Skocz do zawartości

Ostateczna weryfikacja zestawu


Recommended Posts

Proszę o ostateczną weryfikacje tego zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/0KodyO/ czy wszystko ze sobą się zgadza czy nic ze sobą się nie kłóci. Nie ma w tym zestawie karty graficznej, bo teraz chcę kupić jakiegoś używanego GTX 1060 lub używanego GTX 970, a pod koniec roku sprzedać tego GTX 1060 lub GTX 970 i kupić Vegę, albo Voltę. I tu moje pytanie, czy zasilacz 550W może okazać się niewystarczający by obsłużyć karty Vega lub Volta? Czy ta płyta główna MSI X370 SLI Plus moze okazać się niekompatybilna z kartami Vega lub Volta? Czy cokolwiek w tym zestawie może okazać się niekompatybilne z kartami graficznymi Vega lub Volta? Tego Ryzen 5 1600 mam zamiar podkręcić do 4.0GH i fajnie by było jakby ani płyta główna, ani nic innego nie ograniczało podkręcania tego procesora. RAMy są dobre czy lepiej wziąć inne? Chłodzenie Fortis 3 HE1425 v2 do dużego OC Ryzena 5 1600 jest wystarczające czy lepiej kupić inne? Czy ta obudowa SilentiumPC Gladius M35 jest wystarczająco przewiewna czy lepiej wziąć coś innego? np. Zalman Z3 Plus, który ma więcej wbudowanych wentylatorów niż ten M35.

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

 

 

I tu moje pytanie, czy zasilacz 550W może okazać się niewystarczający by obsłużyć karty Vega lub Volta?

A skąd mamy to wiedzieć jeżeli nie wiemy z jakiego segmentu chciałbyś to nowe GPU ?

Patrząc na obecną generację 550 W wystarczy spokojnie do 1070 / 1080.

 

 

 

Tego Ryzen 5 1600 mam zamiar podkręcić do 4.0GH i fajnie by było jakby ani płyta główna, ani nic innego nie ograniczało podkręcania tego procesora.

Zamierzasz wykorzystać potencjał tego CPU w zastosowaniach profesjonalnych czy jest to jedynie zestaw do gier ? 

 

 

 

czy lepiej wziąć coś innego np. M35W?

Przecież to będzie ta sama konstrukcja tylko, że w panelu bocznym będzie pleksi... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A skąd mamy to wiedzieć jeżeli nie wiemy z jakiego segmentu chciałbyś to nowe GPU ?

Patrząc na obecną generację 550 W wystarczy spokojnie do 1070 / 1080.

 

Zamierzasz wykorzystać potencjał tego CPU w zastosowaniach profesjonalnych czy jest to jedynie zestaw do gier ? 

 

 

Przecież to będzie ta sama konstrukcja tylko, że w panelu bocznym będzie pleksi...

 

To nowe GPU to chciałbym mniej więcej takiej wydajności jak GTX 1070 lub GTX 1080 (bez Ti).

 

To zestaw robiony głównie pod gry.

 

Zmieniłem drugą propozycję obudowy z M35W na Zalman Z3 PLUS.

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

W takim razie 550 W w przypadku takim jak ten Corsair co podałeś powinno wystarczyć.

Jeżeli zestaw pod gry to może lepiej pomyśleć o intelu z wydajniejszym pojedynczym rdzeniem aniżeli ich większą ilością ?

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1600_najtansze_szesc_rdzeni

Porównywałeś wydajność w grach jakie byś preferował ?

 

 

 

Zmieniłem drugą propozycję obudowy z M35W na Zalman Z3 PLUS.

Zalman ma więcej wentylatorów które jednocześnie są głośniejsze, a sama konstrukcja ma gorsze spasowanie i brak piwnicy na zasilacz. Jeżeli potrzebujesz obudowy do 200 zł to M35 będzie najlepszym wyborem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...