Skocz do zawartości

Zmiana procesora i płyty


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : Gry typu Wiedźmin 3 , Rise of the Tomb Raider, Far Cry Primal.

* Maksymalna kwota : około 1500 zł, jak się uda tańsze propozycje mile widziane

* Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej

* Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, ewentualnie ram

* Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

* Rozdzielczość mojego monitora i model : używam głownie na TV LG full HD

* Specjalne wymagania : Brak

* Części z poprzedniego komputera : zasilacz chieftec 700w, dysk ssd crucial 240 Gb, hdd 1tb wd, karta graficzna Radeon rx 480 G1 Gaming 8GB Gigabyte, obudowa zalman z9 neo, ewentualnie ram.

* Własna propozycja zestawu : brak

* Inne : okazało się ostatnio że procek nie wyrabia do grafiki, chciałem przejść na intela bo wypada o niebo lepiej. Teraz pytanie jest sznasa złożenia dobrego zestawu aby nie było konieczności kupować ddr4 a zostawić obecne ddr3 16 GB 1600MHz? Prosiłbym o dobranie jakiegoś procesora który spokojnie poradziłby sobie z tą grafiką. Komputer po 2 latach będzie cały wymieniony.

 

Link to post
Share on other sites

W nowe procesory na LGA 1150 nie ma się co nawet pchać. Najlepiej używana sztuka, do tego nowa płyta na B85.

Na allegro są i7 4790 za ~800zł, taniej i5 4590 za ~600zł z dłuższą gwarancją, al tutaj wchodzi już opłacalność na tle i7.

Co do płyty, https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-d-sub-matx-b85m-pro3-660975/

Za pełny ATX trzeba wyłożyć 300zł i więcej.

 

 

 

Komputer po 2 latach będzie cały wymieniony.

W jakim celu ? 

Nie chcesz podkręcać procesora, a warto. Za 1400zł z nówek masz 6600K na Z170. Sprzedajesz RAM i masz na 8GB DDR4 i chłodzenie na CPU.

Link to post
Share on other sites

W sumie nigdy nie podkręcałem i nie wiem jak się nawet do tego zabrać heh. A jak w prkaktyce wypada wydajność ddr4? Powiedzmy to 8gb da radę "zaspokoić" wymagania do powyższych gier? Czyli jeśli dobrze zrpzumiałem najlepiej zrobiłbym kupując 1151 i dajmy na to 6600k tudzież 7700k?

Link to post
Share on other sites

No ok te wykresy mnie przekonały. Teraz pytanie - dam rade na dobrym chłodzeniu powietrznym wykręcić coś czy trzeba myśleć o wodnym? Czyli dajmy na to taki procek: https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7600k-4-2ghz-6mb-box-bx80677i57600k-975833/ Płytka:https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-gaming-m3-b150-ddr4-sata3-usb3-1-atx-b150-gaming-m3-768062/   Na stan dzisiejszy zaspokoiłyby gpu? Dobrze to dobrałem? xD

Edytowane przez bruzdaty
Link to post
Share on other sites

Ok dziekuje zatem. Zamawiam tą płytę i 7700k troche przekroczy to budżet ale chyba jest to bardziej "przyszłościowe" zestawienie. Pozdrawiam

Kurcze już byłem o krok od zamówienia a tu natknąłem się na artykuł o problemach 7700k z dużymi temp. Teraz nie wiem co robić. Rzeczywiście tak tragicznie to wygląda? Może jednak Ryzen byłby lepszym rozwiązaniem? Jeśli tak to który?

Link to post
Share on other sites

Niestety link mi nie działa :/ rzeczywiście patrząc na testy różnica wynosi zaledwie kilka procent. Czyli nie będę już kombinował i zamawiam płytę od MSI póki cash back aktywny heh. Zamawiając 6700k będę przynajmniej spał spokojnie xD Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bierz i7 6700K a nie i7 7700K. To drugie to 6700K tylko ma o 200mhz wiekszy zegar. Ludzie przy 7700K piszą, że podczas włączania przeglądarki osiągają po 95°C. Zawsze możesz wziąść mobi z170 z ddr3. Sam od roku używam konfiguracji i7 6700k z ddr3 (w grach ram nie robi dużej różnicy)

 

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...