Skocz do zawartości

Zestaw za 2300 do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pik14,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry (Wiedzmin 3, Fallout 4, Gry Online)
  • Maksymalna kwota : 2300
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w najbliższym czasie
  • Których części potrzebuję : buda opcjonalnie monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania : Najnowsze Gry
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dyski HDD
  • Własna propozycja zestawu : Nie mam
  • Inne : Jak można polecić mi jakiś dobry niedrogi monitor FHD do Gier
  • można opcjonalnie zwiększyć kwote o około 100-200 zł
  • Dziękuję

p.s zapomniałem napisać że podzespoły muszą być na morele (zamierzam wysłać za granice)

Edytowane przez pik14
Link to post
Share on other sites

no własnie to lga1151 już nie będzie pod rozbudowę bo to martwa podstawka a pod am4 dużo mocniejsze proce włożysz bo jeszcze 2 generacje wyjdą pod to ... Moja opcja to jest pod rozbudowę :] a dysk jak odejmiesz to akurat będzie bliżej docelowej ceny .

buda nie dostępna to coś innego sobie dobierz co by ci pasowało , może sharkoon s25 /spc m35 ??

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

A dlaczego ma brać gorszy procesor ?

Zestaw na i5 7400 + GTX 1050 Ti na teraz lub też wstrzymanie się do wejścia do sprzedaży RX'a 570. 

https://www.purepc.pl/procesory/amd_ryzen_r5_1400_test_na_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_480

 

 

 

Obudowa niedostepna

Alternatywa: https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-rg1w-spc153-774109/

 

Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX (BX80677I57400)

ASRock H110M DVS R3.0, H110, DDR4, SATA3, DVI-D, microATX (90-MXB4A0-A0UAYZ)

GoodRam DDR4 PLAY 8GB, 2400MHz, CL15 Silver (GYS2400D464L15S/8G)

Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Asus GeForce GTX 1050 TI 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (EX-GTX1050TI-4G)

Antec VP 500W (0-761345-06485-9)

SilentiumPC Regnum RG1W (SPC153)

 

2401,98 zł

 

CPU siódmej generacji od Intela, budżetowe MOBO z zaktualizowanym BIOSem pod Kaby Lake, RAM w jednej kostce na start z możliwością dokupienia drugiej w przyszłości, standardowe HDD do zestawu, pół pasywne GPU, budżetowy zasilacz z ponad 400 W na linii 12V zapewni solidny zapas teraz i w przyszłości, buda z oknem, piwnicą oraz dwoma wentylami na start.

Link to post
Share on other sites

Tak samo nie będzie się opłacać zamiana na Ryzena z tej samej albo następnej generacji gdzie zmiany w wydajności będą kosmetyczne. Przy okazji budżet nie jest podbity o 300 zł, a jedynie o 100. Chyba to już duża różnica i powinieneś to zrozumieć.

 

sorki ale to ryzen jest bardziej opłacalny

Od kiedy coś mniej wydajnego jest bardziej opłacalne :wariat:  

 

Jak można polecić mi jakiś dobry niedrogi monitor FHD do Gier

Najtańszy na, którym można zaczepić oko to ten:

https://www.morele.net/monitor-benq-gw2270h-779664/

Link to post
Share on other sites

odejmując dysk podbitka to u mnie 100zł , jest na co wymienić , masz lutowane CPU więc nie będzie się coraz bardziej grzać z czasem . a samo cpu jest mocniejsze i widać to wszędzie poza grami ale i one się powoli dostosują - to kwestia optymalizacji .

Zmiany wydajności nie będą kosmetyczne raczej bo ryzen refresh ma docelowo dać wyższe zauważalnie zegary a ryzen 2 będzie już w 7nm i nie wykluczone że jeszcze 1 generacja wejdzie na am4 ...

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

 

 

dejmując dysk podbitka to u mnie 100zł

Po odjęciu dysku u mnie można myśleć o mocniejszym GPU, albo o oszczędnościach.

 

 

 

masz lutowane CPU więc nie będzie się coraz bardziej grzać z czasem

Demonizujesz to grzanie się. Przecież to nie jest jednostka do OC więc w czym problem ?

 

 

 

a samo cpu jest mocniejsze i widać to wszędzie poza grami

Polecam uważne czytanie:

 

 

Zastosowanie komputera : Gry

 

 

 

Zmiany wydajności nie będą kosmetyczne raczej bo ryzen refresh ma docelowo dać wyższe zauważalnie zegary

Brzmi znajomo.

 

 

 

a ryzen 2 będzie już w 7nm i nie wykluczone że jeszcze 1 generacja wejdzie na am4 ...

Pospekulować sobie można. Oficjalnej zapowiedzi o tym, że coffee lake będzie na nowy socket nie ma, a niższy proces technologiczny przede wszystkim przełoży się na lepszą efektywność energetyczną - z wydajnością może być różnie.

Link to post
Share on other sites

Ja się nie przekonałem, bo nie miałem styczności z referencyjnym chłodzeniem do proca. Najpierw miałem SPC Fera 2, a teraz mam chłodzenie z sygnatury i nie mam problemów z utrzymaniem rozsądnych temperatur po OC jak również wysokiej kultury pracy chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

no własnie to lga1151 już nie będzie pod rozbudowę bo to martwa podstawka

 

Dlaczego tak piszesz ? Przed nami premiera nowych płyt 1151 a Ty piszesz, że już nie jest po rozbudowę ? Intel jeszcze chyba nie potwierdził czy Coffee będzie działać na chipsetach serii 200. Pod samo 1151 nawet Cannon Lake może się pokazać. 

 

 

 

sorki ale to ryzen jest bardziej opłacalny i umożliwi kiedyś rozbudowe a jak na i5 wskoczy to kaput

 

Dlaczego kaput ? Sprzeda i5, dołoży kilka stów i kupi i7 rdzenie / 8 wątków. Idąc dalej zawsze można sprzedać CPU razem z mobo i przerzucić się na zupełnie coś nowego. Nie pisz pierdół.

 

 

 

Zmiany wydajności nie będą kosmetyczne raczej bo ryzen refresh ma docelowo dać wyższe zauważalnie zegary

 

To możemy się tutaj naprawdę spodziewać skoku wydajności.

 

 

 

A i tak swoje zauważyłem

 

To może przedstaw jak to wyglądało. Jak było na początku, jak teraz. Jakieś SS z testów, cokolwiek ?  

Link to post
Share on other sites

"Dlaczego kaput ? Sprzeda i5, dołoży kilka stów i kupi i7 rdzenie / 8 wątków. Idąc dalej zawsze można sprzedać CPU razem z mobo i przerzucić się na zupełnie coś nowego. Nie pisz pierdół."

 

Nie zgadzam się z tym , przesiadka w ramach 1 generacji z i5 na i7 to mały wzrost ...

 

"To możemy się tutaj naprawdę spodziewać skoku wydajności."

 

Ja się spodziewam ładnego wzrostu na ryzenie 2 bo wkońcu się obudzili .

 

"To może przedstaw jak to wyglądało. Jak było na początku, jak teraz. Jakieś SS z testów, cokolwiek ?  "

W sumie proc nie jest już u mnie a ja nie mam screenów z końca użytkowania ale odezwę się do nowego właściciela . Ale to co zauważyłem to wzrost temp o 5-6c w tych samych warunkach + chłodzenie zrobiło się chłodniejsze czyli ja wnioskuje że glut się zaczął degradować , gorzej przewodzi i chłodzenie chłodniejsze a procowi ciepło . Oczywiście pastę zmieniam co najmniej 2 razy w roku więc wykluczam by się mogła zestarzeć .

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zgadzam się z tym , przesiadka w ramach 1 generacji z i5 na i7 to mały wzrost ...

 

 

 

Ja się spodziewam ładnego wzrostu na ryzenie 2 bo wkońcu się obudzili .

 

Natomiast z podobnym, prawdopodobnym zabiegiem od AMD się zgadzasz ? Będzie to skok wydajności ? Masz na to jakieś poparcie czy tylko tak się domyślasz, i tak fajnie by było gdyby tak było, no i może tak będzie na złość wszystkim innym ? Historia uczy. Nie ma skoku po skoku. Zarówno u Intela a tym bardziej i u AMD.  

 

 

 

chłodzenie chłodniejsze a procowi ciepło

 

Mierzyłeś ?

 

 

 

wnioskuje że glut się zaczął degradować

 

Wywnioskowałeś to przed przeczytaniem kilku wątków w ostatnim czasie na forach czy po ?  

Link to post
Share on other sites

No właśnie historia uczy , można było kupić 1 rdzeniowca /niski model 2 rdzeniowego athlona 64 na am2 i potem przeskoczyć na phenoma II 4 rdzeniowego o ile się nie dało wyjątkowo shitowej płyty i wzrost konkret .

W przypadku AM4 już teraz się przesiąść można by było z 1400 na 1700 czyli dokładnie  2 krotną moc obliczeniową {choć wiem że teraz tyle wątków raczej jeszcze nie potrzebne jest "normalnym" ludziom } .Refresh da wyższe zegary to dodatkowe 10% chociaż myślę że można liczyć i pewnie 15% minimum przy ryzenach 2 także sumując wzrost ładny . Tak czy siak historia pokazuje że AMD nie jest takie pazerne i nie zmienia ciągle podstawek .

 

Chłodzenie "macałem" i odczucie było jakie było ...

 

Było to przed pojawieniem się ostatniej fali hejtu za glut .

Edytowane przez pieterman09
Link to post
Share on other sites

Chyba nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

 

Po jakim czasie był ten przeskok na AM2 ? Ile lat temu to było ? Był przeskok na Phenoma. Później długo kosmetyka, pompowanie wątkami, zegarami które nijak przekładały się na realny wzrost wydajności. 

 

 

 

Tak czy siak historia pokazuje że AMD nie jest takie pazerne i nie zmienia ciągle podstawek

 

 

Ja czegoś nie rozumie. Długo piętnowane AMD za podbijanie zegarów, za odgrzewane kotlety przez lata nagle staje się zbawieniem, bo w końcu udało im się zrobić konkurencyjne procki dla Intela. Teraz tylko AMD, teraz tylko AMD będzie brnęło do przodu, teraz wszytko w rękach kochanego AMD. Nie wiem co będzie, nie wiemy jak to się rozwinie, ale wiemy, że będzie super, że będzie 10 - 15 % wzrostu i to może nawet więcej 

Link to post
Share on other sites

co do freesync nie wiem czy to ma dla mnie jakieś znaczenie aż takim miłosnikiem gier nie jestem napisz mi prosze jakieś inne mobo do zestawu (może byc droższe o 100 dysku nie kupuje) czy to w zupełności wystarczy ? zauważylem że na mobo nie ma hdmi a w monitorze dvi czy warto stosowac przejsciówki ? i czy ten zestaw pociągnie na full detalach nowe gry ? pisze bo nie wiem aż tak bardzo się nie znam  dzięki

Edytowane przez pik14
Link to post
Share on other sites

kajtek :-) znowu się spotykamy :-) Czy tym razem również dostanę ostrzeżenie - zobaczymy :-) Ale na wszelki wypadek cały temat mam zachowany aby mieć dowód w pewnych poważnych organach sprawiedliwości jak traktuje się tutaj ludzi którzy mają odmienne zdanie od waszego :-) Także Panie kajtek drogi moderatorze który dał mi już ostrzeżenie na pisanie "jak jest" WYZYWAM CIĘ NA POJEDYNEK na argumenty. Zobaczymy kogo argumenty są bardziej przekonywujące, i niech o tym zadecydują Ci którzy tu zaglądają. 

Przyjmuje Pan wyzwanie Panie Moderatorze kajtek? Pokaż że masz jaja i wiedzę odnośnie technologi mikroprocesorowej :-) 

 

To zapewne będzie długi elaborat, gdyż ja takie uwielbiam pisać :-) Także życzę udanej lektury :-) 

 

Zacznę jednak od początku. 

 

Rynkiem komputerowym na poważnie zacząłem się interesować kiedy złożyłem swój pierwszy porządny komputer w 2004r. i od tamtego czasu dość uważnie przyglądam się poczynaniom takich firm jak AMD (ATI), intel czy nVidia. I mogę Cię zapewnić Panie moderatorze, że był taki czas kiedy to AMD dyktowało warunki na rynku, co było bardzo w niesmak intelowi. A działo się tak po tym jak AMD wypuściło pierwszy na świecie 64 bitowy procesor w technologii x86 - Athlona 64, którego ojcem jest nie kto inny jak żywa legenda doliny krzemowej - Jim Keller ( https://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Keller_(engineer)). Ten sam który grzebał dość długo w projektowaniu Ryzenów pod czym odszedł do Tesli Elona Muska  - https://www.purepc.pl/procesory/amd_odchodzi_jim_keller_ojciec_architektury_cpu_k7_i_k8  :-)

 

I co wtedy zrobił intel - Bożyszcze wielu dzisiejszych dzieciaków i "stan umysłu" dla wielu moderatorów na wielu forach internetowych nie tylko w Polsce ale też i na świecie? Zamiast stanąć do uczciwej walki i zabrać się do ciężkiej roboty nad zaprojektowaniem przełomowego procesora, ten nędzny dzisiejszy monopolista zaczął korumpować zarówno największe sieci handlowe (w tym niemieckie MetroGroup, właściciela takich marek jak MediaMarkt, Saturn czy Makro), ale także producentów komputerów jak Dell, HP czy Acer, za co dopiero po kilku latach został skazany przez Parlament Europejski na karę grzywny ponad miliarda euro. Tu masz Pan wszystko ładnie opisane :-) http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2014/06/intel-sie-doigral-zaplaci-ponad-miliard-euro-kary

 

W normalnym świecie gdzie nie rządziłyby korporacje, taki intel po takiej aferze przestałby istnieć z marszu. No ale nie :-) Co to jest miliard euro kary dla takiej korporacji jak intel ;-) i czy sam intel zapłacił tą karę, czy przez podwyższanie cen swoich procesorów na tą karę zrzucili się wszyscy którzy kupowali produkty tego nędznego monopolisty ;-) No nawet dziecko zna odpowiedź :-)

 

Ja wiem doskonale że funboye intela już dawno o tym zapomnieli, ale Ci którzy interesują się technologią i znają jej historię doskonale wiedzą jak było, i jak te korupcyjne działania wpłynęły na zahamowanie niemal całej branży komputerowej. Tak Panie kajtek - całą branża IT ostro zahamowała, gdyż dla intela nie było już realnej konkurencji, i ten  mógł sobie robić co tylko chciał. Nawet wydawać odgrzewane kotlety, nie co dwa lata jak to miało miejsce na początki XXIw, ale już co rok - nabijając sobie swoje bankowe konta po brzegi. 

 

Przez podłe zabiegi intela takie AMD musiało posprzedawać swoje fabryki produkcyjne oraz pozwalniać ludzi  http://twojepc.pl/news17453/AMD-zrezygnuje-z-wlasnych-fabryk.html , https://www.dobreprogramy.pl/AMD-znow-zwalnia-pracownikow-pora-zapomniec-o-wielkich-ambicjach,News,58608.html 

wiec balansując na granicy bankructwa oraz zadłużając się na miliardy dolarów http://www.spidersweb.pl/2012/09/amd-utonie-ale-ma-czas-na-chwycenie-sie-brzytwy.html jak taka firma miała konkurować z coraz bardziej bogatszym konkurentem? No wytłumacz mi to Panie kajtek :-) Wierz mi że tysiąc innych firm by w tym momencie już dawno zbankrutowało, a jednak AMD podniosło się z kolan :-)

 

Wiec sugerowanie Panie kajtek że AMD totalnie olało FXy jest w moim osobistym mniemaniu tezą wyciągniętą z palca lub innej cześci ciała ;-) Kto kumaty ten się domyśli ;-) 

AMD resztami sił wypuściło produkt REWOLUCYJNY jeśli nie EWOLUCYJNY - pierwsze 8 rdzeniowe procesory dla ludu. I gdyby tylko programiści np. gier już wtedy zoptymalizowali swoje silniki graficzne pod FXy a nie zostali wierni jednemu mocnemu rdzeniowi intela, to proszę mi wierzyć Panie kajtek, że intel nie miałby dziś takiej pozycji rynkowej jaką sobie (nazwijmy to po iminiu) KUPIŁ. 

FXy w programach wykorzystujących wielordzeniowość tłukły intelowskie Sandy Bridge jak tylko chciały, tylko oczywiście dla każdego Kowalskiego najważniejsze są te pieprzone FPSy w grach. Na nieszczęście całej branży staje się to jakimś wyznacznikiem wydajności procesora - co jest ewidentną bzdurą, gdyż gry to nic innego jak programy zoptymalizowane pod dany podzespół komputera. 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-vishera/strona/18516.html

i co Panie kajtek? Będzie Pan podważał testy portalu którego forum Pan moderuje? ;-)

Widać jak na dłoni że FXy posiadały ogromną moc obliczeniową, tylko nikt nie chciał po tą moc sięgnąć, gdyż już wtedy procesory intela się świetnie sprzedawały, przez co nikomu nie opłacało się projektować silników swoich gier pod wiele rdzeni FXów. 

 

Widzi Pan miedzy nami jest taka różnica że mi naprawdę bardzo zależy aby rynek procesorów x86 wrócił do czasów kiedy o wydajności procesora decydowała pomysłowość inżynierów, a nie pieniądze i moda na daną markę, za to jak widzę po Pana komentarzach i podejściu do tematu, ma Pan centralnie w 4 literach to co będzie jutro, patrząc tylko na to co jest dziś. 

 

A dziś Panie kajtek jest rewolucja na rynku, i czy się to Paniu podoba czy nie nikt już tego nie zmieni :-) I w tym momencie chciałbym Panu wyjaśnić dlaczego tak się dzieje :-) 

 

Napisał Pan bardzo Ciekawe zdanie "Teraz tylko AMD, teraz tylko AMD będzie brnęło do przodu" i bardzo chciałbym je w tym miejscu rozwinąć. Dlaczego dziś AMD a nie intel? Odpowiedź może wydaje się do dość skomplikowana, ale genaralnie jest dość prosta :-)

Ludzie mają już po dziurki w nosie intela i jego gluty pod IHSem :-D 

Piszę to całkowicie poważnie, gdyż wydając kilka tysięcy na komputer oczekujesz od niego w pierwszej kolejności bardzo dobrej i stabilnej kultury pracy, a ilość FPSów w grach schodzi na dalszy plan. Bo co Ci po komputerze za 10 tys zł, gdzie będziesz miał 200 FPSów w GTA V, jak zestaw ten będzie zachowywać się jak farelka :-) Po drugie, pokaż mi proszę chociaż jedną pastę termoprzewodzącą która zachowa swoje właściwości przewodnictwa cieplnego po 3-4 latach. I co wtedy ma zrobić taki przeciętny Kowalski ze swoim komputerem? Wyrzucić? Oddać komuś do naprawy? Tak ma wyglądać rynek technologiczny według Pana, Panie kajtek? Bo ja wolałbym aby sprzęt komputerowy za który płace bardzo duże pieniądze, działał mi dłużej niż przewiduje to gwarancja producenta danego podzespołu. 

 

Więc już skoro jest Pan takimi obrońcom intela, to bardzo proszę mi i innym forumowiczom wyjaśnić dlaczego taki intel zrezygnował ze stosowania lutowanych IHSów, które były jeszcze w 2 generacji procesorów od niebieskich, na rzecz taniej, badziewnej pasty termoprzewodzącej. Przecież gdyby nawet podnieśli ceny swoich procesorów, uwzględniając koszty takich lutów, to i tak przecież z braku laku i braku konkurencji klienci by kupowali na potęgę te procesory. Prawda? 

Więc dlaczego intel w taki sposób wynagradza swoich wiernych wyznawców oraz innych konsumentów nie znających się kompletnie na komputerach. No jest mi Pan to w stanie wytłumaczyć? 

Bo jak dla mnie jest to ewidentnie podejście typowo nastawione wyłącznie na ciecie kosztów produkcyjnych oraz traktowanie swoich klientów jak pospolitych frajerów. Takie jest moje zdanie do którego mam pełne prawo, i które mogę bez  żadnych konsekwencji umieścić na tym forum Panie moderatorze kajtek. 

 

A co daje nam firma AMD? Ryzeny z lutowanymi IHSami, które z odpowiednim chłodzeniem osiągają temperatury o jakich intelowskie odpowiedniki mogą tylko pozazdrościć. Dowód? Bardzo proszę :-) Ja uwielbiam dzielić się swoimi dowodami :-)

Kilka dni temu zakupiłem BYCZE chłodzenie blokowe Phanteksa PH-TC14PE które sprawiło że jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, odkąd zobaczyłem w programie OCCT jak bardzo wydajne jest to chłodzenie :-) Tutaj przedstawiam wyniki po pierwszych testach:

http://prntscr.com/fkyk3u

http://prntscr.com/fkyv9q

 

I proszę mi pokazać jakikolwiek procesor intela 7 generacji który w tym samym teście uzyska tak niskie temperatury :-) (pod pełnym obciążeniem oczywiście). A dodam że mam podkręcone wszystkie rdzenie. 

Dla mnie osobiście nie są ważne FPSy w grach, tylko kultura pracy całego zestawu komputerowego. Bo chce mieć 100% pewność że moim komputerem pociesze się długo, a nie za 2 - 3 lata zostanę zmuszony do jego modernizacji, bo się jakieś śmieszniej niebieskiej korporacji wymyśliło sztuczne postarzanie produktu. 

 

Ja się na coś takiego nie zgadzam i publicznie daje swoje veto takim podłym praktykom. Dlatego całkowicie świadomy tego co zyskam a co stracę, wybrałem AMD. I jestem z tego powodu cholernie dumny Panie kajtek, gdyż swoje bardzo ciężko zarobione pieniądze zainwestowałem w firmę innowacyjną, wnoszącą powiew świeżości w skostniały przez intela rynek procesorów x86. 

Bo proszę mi wymienić jakie innowacyjne rozwiązania intel zaimplementował w 7 generacji swoich procesorów z rodziny Core? 

Bo z moich obserwacji to poza zmniejszaniem wielkości tranzystorów jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. Przez co mogę śmiało stwierdzić iż intel jest firmą udoskonalającą swoje produkty a nie tworzącą innowacje wpływające na rozwój procesorów x86. 

 

Aaaaa już wiem o czym Pan moderator sobie pomyśli ;-) Jakieś akceleratorki które mają niby zwiększyć wydajność procesorów intela :-) Jak to się nazywało? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-optane-czyli-ssd-do-lamusa.html ;-)

Tylko o ile mnie pamięć nie myli to kiedyś też była taka firma, która produkowała akceleratory do kart graficznych ;-) 3dfx sie chyba nazywała. No i jak skończyła ta firma? Została wykupiona przez nVidię ;-) Może teraz jak intel doczeka się takiej sytuacji jaką kilka lat temu zafundował AMD, to może też zostanie przejęty przez nVidię? ;-) No życze to nVidii z całego serca hahahaha

Chociaż nVidia też ma sporo za uszami, że tylko wspomnę o aferze z "ciachanymi" z pamięci VRAM - GTXami 970 ;-) 

 

No dobrze, tak się przyczepiłem tego nieszczęsnego intela, ale co się dzieje w obozie u czerwonych? WoooW aż tyle innowacji w jednym tylko produkcie? No sprawdźmy co my tam w tej "paczce ryżu mamy - http://news.abcdata.com.pl/news/inteligentny-procesor-technologia-sensemi-w-ryzen-7/

ŻE CO ??????? ŻE JAK ??????? Tyle innowacji tylko w jednym procesorze? I to stworzyła firma która jeszcze jakiś czas temu miała ponad 2 mld długu na swoich barkach? No nieeeeeee to jest niemożliwe. Przecież nikt w to nie uwierzy. Prawda Panie kajtek? ;-)

 

A JEDNAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

AMD TO ZROBIŁO PANIE MODERATOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zrobili to i z tego każdy powinien się cieszyć, bo wraca realna konkurencja na rynku - czy Ci się to kajtek podoba czy nie. 

I dlatego trzeba o tym krzyczeć głośno i wyraźnie. A nie trzymać się na siłę firmy o której za 10 - 15 lat wszyscy zapomną. Takie jest moje proroctwo - KARMA zawsze wraca. Intel w końcu się doigra i zniknie z rynku. Bardzo ale to bardzo bym się z tego powodu cieszył.  A wiesz dlaczego? Bo dałoby to innym firmom do myślenia, że zawsze trzeba grać fair, a nie kombinować na lewo i prawo, tylko po to aby Twoi akcjonariusze klepali Cię po ramieniu. 

 

I co z tego że w grach które są zoptymalizowane pod intela i nVidię dziś Ryzen traci. Mnie to osobiście kompletnie nie interesuje, gdyż ja nie myślę o tym co jest dziś, bo jutro to już będzie historia. Trzeba myśleć o tym co będzie jutro i pojutrze, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wróżą Ryzenom i samemu AMD - świetlaną przyszłość :-) W KOŃCU mogę to napisać :-)

 

Oczywiście że dziś nie jesteśmy w stanie sprawdzić w jaki sposób rozwinie się branża IT, gdyż jest to branża bardzo nieprzewidywalna, ale z tego co już wiemy a za chwile będziemy testować (mam tu ma myśli 16 rdzeniowce dla ludu), programiści gier musieliby być totalnie głupi aby nie skorzystać z możliwości jakie przyniosą "Gwintowniczki" od AMD (z lutowanym IHSem ;-) ) oraz hejtowane przez niemal wszystkich Youtuberów z USA (ale nie tylko) - I9-tki zwane też Skylake-X, które znowu będą miały badziewną pastę pod IHSem hahahahahha No takie rzeczy to tylko Intela - Panie :-D

 

Więc drogi kolego kajtek, skoro sam intel wypuszcza 18 rdzeniowe potwory, a AMD swoje 16 rdzeniowe Ryzeny, to przecież jest chyba oczywistą oczywistością, że cała ale to cała branża komputerowa teraz pójdzie w optymalizację wielowątkową. No błagam Cię, udowodnij mi że twórcy gier będą do usranej śmierci siedzieć na DirectX 11 i tworzyć gry pod 4 rdzenie, kiedy do dyspozycji będą mieć dużo bardziej wydajniejsze jednostki obliczeniowe. 

 

Dlatego coraz więcej ludzi przekonuje się, że Ryzeny są dużo bardziej przyszłościową platformą aniżeli konkurencyjne pieczone "Kebaby" od intela. I możesz pisać i mówić co tylko chcesz - już tego nie zmienisz. Ani Ty ani tym bardziej intel. Mleko się rozlało.

AMD pokazało pazur, i od teraz będzie tylko zdobywać coraz większą część rynku. 

 

I założę się z Tobą kolego, że przyjdzie taki dzień gdzie sam przesiądziesz się na takiego Kyzena (Ryzena 2 generacji), kiedy już zrozumiesz jak daleko posunięte są prace nad optymalizacjami gier i programów pod wiele rdzeni i wątków :-) 

 

Mógłbym się jeszcze dużo bardziej rozpisać i mój elaborat byłby 3 razy dłuższy, ale chce mieć coś z tej soboty dlatego teraz pozwól mi że zakończę i pozbieram myśli na kolejny elaborat :-) Wspomnę tylko że AMD czerpało garściami z technologii litograficznych od Samsunga, więc nie działa już jako samodzielny podmiot przeciwko intelowi ;-) 

Na koniec zostawię Cię z pewnym artykułem, i komentarzem udowadniającym Ci i innym niedowiarkom, że Ryzeny 2 (najprawdopodobniej nazwane zostaną Kyzenami) w 7nm procesie litograficznym pojawią się szybciej na rynku niż przypuszczamy ;-)

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-plany-wydawnicze-procesorow-na-2017-2018-rok.html

 

http://pclab.pl/news74531.html i bardzo ciekawy komentarz pod artykułem http://prntscr.com/fkzodk

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej i przyjemniej lektury :-)

Edytowane przez Gajeno
Link to post
Share on other sites

Jak to powiedział pewien były premier tego kraku? "YES YES YES" :-D

 

Jak ja się cieszę że pokazałeś ten filmik, gdyż filmików o podobnej treści mam zapisanych dziesiątki :-)

 

Pokaże jeden z nich :-)

 

 

I proszę zwróć uwagę na zużycie procesora w tych grach ;-) Tam gdzie intel poci się dobijajać do 100% obciążenia, co przekłada się bezpośrednio na temperatury samego procesora, tam taki Ryzen się niemal nudzi ;-) 

 

A teraz co się stanie jak taka Bethesda, która bardzo silnie współpracuje teraz z AMD wyda następną z gwarantowanych HITów sprzedaży -  grę z serii "The Elder Scrolls", która będzie w 100% zoptymalizowana pod Ryzney? ;-) 

Jak myślisz jak daleko intelowskie "Farelki" zostaną w tyle w ilości generowanych FPSów? :-D

Edytowane przez Gajeno
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...