Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 10k (max), gry, praca, filmy, życie


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się (najbliższe miesiące) do zakupu nowego PC.

 

Komputer, tak jak w temacie będzie służył głównie do grania, ale także do pozostałych czynności życiowych takie jak praca, filmy, obijanie się (często wiele tych czynności na raz -> zwracam uwagę na to, że komputer będzie chodził między trybami średnie/wysokie niż małe/wysokie zużycie).

 

Przykładowe aplikacje:

  • Gry, od najstarszych do najnowszych
  • Pakiet Office, VS13/17, IJ, VM
  • Pozostałe aplikacje użytkowe (przeglądarki, poczta, itp)

W tej chwili wybrałem poniższy zestaw. Jak widać brakuje dysku, zasilacza i obudowy (i pewnie dodatkowego chłodzenia?). Dyski posiadam dość nowe więc nie zamierzam ich wymieniać (SSD, HDD). Dobór obudowy i zasilacza jest zależny w jakimś stopniu od pozostałych podzespołów.

 

  • Asus STRIX X99 GAMING X99 s.2011
  • Procesor Intel Core i7-6800K 3,4 GHz s.2011-V3
  • Kingston HyperX FURY DDR4 DIMM 16GB 2666MHz (1x16GB) HX426C16FB/16 (2x)
  • MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB GDDR 256bit PCI-e

Link.

 

Oczywiście powyższa konfiguracja to propozycja kogoś nieobeznanego w temacie, więc jestem otwarty na propozycje.

 

Pewnie pojawią się pytania o OC - nigdy tego nie robiłem i boje się to robić, ale w ostateczności mogę do tego usiąść.

 

Budżet maksymalny i nieprzekraczalny to 10k, jednak wolałbym się zamknąć w okolicach 7k (lub mniej). Wiadomo, ma być tanio i dobrze  :P .

 

Prosiłbym o propozycje by takiego potworka poskładać, który wytrzyma przynajmniej kilka lat.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Gry, od najstarszych do najnowszych
  • Pakiet Office, VS13/17, IJ, VM
  • Pozostałe aplikacje użytkowe (przeglądarki, poczta, itp

 

Do takich zastosowań PC na podstawce lg2011  :) ?  Do tego lepszym wyborem będzie 1151. A jak lubisz wincyj rdzeni tak z  8, to ryzen. I jeszcze na koniec. Płyta przepłacona.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Do takich zastosowań PC na podstawce lg2011  :) ?  Do tego lepszym wyborem będzie 1151. A jak lubisz wincyj rdzeni tak z  8, to ryzen. I jeszcze na koniec. Płyta przepłacona.

Kierowałem się "polecanymi" podzespołami na listach z benchmark.pl właśnie, a celując w przynajmniej 16gb RAM tamta się nadawała  :) No i poza tym, właśnie dlatego dopytuje.

Link to post
Share on other sites
1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z270 Gaming M3 /intel Z270, LGA1151/ 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black 1 x  NZXT Source S340 (czarna) 1 x  Gigabyte GeForce GTX1080Ti Gaming OC 11GB DDR5 352bit (1657/11010) 1 x  XFX Black Edition XTR 550W 135mm Gold Modularny 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  bequiet! Dark Rock 3

 

7413 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne 4 rdzenie i 8 wątków pod OC na Z270. 16 GB DDR4 3000 MHz w Dualu, zasilacz z sporym zapasem mocy na +12V i dobrym środkiem, SSD SATA pod system oraz najczęściej grane gry, HDD na resztę. GTX 1080 Ti, przedstawiać wydajności chyba nikomu nie potrzeba, Na płytę MSI masz małą promocję z zwrotem https://msi-promotions.com/

 

Jeżeli chodzi o wydajność, to za lekko ponad 7000 zł jesteś na samym topie.

 

Pod jaki monitor będzie podłączony ten zestaw ? Jeżeli taniej, jeżeli monitor FullHD 60 - 75 Hz, to spokojnie można zejść na MSI GeForce GTX1080 Gaming 8GB DDR5 256bit (1759/10010)

 

Wtedy masz 210 zł zwrotu za zakup karty, 85 zł za zakup płyty oraz 40 zł za dublet od MSI. Razem 335 zł zwrotu z promocji a za zestaw z 1080 płacisz 6813 zł. Można jeszcze urwać 100 zł na zasilaczu, 100 zł na chłodzeniu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, pogrzebałem trochę i popytałem i ułożyłem takie dwa zestawy:

 

[table]

Podzespół12

[/table]

 

Co sądzicie?

 

Oczywiście pewnie rozwiązania można wymieszać. Zestawy były układane ze znajomymi o "odmiennych religiach".

 

Nie porównałem tego jeszcze z zestawem napisanym przez kajtek.

 

@kajtek.

 

Na początek pod 2x IIYAMA Prolite XB2783HSU-B1, być może kiedyś będę się rozglądał za czymś ciekawszym, bezpośrednio pod grafę, może 4k.

Link to post
Share on other sites

Zestawy są poprawne ale to dwa zupełnie inne światy. Wszystko strasznie mocno wymieszane. 

 

2 szkiełka 27 cali FullHD ? Kup już lepiej za te pieniądze coś 27 cali WQHD i dorzuć z czasem coś na bok.

Monitory zostały już zakupione jakiś czas temu do starego kompa więc narazie nie będę ich wymieniał. Ale jak dozbieram troche oszczędności to pewnie dokupie coś 3ciego lub wymienie jeden.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...