Skocz do zawartości

zestaw z amd ryzen czy i7


Recommended Posts

Daty premiery nie znam bo sie tym nie interesowałem ale róznica bedzie bardzo duza miedzy 7700K a 8700K .Co do pasty pod ihs to bedize na 100% a Ryzen w grach jest słaby .W najlepszym wypadku z 40% a sa i przypadki ze z 80 słabszy od 7700K

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

co do tego linka to 1850X to nie jest procek do gier

 

akurat też oglądałem ten filmik 

i nie zauważyłem by 1800X odstawał od 1800X

razem wyżej a raz niżej, a raz podobnie

z tym, że mówimy o tym że i tak w grach kręci się w okolicach 100 klatek, po co komu więcej?

Link to post
Share on other sites

Nie jest docelowo do gier ale nie został w zaden sposób przyciety .

Jest to 4x ośmiordzeniowy/szesnastowątkowy cpu jakim jest np x1800


Z pewnoscia sa gry gdzie ryzen spada ponizej 60 klatek jak równiez beda



https://youtu.be/Gc3dzZygcBY?t=7400

 

A w tym miejscu 8700k bedzie z 50% szybsze od 7700K o ile z odpowiednim gpu

Link to post
Share on other sites

Wyszły 4 aktualizacje dla ryża. Mimo, że intel ma przewagę w grach ale jest to przewaga 20-30%.  Przy rozdziałce 2560×1440 różnice się zacierają.

 

willis rada

 

odpal yt, wybierz filtr > ten miesiąc > oglądnij i7 7700k v ryzen 1700x/1800x etc. i sobie sam wyciągnij wnioski.  Tak będzie najlepiej.

 

Sam widzisz po tym filmie, który dałeś "Intel Core i9-7900X vs Core i7-7700K vs AMD Ryzen 7 1800X"

 

że ...nie ma różnicy takiej jak 40-80% jak co niektórzy twierdzą. :]

 

Ty dałeś filmik z lipca a ten wyżej z marca (jak wyszły ryzeny i jak jeszcze kulały w  grach) LOL , obiektywne porównanie. Ludzie na forach, róże pierdoły Ci napiszą. Sam dużo oglądaj i czytaj.

 

Ja miałem kupować sprzęt za 10k bez monitora i w życiu nie wezmę gorącego "tureckiego" kebaba jakim jest i7 7700k. Jeśli bym kupował teraz, to TYLKO na lucie. Albo ryzen 7 1800x (choć nie wiem czy czekać na ryzen refresh) lub i7 6850k. Żadne kebaby czy skylakie. Dlaczego? Mam znajomego, który  że interesuję się od dłuższego czasu motywem skalpowania CPU (i robi to odpłatnie) kilkanaście procków  już oskalpował  i jest już bliski stwierdzenia, że obecnie żaden pracujący Ivy Bridge * - ( absolutnie żaden, premiera tych procków miała miejsce 2012/maj) ) - nie trzyma temperatur, jakie miał po wyjściu z fabryki. Jeżeli ktoś na to nie zwracał uwagi, to za chwilę zacznie. Nawet mając procesor na stocku. Otwierał kupę sztuk  starszych Haswelli (i7 4770, 4790k) i niejednokrotnie płaty pasty termo leżały już poza rdzeniem... Normalnie się franca złuszczyła... Pomyśleć, że są to dość chłodne procesory, dość nisko taktowane. Stare, dobre 22 nanometrowce z fizycznie dużym rdzeniem i znacznie mniejszym współczynnikiem [W]/mm2 zdolnym oddać ciepło z większej powierzchni. A Skylake/Kaby lake... Daje im 2 lata.. Niektóre sztuki już z fabryki mają spory problem z temperaturami. Ciekawe, co będzie jak pasta się zdegraduje. A nastąpi to na pewno na 101%.

 

Poczekaj, oglądaj na yt materiały i sam podejmij decyzje. i7 7700k olej ciepłym moczem :) Jak już chcesz intela, to i7 6850k. Chyba, że coffe będą na lucie, to tak ;)

 

Pozdro

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dzięki Panowie za rady, sorry że zabieram tyle czasu bo niektórzy faktycznie spędzili trochę czasu na pisaniu opowiedzi

 

dzięki Wam wybrałem ryzena więc się zobaczy jak to będzie :) wprawdzie na innych stronach tego forum szukałem jeszcze pomocy odnośnie płyty i ramu, ale w końcu admini dali ostrzeżenia, więc dalej radzę sobie sam ;)

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

update....

niestety ale muszę powrócić do tematu, te ostatnie miesiące mocno namieszały mi w głowie co do wyboru procka

pojawił się CL i znów wszystko na nowo

a zatem ma jeszcze do Was proste pytanie:

dwa warianty:

1. gram w 1080p i mam wybrać 8700k czy 1800X, wszystko co wyczytałem wskazuje że 8700k bo jest duża przewaga

2. gram w 1440p/2160p i tu wszystko się zlewa, czy to będzie 8700k czy 1800X

 

mam 1080ti obecnie i pewnie zmienię na nową generację w przyszłym roku, w najgorszym wypadku przeczekam jedną generację

gram tylko w wysokich 1440/2160, 1080p wogóle nie wchodzi w grę kiedykolwiek

 

proszę uzasadnijcie dlaczego nadal lepiej wybrać intela

od dwóch miesięcy byłem zdecydowany na amd, jednak udało mi się zamówić i7 8700 (bez k), mam parę dni na odebranie, ale zastanawiam się czy to wogóle ma sens, jak wydajność będę miał identyczną, wkurza mnie intel olewaniem klientów i dlatego upierałem się ku amd, ale jak popatrzę na to że 1800x w 1080p ma mniej klatek niż mój obecny i5 3570k to.... sam już nie wiem

 

sorry że Was tak męczę ;)

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci ze do domu ryzena nie bierz .Ma 8/16 i to jedyna zaleta .Nowe I7,I5 w domu jest lepsze.

Z obecnymi kartami graficznymi w 4k nie zobaczysz tego w 95% gier ;)


https://youtu.be/B0usyJwZ5hM?t=599

 

Będziesz potrzebował czegoś wiecej przez 5 kolejnych lat ?Nie sadze

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...