Skocz do zawartości

Update chłodzenia


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam pewną koncepcję na temat mojego komputera.

może najpierw wypisze jaki sprzęt mam aktualnie:

procesor: intel core 2 duo e7400

mobo: gigabyte GA-EP35-DS3L

karta graficzna: gigabyte 9600gt zalman

zasilacz: 450wat pentagram (nie znam dokładnego modelu)

obudowa: ibox ORION 910A

1. Więc zacznijmy od tego zmiana obudowy. Moim faworytem w kategori cenowej "do 200zl" jest coolermaster 430 z oknem, jeżeli macie propozycje to proszę o podanie.

2.chłodzenie procesora i tutaj z kategorii "chłodzenie za około 100zl" żaden produkt nie zostal wybrany wiec tutaj proszę was o pomoc(proszę o oferty komputronika lub proline)

3. tutaj z kolei temat wiatraków.do cooler mastera wchodzi ogólnie 6 wiatraków i chciałem zamontować dwa 120mm na górze 1 na ściance z plexi (blueled) i jeden z tyłu obudowy tez świecący na niebiesko + jeden wiatrak z chłodzenia procesora.Tutaj czekam rowniez na wasze propozycje.budżet na wiatraki to "okolo 100zl za całosc"

Proszę o propozycje i liczę na was.

Pozdrawiam Radzioo533

Link to post
Share on other sites

1. Więc zacznijmy od tego zmiana obudowy. Moim faworytem w kategori cenowej "do 200zl" jest coolermaster 430 z oknem, jeżeli macie propozycje to proszę o podanie.

jest ok, ale zobacz też gladiusa 600 oraz antec three hundred/two hundred

 

.chłodzenie procesora i tutaj z kategorii "chłodzenie za około 100zl" żaden produkt nie zostal wybrany wiec tutaj proszę was o pomoc(proszę o oferty komputronika lub proline)

są dwie opcje, pierwsza to silentiumpc spartan, a druga trochę droższa niemniej wydajniejsza i cichsza to silentiumpc fortis lub zalman performa

 

3. tutaj z kolei temat wiatraków.do cooler mastera wchodzi ogólnie 6 wiatraków i chciałem zamontować dwa 120mm na górze 1 na ściance z plexi (blueled) i jeden z tyłu obudowy tez świecący na niebiesko + jeden wiatrak z chłodzenia procesora.Tutaj czekam rowniez na wasze propozycje.budżet na wiatraki to "okolo 100zl za całosc"

z niebieskich LED'ów t.b apolish od enermax, z nieświecących t.b silence też od enermax

Link to post
Share on other sites

dzięki bardzo za odpowiedzi

teraz takie pytanka co myślicie o firmie alpenfohn bo całkiem nieźle wyglądają te schładzacze np model gross clockner lub owy silentiumpc Fortis czy ogarnie podkręcanie o 0,7 ghz

wentylatory:

120mm skrzydło typu: http://www.proline.pl/?p=SPC+MISTRAL+120MM takie dwie sztuki na górę obudowy.

tył obudowy: coś wolnoobrotowego skrzydło o średnicy 140mm co o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Za 150zł już masz duże pole do popisu. SPC Fortis, Zalman Performa, Zalman Flex + jakiś wentylator, na allegro napewno wyłapiesz za tą sumę Mugena2. Do tego masz jeszcze Xigmateka Gaie.

Do pracy w poziomie nie polecam Ci SilentiumPC. Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem będzie Enermax UCTB12. Jako 140mm też polecam Ci Enermaxa UCTB14. Naprawdę słychać różnicę w działaniu. :D Obudowa = Gladius600. :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Mam tego samego proca i na boxie lecę spokojnie do 3.50ghz na 1.25v. Ale już jak masz kupować to kup coś lepszego od spartana będzie lepiej.

 

http://pokazywarka.pl/sxgml7/

 

Jak widać na zdjęciach testowałem tylko 20 minut, a na 3,6ghz sypnął errorem, ale podejrzewam, że jak bym podniósł napięcie to by dało radę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...