Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WhiteLonelyWolf,

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów serwisu Benchmark. Jestem tu nowy i proszę o małą pomoc :). Jestem jednym z tych osób, które średnio znają się na specyfikacjach komputera. Mam budżet 3000zł i chciałbym złożyć sobie jednostkę, która miałaby służyć głównie do grania w gry i przeglądania internetu. Jakie tytuły bym chciał na tym uruchomić? a no głównie: CS:GO, GTA 5, Battlefield 1, Wiedźmin 3, Black Desert, no i nowe Call of Duty, które niebawem zawita na półki sklepowe. Czy moglibyście mi doradzić jakie podzespoły wybrać, aby to wszystko ładnie i płynnie chodziło?. Chciałbym też, aby komputer można było w przyszłości rozbudować, żeby nie musieć kupować znowu wszystkiego od nowa. Będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję. 

Edytowane przez WhiteLonelyWolf
Link to post
Share on other sites

Zobacz w tym linku co podałem czy coś Cię interesuje, raczej ciężko wyczarować coś innego ;p 

 

http://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/10/ wydaje się bardzo fajny, tylko nie wiem czy jest sens GTX 1060 łączyć z tym procem, ale wydaje się git, bo lepszy procesor to już więcej pieniędzy. 

Link to post
Share on other sites

Zobacz w tym linku co podałem czy coś Cię interesuje, raczej ciężko wyczarować coś innego ;p 

 

http://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/10/ wydaje się bardzo fajny, tylko nie wiem czy jest sens GTX 1060 łączyć z tym procem, ale wydaje się git, bo lepszy procesor to już więcej pieniędzy. 

A co myślisz o tym zestawie? 

http://www.morele.net/inventory/info/xyPjM6/

Link to post
Share on other sites

Wygląda fajnie, lepiej niż ten co podałem. Zasilacz 600W nie potrzebny, 450-500W wystarczy i będzie i tak sporo. Taki Antec 500W za 169zł git, a zaoszczędzisz. 

/edit, nie zauważyłem, że tu masz GTX 1050, a nie 1060 ;p W takim wypadku po prostu musisz wybrać czy wolisz mocniejszy procesor, czy mocniejszą kartę graficzną. 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Wygląda fajnie, lepiej niż ten co podałem. Zasilacz 600W nie potrzebny, 450-500W wystarczy i będzie i tak sporo. Taki Antec 500W za 169zł git, a zaoszczędzisz. 

/edit, nie zauważyłem, że tu masz GTX 1050, a nie 1060 ;p W takim wypadku po prostu musisz wybrać czy wolisz mocniejszy procesor, czy mocniejszą kartę graficzną. 

A Ty co byś wybrał? Lepszą kartę czy procesor?. Wydaję mi się, że karta była by lepsza bo patrząc przyszłościowo gry zużywają coraz więcej pamięci vRam karty. 

Link to post
Share on other sites

A Ty co byś wybrał? Lepszą kartę czy procesor?. Wydaję mi się, że karta była by lepsza bo patrząc przyszłościowo gry zużywają coraz więcej pamięci vRam karty. 

 

Ale nowsze gry też potrzebują lepszego proca, nie tylko karty;p Są miejsa w grach gdzie wymagana jest bardziej karta, a są takie gdzie męczony jest procesor.

Ja mam GTX 1060 + i5 6600 i przyznam, że mimo iż to lekko lepszy procesor niż te co tu podałeś to i tak to on robi za "bottle neck" czasem w jakichś gorzej zoptymalizowanych grach typu AC Syndicate.

Link to post
Share on other sites

Ale nowsze gry też potrzebują lepszego proca, nie tylko karty;p Są miejsa w grach gdzie wymagana jest bardziej karta, a są takie gdzie męczony jest procesor.

Ja mam GTX 1060 + i5 6600 i przyznam, że mimo iż to lekko lepszy procesor niż te co tu podałeś to i tak to on robi za "bottle neck" czasem w jakichś gorzej zoptymalizowanych grach typu AC Syndicate.

To nie wiem co wybrać, aby zmieścić się w tym budżecie ;/

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz coś dorzucić to pomyśl nad tym zestawem co Ci wysłałem, zmieniając procka np. na i5 7500 z tego zestawu co Ty podałeś.

 

Weź też pod uwagę zmianę chłodzenia BOX przy takim i5 7500 (nie wiem jak przy i5 7400), ja u siebie w i5 6600 musiałem zmienić ze względu na temp (boxowe chłodzenie to kupa). Wtedy to wydatek ok. 100zł na pastę i dodatkowe chłodzenie (np. to chłodzenie co podałeś w swoim linku wcześniej i ta pasta - pastę tą samą używam i polecam).

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz coś dorzucić to pomyśl nad tym zestawem co Ci wysłałem, zmieniając procka np. na i5 7500 z tego zestawu co Ty podałeś.

 

Weź też pod uwagę zmianę chłodzenia BOX przy takim i5 7500 (nie wiem jak przy i5 7400), ja u siebie w i5 6600 musiałem zmienić ze względu na temp (boxowe chłodzenie to kupa). Wtedy to wydatek ok. 100zł na pastę i dodatkowe chłodzenie (np. to chłodzenie co podałeś w swoim linku wcześniej i ta pasta - pastę tą samą używam i polecam).

To mówisz, że lepiej poczekać, dołożyć i kupić coś za 3500?

Link to post
Share on other sites

To mówisz, że lepiej poczekać, dołożyć i kupić coś za 3500?

 

Nie koniecznie aż tak daleko. Całość z tego co Ci wysłałem jest ok, ale i5 7400 jest taki sobie w porównaniu z GTX 1060. Jakbyś dołożył te chyba 100zł do i5 7500 to już byłoby znacznie lepiej. 

 

Ja spadam chlać, jak coś to jutro Ci pomogę dokładniej, a Ty też poczytaj coś w tym czasie i poszukaj.

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie aż tak daleko. Całość z tego co Ci wysłałem jest ok, ale i5 7400 jest taki sobie w porównaniu z GTX 1060. Jakbyś dołożył te chyba 100zł do i5 7500 to już byłoby znacznie lepiej. 

 

Ja spadam chlać, jak coś to jutro Ci pomogę dokładniej, a Ty też poczytaj coś w tym czasie i poszukaj.

No okej. Dzięki Bardzo :D. Narazie ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakbyś dołożył te chyba 100zł do i5 7500 to już byłoby znacznie lepiej. 

Ciekawe gdzie byłoby znacznie lepiej. Różnica między nim, a 7400 jest tak mała, że aż szkoda tych stu złotych... 

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_7500_mocne_cztery_rdzenie?page=0,11

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też planuję złożyć podobny zestaw do gier co masz ty mógłbyś mi podać pozostałe elementy jakie w to wkomponowałeś? :D

 

i5 6600

GTX 1060 6GB Gigabyte WF2

MSI H110M PRO-VD

GoodRam Iridium Pro 240GB

HyperX Fury 1x8GB (jeśli nie chcesz rozbudowywać to bierz 2x4, ja po prostu nie miałem już hajsu a płyta ma tylko dwa sloty)

Aerocool VX-550 550W (raczej brałbym jakiegoś Anteca 500W na Twoim miejscu, chociaż nie narzekam na zasilacz)

Gladius M20 Pure Black

 

Później musiałem dokupić chłodzenie i pastę (wziąłem Fortisa 3 + Grizzly Kryonauta i temp spadły o jakieś 20 stopni, ale w sumie to nie ma co pchać takiego chłodzenia) i HDD 1TB WD Blue.

 

@up Skylake w tej chwili się już nie opłaca. Jaki masz budżet na zestaw ?

 

Fakt, teraz już nie ma co, jak ja składałem swój to nie było jeszcze Kaby Lake.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver 1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AOC i2269Vwm (IPS, 6ms, HDMI/DP) 1 x  Inno3D GeForce GTX1060 Compact 3GB DDR5 192bit (1708/8000)

 

3108 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Tutaj masz razem z monitorem 22 cale FullHD na IPS. Intel i5 oraz GTX 1060 3GB. Tutaj zdecydowanie lepiej celować w GTX 1060 mimo 3 GB vram względem znacznie słabszego GTX 1050 Ti. H110 i 8 GB DDR4 w jednej kości pod dalszą rozbudowę do 16 GB w Dualu. Wydajnościowo zestaw ten nie będzie znacznie słabszy od propozycji wyżej a masz szkiełko. 

 

 

W drugim filmiku szczególnie 3:20

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver 1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AOC i2269Vwm (IPS, 6ms, HDMI/DP) 1 x  Inno3D GeForce GTX1060 Compact 3GB DDR5 192bit (1708/8000)

 

3108 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Tutaj masz razem z monitorem 22 cale FullHD na IPS. Intel i5 oraz GTX 1060 3GB. Tutaj zdecydowanie lepiej celować w GTX 1060 mimo 3 GB vram względem znacznie słabszego GTX 1050 Ti. H110 i 8 GB DDR4 w jednej kości pod dalszą rozbudowę do 16 GB w Dualu. Wydajnościowo zestaw ten nie będzie znacznie słabszy od propozycji wyżej a masz szkiełko. 

 

 

W drugim filmiku szczególnie 3:20

No okej. Bardzo dziękuję za odpowiedz. Poczekam na kasę i składam ten zestawik. Jeszcze raz dzięki. Zamykam temat :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...