Skocz do zawartości

Jak ułożyć wentylatory w obudowie ? ( Phanteks P400 )


Recommended Posts

Hej

 

Jak najlepiej ułożyć wentylatory w obudowie phanteksa p400 ? Chodzi mi o to ,żeby uzyskać jak najnizsze temperatury ? Mam jeden wentylator na przód i jeden na tył ,a oprócz tego mogę dołożyć jeszcze 3 wentylatory zalmana. 

 

R9 270 

I5 2500k(jeszcze bez oc) 

Link to post
Share on other sites

Dałbym najpierw jeden na top i sprawdził temperatury, w razie czego dasz drugi na front, choć nie wiem czy różnica będzie odczuwalna.

Musisz sam pokombinować.

Ja osobiście mam jeden na froncie, jeden na topie i z tyłu, 2500k nie przekroczył 62st w stresie na najcieplejszym rdzeniu, a teraz w mieszkaniu dość ciepło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podepnę się pod temat - mam pb 600 i 1x 120 tył, 1x 120 góra, 2x 120 i 1x140 przód -> wszystko pure wingsy 2, - jest to dobre ustawienie ? zatoka 5,25" zdemontowana, są jedynie 2x 3,5" zatoki na dole. Coś zmienić czy jest ok z przepływem powietrza ? przód wpychają powietrze do obudowy, góra i tył wysysają

 

Przód na 5v ustawiony, góra razem z prockiem, a tył osobno. W grach i5 4570 @3,6Ghz ma 53C , a gtx 1060 po OC ma 72 max. ( krzywe zmienione względem fabrycznych ).

Co ciekawe w idlu karta dochodzi do 52C - przed włączeniem MSI Afterburner, w którym mam profil 25% wentyli w idlu, po jego włączeniu stabilizacja na poziomie ok 32-36C -> w zależności od temp powietrza.

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

Dałbym najpierw jeden na top i sprawdził temperatury, w razie czego dasz drugi na front, choć nie wiem czy różnica będzie odczuwalna.

Musisz sam pokombinować.

 

Masz rację, tym bardziej, że obudowa ma piwniczkę, która może zaburzyć przepływ powietrza. Z drugiej strony dyski też potrzebują chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dałem jeden na przód i zwłaszcza proc zrobił się chyba lekko chłodniejszy ( 4/5 stopni ) i nie jest to już 60/62 ,a 54/55 stopni natomiast karta nadal się troszkę gotuję ( do 80 stopni w ets 2 na ultra,rocket league ) i możliwe ,że w jeszcze bardziej wymagających grach gdzie będzie chodzić na 100% będzie miała cieplej. Co mogę teraz zrobić ? Próbować dać jeden wentylator na górę ? Lepiej bliżej wtyczki 24pin ,czy sekcji zasilania ? 

Link to post
Share on other sites

Nie wszystko można ściagać z podręczników...


 

 

natomiast będzie więcej kurzu

Spróbuj, ja osobiście odkurzam co tydzień, więc to nie problem.

Pewnie, jak zachowasz równowagę między nadmuchem, a wydmuchem to kurzu raczej tak dużo nie powinno być.

Wiesz, odnośnie gpu, jeden na topie możesz dać strumieniem w dół, może coś da, osobiście nigdy tego nie praktykowałem.

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dam go na górze jako wdmuchujący to i tak procesor ,albo tylny wentylator to powietrze zabierze i wytłoczy więc nie widzę w tym  sensu ,bo zaburzy to obieg :(  Jak znajdę jeszcze jeden wentylator to spróbuję jeszcze jeden tam założyć i zobaczymy co z tego wyjdzie :( 

Link to post
Share on other sites

Generalnie, jeżeli nie masz możliwości zamontowania nawiewu na samo GPU, to dodanie kolejnego wentylatora raczej niewiele zmieni (dla samej karty graficznej). Podstawowy zestaw, który w większości wypadków wystarczy, to jeden zasysający z przodu i po jednym wypychającym z tyłu i na górze.Swoją drogą, jaką masz kartę, że Z3 nie dał rady zapewnić odpowiedniej cyrkulacji? Sam mam tą obudowę z kompletem wentylatorów i GTX 1070 osiąga do ~65 stopni.

Link to post
Share on other sites

Nie jeden był taki co próbował oszukać prawa fizyki i nie wyszedł na tym dobrze ,dlatego nie ma co kombinować :P Mam 2 wentylatory wciągające ( front ) i po jednym wyciągającym ( tył ,top). Podkręcę troszkę wentylatory karty i zobaczymy co dalej :P 

 

 

 


Generalnie, jeżeli nie masz możliwości zamontowania nawiewu na samo GPU, to dodanie kolejnego wentylatora raczej niewiele zmieni (dla samej karty graficznej). Podstawowy zestaw, który w większości wypadków wystarczy, to jeden zasysający z przodu i po jednym wypychającym z tyłu i na górze. Swoją drogą, jaką masz kartę, że Z3 nie dał rady zapewnić odpowiedniej cyrkulacji? Sam mam tą obudowę z kompletem wentylatorów i GTX 1070 osiąga do ~65 stopni.

Mam r9 270 ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...