Skocz do zawartości

Propozycja benchmarków do nowej wersji


Recommended Posts

Jak w temacie, jakie macie propozycje? Chciałbym się pozbyć pozycji Vantage E, H, X i wrzucić coś nowego dla serii HD5000 i GF 400 w górę. Kilka wymagań:

1) są 3 miejsca, więc tylko 3 wchodzą w grę

2) muszę mieć dostęp do rzetelnych testów dla danego benchmarka - guru3d, techpowerup itd.

 

Myślę, że pierwszy pewniak to 3DMark 11. Myślałem nad Heaven i Crysisem. Oba testy w FullHD 4xAA i wyniki w fps. Co Wy na to?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że pierwszy pewniak to 3DMark 11. Myślałem nad Heaven i Crysisem. Oba testy w FullHD 4xAA i wyniki w fps. Co Wy na to?

dobry pomysł, w ogóle testy grami są imo bardziej wiarygodne od benchmarków także obrany kierunek jak najbardziej ok, także przy nowych grafach zamiast starych smarków z przed prawie dekady, które kompletnie nic nam nie mówią można by zrobić np tak:

 

3DMark 11 i Haven jako benchmarki (mogą być nawet po dwa wyniki z różnymi ustawieniami) plus ze 3-4 modne tytuły, jak sugerowany crysis, mafia itd w FullHD 16x anizo i 8x AA i sterowniki na default, żeby takie MLAA czy inne SSAA nie uderzało po wydajności

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł. ;) Tylko tak sobie myślę, że Crysis nie jest najodpowiedniejszy, bo Radki mają w nim dziwnie wysokie wyniki względem GeForce'ów. ;)

Tak sobie jeszcze pomyślałem, że dobrze było by dopisać pobór prądu chociaż w samym stresie ( przynajmniej do tych ostatnich serii tzn. HD58xx, HD68xx i HD69xx oraz GTX4xx i GTX5xx.) :)

Link to post
Share on other sites

Crysis nie jest najodpowiedniejszy, bo Radki mają w nim dziwnie wysokie wyniki względem GeForce'ów.

nie jęcz, dobierze się np mafię 2 jako przeciwwagę i ze dwa-trzy inne tytuły z mocnymi benchmarkami, jak np Just Cause 2, Stalker CoP, i coś nieco lżejszego jak Call of Juarez BiB czy DoW2

Link to post
Share on other sites

Tylko tak sobie myślę, że Crysis nie jest najodpowiedniejszy, bo Radki mają w nim dziwnie wysokie wyniki względem GeForce'ów.

Albo GeForce mają dziwnie wysokie wyniki w innych testach. Nie wymagajcie cudów, 40 gier nie będę dodawał. Nie mogę/nie umiem aż tak ingerować w skrypt. Mogę tylko podmienić 3 pozycje Vantage - piszę któryś raz.

 

Platformy nie ma i raczej nie będzie. Benchmark.pl już niejako odpuścił sobie ten projekt, ja go tylko utrzymuję w tym podstawowym stopniu - aktualizacja o nowe układy, poprawki. Więc apeluję o poskromienie wyobraźni z różnymi wybujałymi pomysłami ;)

 

Każdy wynik z danego benchmarku jest brany z tego samego źródła i jest porównywalny. Jeżeli mam to robić na tej zasadzie jak teraz (gratis), to innej opcji niż zbieranie wyników z sieci nie widzę.

 

@moriss: jest podane TDP, które akurat przy kartach graficznych jest bliskie poborowi energii. Wg mnie - wystarczy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...