

Chciałbym się zapytać czy to wszystko będzie dobrze współgrało z nowym sprzętem, czy zasilacz wystarczy, czy to będzie grało z płytą główną? Ogólnie czy dodanie RAMU i wymiana tylko karty graficznej ma sens. 

 

Może za te 650 zł da się jakoś lepiej ulepszyć mój komputer ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze w co chesz grac, po drugie jaki masz mojitor, po trzecie trzeba zaczac od zasilacza.

Wg mnie nie bardzo widze sens modernizowania tego zestawu. Cpu jest bardzo slabe pod nowsze gry, karta bedzie sie nudzila. Sprzedalbym cpu, mobo, ram. Dozbieral i kupil zestaw oparty o g4560, mobo, 8gb ddr4 i gtx 1050, markowy zasilacz. Jak sie da to na poczatek wykorzystal obecne hdd i obudowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno Planetside 2 chciałbym żeby chodziło na conajmniej średnich ustawieniach ( obecnie na minimalnych 20fps przy małych potyczkach ). 

 

Monitor : LL 3190T fujitsu , rozdzielczosc 1366 x 768

 

Wątpię czy znajdzie się chętny na takie przestarzałe podzespoły, ale pewnie spróbuję.

Link to post
Share on other sites

Jak zerknalem na Twoja plyte to powinna obsluzyc phenoma 2 x4 ewentualnie athlona 2 x4 jak bys kupil za przyzwoite pieniadze i tego gtx 1050 to byloby troche lepiej niz 2 rdzenie. Ale zmiana na g4560 wg mnie i tak jest bardziej sensowna. No ale jak nie masz kasy to 4 rdzenie zawsze pomoga.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...