Skocz do zawartości

temperatura karty graficznej


Recommended Posts

Tak ten program to duchowy spadkobierac Rivy Tuner (te same osoby pracyja? Gdzies o tym czytalem) o blsuguje chyba kazda dostepna karte na rynku, ja mam GTX 460 od gigabyta i wszystko ladnie chodzi :) Mozna krecic i robic inne cuda, bardzo obszerne narzedzie

Link to post
Share on other sites

Jak zainstalujesz afterburner to w glonwym oknie bedziesz miec suwaki z aktualnymi danymi o karcie, cPU core memory itd, mozesz je przesuwac i krecic karte, standardowo sa one ustawione jak defaultowa karta, radze w Easy Tune wszystko ustawic na default, to narzedzia nadaje sie do krecenia lekkiego CPU a nie GPU :)

Link to post
Share on other sites

jak odpalisz Afterubner i zostawisz go w tle, a potem odpalisz jakas gierke albo 3d marka to w afterburnerze bedziesz miec wykres (real time) z opisana najwyzsza i najnizsza temperatura, wszyscko ladnie i wygodnie

Link to post
Share on other sites

to da ci odpowiedz

http://oclab.pl/artykuly/karty-graficzn ... -i-580/13/

po OC

http://oclab.pl/artykuly/karty-graficzn ... -i-580/20/

dużo zależy od cyrkulacji powietrza w obudowie i od wydajności systemu chłodzenia

wentyl z boku wrzucający i z tyłu wyciągający to podstawa fajnie jeszcze mieć jeden na górze i z przodu ale to już konkretne obudowy są potrzebne twoja karta ma za ciepło

jeszcze jedna sprawa jak zachowuję się wentylator gdy karta wchodzi w 3d w czasie grania? może odpal msi afterburnera a potem włącz grę (żeby msi był w tle i rejestrował zachowanie karty) po jakimś czasie wyjdź i podaj do ilu %(na tych wykresach z boku piszę fan speed % bodajże) rozkręcił się wentyl żeby ta kartę schłodzić??

bo u mnie jest np tak jak gram wentyl rozpędza się do 60 % (nie wiem po co) i zachowuję się tak jakby chciał utrzymać temp w granicach 46-48 stopni co jest śmieszną temp dla tej karty a wentyl wtedy już trochę słychać więc ustawiam na 49% (wtedy jest bezgłosny) a temp są max 55stopni czyli i tak świetne:)

tak jeszcze jeśli mogę coś doradzić to czyścić chłodzenie karty co jakieś 2-3 tygodnie

Link to post
Share on other sites

twoja karta ma za ciepło

no fakt, ale czy to jakoś poważnie jej szkodzi?

 

w innych grach tej temp. 77 stopni z tego co widziałem na szczęście nie przekracza

 

właśnie jak gram to z tego co pamiętam do max 37% ale dziś wieczorem to jeszcze sprawdzę

Link to post
Share on other sites

jak masz gigabyte to jak widać tragedii nie ma oni mieli 76 ty tylko w dircie masz 85st ustaw wentylator na 50% w msi afterburnerze i wtedy zobacz jak z temp w dircie masz wentylatory w obudowie z boku i tyłu?

polecam też ten program

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

pokazuję napięcia i temp wszystkich podzespołów bardzo pomocny chyba dla każdego użytkownika

podkręcałeś tego procka? chyba optymalne ustawienie to 4x3,6:)

Link to post
Share on other sites

no tragedii nie ma, tak będę musiał zrobić tylko powiedz mi czy da się później w razie czego zresetować ustawienia w msi afterburnerze bo kiedyś w easy tune coś przestawiłem i karta wyła jak szalona :D

 

wentylator niestety tylko z tyłu, ale pomyśle coś o jeszcze jednym z przodu :]

Link to post
Share on other sites

jasne dajesz reset i po sprawie :D

na dole masz wentyl kliknij z boku gdzie masz auto i przestaw na 50% i zatwierdź obok reset

swoją drogą co to easy tune też kiedyś się tym bawiłem ale chyba po 2 dniach dałem sobie spokój bo mnie wk*******o za przeproszeniem do kręcenie CPU uzywam amd overdrive a do GPU msi afterburner i te programy świetnie się sprawują

Link to post
Share on other sites

lukyeti miałeś racje ustawiam na 45% i jest gitarka około 65 stopni ;) wiatrak tylko trochę przyśpiesza

 

podkręcałeś tego procka? chyba optymalne ustawienie to 4x3,6:)

jeszcze nie :) kupiłem dopiero kompa po 5 latach od ostatniego zakupu, na razie nie zagłębiałem sie w tematy podkręcania ale jak o tym poczytam to kto wie :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...