Skocz do zawartości

Minimalistyczna obudowa bez okna do 500zł


Recommended Posts

Szukam raczej małej i poręcznej obudowy o minimalistycznym designie do zestawu jak w sygnaturce (MSI Z97-G43 + i7 + TR Macho rev. B + 1080 od Palita + 2x HDD + 2x SSD). Obecna obudowa (Define R4) sprawdzała się raczej okej, ale zaczęła się powoli rozpadać (przedni panel pożółkł a do tego od samego początku nie trzyma się na zatrzaskach i wypina się przy próbie przesuwania, boczne blachy nie są najlepiej spasowane i się telepią, jak nie wszystkie śruby są wkręcone i takie tam, poza tym gabaryty i waga mnie trochę irytują już, zwłaszcza, jak przychodzi zabrać kompa na lanparty).

 

Coś na zasadzie Nzxt S340 tylko bez okna byłoby okej, pamiętam, że kiedyś były wersje bez, ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć. No i ma trochę mało USB na froncie (2 + 2 byłyby spoko, trochę się już przyzwyczaiłam), przydałoby się też jakieś ofiltrowanie.

 

SilentiumPC Pax wygląda całkiem w porządku, ale komentarze o słabej jakości plastików mnie trochę odstraszają, te plastikowe nóżki nie wyglądają na super solidne, a wolałabym, żeby obudowa tym razem przeżyła dłużej niż 3 lata.

 

Fractal Design Define C to kolejna, którą miałam na oku, ale wygląda na bardzo podobną konstrukcję R4/R5, więc obawiam się identycznych problemów.

 

Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Wszystko ma teraz okna, co absolutnie odpada, bo nie lubię jak mi świeci, okna się paprają, drapią i w ogóle ból i żal.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Oj, ciężko będzie o takie obudowy w dzisiejszych czasach. Sa, ale wybór mały. Idelany byłby Antec Solo 2, ale już niestety niedostępny.

Zostaje LianLi:

http://allegro.pl/lian-li-pc-a55b-czarna-sklepy-i6819352012.html

lub

http://allegro.pl/lian-li-pc-a05fnb-usb-3-0-czarna-sklepy-i6840182746.html

obie obudowy spełniają Twoje wymagania, oprócz dużej ilości USB, bo mają po 2 tylko.

Obie są bardzo małe, jak na ATX, ale żeby wszystko ładnie poukładać w środku to problem.

A jeśli nie potrzebujesz napędów 5.25 to może Raijintek THETIS

https://proline.pl/obudowa-midi-tower-raijintek-thetis-classic-czarny-p988553

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Ten Rajintek wygląda fajnie, ale niestety odpada. Brak 5,25'' mnie nie boli jakoś strasznie (teraz niby mam, ale nie pamiętam, kiedy ostatnio używałam), ale miejsca na kartę jest za mało - 280mm, a w 1080 JetStream samo pcb ma 285mm (+shroud).

 

To samo z resztą z pozostałymi dwoma (obie w specyfikacji mają maks. 280mm).

 

Jestem na etapie kminienia zakupu czegoś z bocznym panelem oknem (na przykład PHANTEKS Enthoo Pro M, który też swego czasu był dostępny z pełnym panelem, a teraz ani widu ani słychu) i oklejeniem go po chamsku folią czy coś.

 

Albo zrezygnuję z dodatkowych USB i wezmę Corsair 400Q (chociaż trochę mnie boli brak opcji na dodatkowe wentylatory, w ofiltrowanej wersji zrobi się pewnie dość ciepło dość szybko).

Link to post
Share on other sites

550D jest trochę za duża na moje potrzeby (jest mniej więcej tej samej wielkości co R4, co prawda waży o 4 kg mniej, ale to dalej duże bydle), trochę ponad budżet, nie podoba mi się wizualnie, poza tym wolałabym coś z normalną wentylacją z przodu (kratka+filtr albo coś w tym guście), bo w takich obudowach masz albo głośno i ciepło, albo masz cały czas otwartą frontową klapkę (przynajmniej tak jest w R4)

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...