Skocz do zawartości

Płyta Główna pod i7 7770 i 2x GTX1080Ti


Recommended Posts

Witam!

Jestem posiadaczem intel core i7 4790 na płycie głównej MSI B85-G43 I mam podłaczoną tez kartę Nvidia GTX1080ti.

Szykuję się na upgrade (I kupno drugiej 1080ti) więc szukam płyty która spełni odpowiednie parametry:

  • Obsługa dwóch 1080ti ( Czyli 2x pcie 3.0 . Nie musi być SLI, karty będą używane do renderingu w nvidia iray, gdzie SLI nie jest wskazane.)
  • Obsługa Intel core i7 7770 (jeszcze nie wiem czy będę kupował wersję z odblokowanym mnożnikiem czy nie )
  • Wystarczająca wejść na 1 dysk SSD i 3 HDD
  • Cena do około 600-700 zł

Czy istnieje jakaś płyta główna w tej cenie spełniająca te wymagania?

Link to post
Share on other sites

Więc może zostałbym po prostu z moim obecnym procesorem?

Czy jest dobra płyta główna kompatybilna z i7 4790 która ma 2 PCie 3.0 i obsłuży dwie 1080ti?

 

Praktycznie chyba każda płyta pod socket 1150 która posiada dwa mechaniczne gniazda x16 obsłuży taka konfigurację. Przy czym tobie chyba chodzi o płytę która posiada elektryczne 2 sloty pcie 3.0 x16.

 

Są takie płyty np Gigabyte GA-Z87X-OC Force http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87x-oc-force-1150-sli-cf-i6842809904.html

o ile MSI B85-G43 nie pozwoli ci fizycznie zastosować dwóch GTXów 1080Ti, to sens zakupu płyty pokroju GA-Z87X aby mieć 2 x Pcie 3.0 x16 przy twoim procesorze jest wg mnie żaden.

i7 4790 posiada 16 linii pcie 3.0 więc drugie 16 do drugiej karty to będzie linia po multiplexie z mostka PLX. Co w konsekwencji ma sens tylko w przypadku kiedy między kartami jest wymagana pełna przepustowość.

 

Tak czy siak myślę że aby wykarmić jednego 1080Ti to 4790 jest trochę mało a dwa to zdecydowanie za mało. Więc jeśli potrzebujesz 2 x 1080Ti to tak jak napisał 3ndurek platforma X99 jest dla ciebie. Inaczej to tak jak byś chciał do malucha wsadzić alumy 15" i jeśli już jakimś cudem wejdą liczyć że będzie to normalnie jeździło :D

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...