Skocz do zawartości

jakies propozycje ...- gtx 570 - gtx 580


Recommended Posts

Jeżeli jednak cena jest ważna to jakąś 570 i będziesz miał nowocześniejszą 480'siątke :>

 

EDIT, mówisz, że chodził jak GTX 580, podkręcałeś go ?

 

 

Nowocześniejszą :) ciekawe z której strony :D GTX 570 jest ogólnie chłodniejszy i co za tym idzie ma lepszą kulturę pracy no i trochę niższy pobór prądu ot cała różnica.GTX 480 ma większą ilość pamięci ram,szerszą szynę i 8 jednostek ROP więcej :) Kolega adriankiller zapewne przesadził z OC swojej grafy bo szczerze wątpię by zmiana chłodzenia wpłynęła na jej uszkodzenie tym bardziej że sam posiadam tego Artctica i nie ma żadnego problemu nawet po znacznym podkręceniu ;)

 

Widać że GTX 570 w pewnych momentach notuje wyraźnie niższe spadki fps i ogólnie niższy frame aniżeli GTX 480 :cenzura: Metro 2033 >>>

Mam na myśli to że w nowszych grach szersza szyna,większa ilość pamięci i samych jednostek ROP może mieć i ma znaczenie jeśli chodzi o wydajność więc jeśli już to polecał bym GTXa 580 ;)

 

Jedno jest pewne,kupując GTXa 570 czy też GTXa 580 nie trzeba od razu zmieniać systemu chłodzenia więc gwara na kartę zostaje jednak dla mnie i tak było by za głośno i za gorąco tym bardziej że lato tuż tuż :D

Link to post
Share on other sites

no padl od paru dni byl problem ze sterownikami non stop wyskakiwalo ze przestaly dzialac a teraz juz sie wiesza podczas napisu wind... uruchamia..... i sie resetuje ... mam gtx 480 znaczy mialem i chodzil tak jak 580 wiec nie proponujcie mi 560 bo mnie krew zalewa jak to czytam

Nie żartuj :cenzura: tego typu objawy nie koniecznie wskazują na padniętą karte,sprawdziłeś wszystko na default i jeszcze jedno w biosie nie z paprałeś czegoś (ustawienia)

 

Jeśli nic z tych rzeczy to już wiem czym doj :D bałeś karte mam nadzieje,że domyślasz sie.

 

A kupno karty rozważ taką by to chłodzenie pasowało na nową,chyba że srasz w pory teraz. :D pozdro.

 

To co Decz. napisał też wypadało by sprawdzić.

 

na deful... probowalem i to samo tylko awaryjny sie odpala

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jednak cena jest ważna to jakąś 570 i będziesz miał nowocześniejszą 480'siątke :>

 

EDIT, mówisz, że chodził jak GTX 580, podkręcałeś go ?

 

 

Nowocześniejszą :) ciekawe z której strony :D GTX 570 jest ogólnie chłodniejszy i co za tym idzie ma lepszą kulturę pracy no i trochę niższy pobór prądu ot cała różnica.GTX 480 ma większą ilość pamięci ram,szerszą szynę i 8 jednostek ROP więcej :) Kolega adriankiller zapewne przesadził z OC swojej grafy bo szczerze wątpię by zmiana chłodzenia wpłynęła na jej uszkodzenie tym bardziej że sam posiadam tego Artctica i nie ma żadnego problemu nawet po znacznym podkręceniu ;)

 

Widać że GTX 570 w pewnych momentach notuje wyraźnie niższe spadki fps i ogólnie niższy frame aniżeli GTX 480 :cenzura: Metro 2033 >>>

Mam na myśli to że w nowszych grach szersza szyna,większa ilość pamięci i samych jednostek ROP może mieć i ma znaczenie jeśli chodzi o wydajność więc jeśli już to polecał bym GTXa 580 ;)

 

Jedno jest pewne,kupując GTXa 570 czy też GTXa 580 nie trzeba od razu zmieniać systemu chłodzenia więc gwara na kartę zostaje jednak dla mnie i tak było by za głośno i za gorąco tym bardziej że lato tuż tuż :D

Dla karty gtx570 temp. idle/stres 47-84°C dla gtx480 55-92°C więc jakie będą dla gtx580 ?

Dla mnie to żadna praktycznie różnica tym bardziej,że można gtx480 tanio kupić i do niego chłodzenie i wydajnośc taka sama jak w gtx580 który jest drogi będzie głośniejszy i cieplejszy w lecie.

Polecałem adrianowi

A kupno karty rozważ taką by to chłodzenie pasowało na nową

ale szczerze powiedziawszy to najlepszym zakupem był by gtx480 a chłodzenie ma już do niego mimo,że pasował by również na gtx580 ale jak zacznie korcić zaś z podkręcaniem w 580-e to i on pójdzie sie paść:)
Link to post
Share on other sites

ja mysle ze to dlatego ze do polski z kompem jechalem a karta nie byla przykrecona ... i cos tam sie poszlo jeb....bo juz jak w polsce bylem dwa tygodnie temu to zaczelo sie

najpierw same sterowniki ze przestaly dzialac

i teraz od przed wczoraj zaczol sie resetowac robily sie kwadraty i bleu screeny

:D

2- to jak kupie karte to nie bede zmienial chlodzenia na swoim gtx bez zmian wycisnelem 890-1780-2050mhz

a z arcticiem 900-1800-2050 mhz wiec z kreceniem porazka jedynie tempy sa dobre

 

a jak bede bral to mysle ze msi frozer II 580

Link to post
Share on other sites

Temperatury zwykłego gtx580 to w idle około 35stopni, podczas gier maksymalnie pod 75-80 podchodzi. Podczas furmarka miałem coś koło 85 i przestało rosnąć. Gtx580 jest całkiem spoko, warto kupić.

Link to post
Share on other sites

Taaa -> Dla karty gtx570 temp. idle/stres 47-84°C .

 

Jakoś u mnie w idle nie mam tyle nawet przy obniżonym do 30% wentylatorze. W stresie 80stopni nie dotyka nawet w Furmarku przy 60%.

 

No i wolałbym Sparkle niż wynalazkowatego GB, którego chłodzenie na GTX470 wcale takie super nie było (mowa o SOC) - jedynie "ciszej niż" na referencie.

Link to post
Share on other sites

Moje zdanie, podkreślam moje.

Przy GTX470 SOC temperatury dobijały w Furmarku do 90stopni, w grach było powiedzmy 75-80stopni. "Jedynie hałas" mniejszy. Zotac GTX470 Amp! (z Zalmanem VF3000A) był lepszy pod względem temperatur, bo nawet w Furmarku nie widziałem więcej jak 70stopni, przy podobnym poziomie hałasu jak w SOC. No, ale de gustibus ...

Ciekawe jak się sprawuje to chłodzenie na GTX580, nie przypuszczam by było lepiej niż przy GTX470 (a w zasadzie jestem tego pewien)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...