Skocz do zawartości

R9 280X matrix platinium - nie wykrywanie monitora po instelacji win10.


Recommended Posts

Witam.
Wczoraj kupiłem komputer dla brata od znajomego (używane podzesspoły)
Procesor phenom 965be
zasilacz xfx 600w z certyfikatem bronze
8gb ram
i własnie karta graficzna r9 280X matrix platinium.
Gdy komputer od mnie przyjechał wszystko działało w porządku. Postanowiłem przeinstalować windowsa aby było wszystko na świeżo.
Puściłem instalację win 10 pro 64bit i poszedłem coś zjeśść obejrzec film itp. po powrocie zastałem jedynie czarny ekran. komputer nie widział w ogóle monitora jak by nie był podlączony.
po sprawdzeniu ramów itp zmieniłem kartę graficzną na swojego gtx1070 mssi gaming i sysstem odpalił się lecz wyskoczył mi błąd jak by instelacja windowsas nie została ukończona (jeżeli to ważne to zrobię zdjęcie tego błędu)

r9 280 uruchamia podświetlenie lecz nie uruchamiają się wentylatory.

Nie wiem co robić bo karta była sprawna http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/kwasny.gif

Liczę na pomoc pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj podpiąć inny zasilacz. Jeżeli są 2 kości ram, spróbuj wyjąć 1 , lub włóż inne. ergo może to być wina zasilacza, ramu lub grafika którą kupiłeś umarła.


//edit Wyjmij na 30 sekund baterię z płyty głównej <hard reset>

Link to post
Share on other sites

A podłączona u Ciebie R9 280X zamiast GTX 1070 karta działa?

Jakby co posiadam R9 280X w wersji  VaporX od Shapphire i jest zgodny z win 10 u mnie działa bezproblemowo od prawie roku na Windows 10 z "czystej" instalacji.

Gdyby działała sprawdź na innym slocie PCI Express ( jeśli na tej płycie z Phenom-em jest drugi slot).

Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystkie podzespoły (ram zasilacz) sa sprawne.

 

Sprawdziles to organoleptycznie, ufasz ze dziala czy podpiales inny zasilacz pod PC , ze tak twierdzisz ?? :D

 

Sprobuj podlaczyc monitor innym kablem pod karte.

 

Z tego co pamietam to Te Radeony Matrix mialy na karcie taki maly przelacznik LN2, sprobuj go przelaczyc

 

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2014/03/ASUS-ROG-MATRIX-GTX-780-Ti-Platinum-LN2-Switch.jpg

Link to post
Share on other sites

jeżeli z tymi samymi podzepołami dało na gtx-iksie zainstalować system więc sądzę że wszystko sprawne.

 

Poszukam dziś tego przełącznika.

 

bo ta płyta nie ma wyjścia obrazu żadnego. gdybym podpiał ten dysk co tam jest i kartę pod moją płytę (asus z170i) i zainstelował sterowniki mogło bysię coś ruszyć?

 

zaraz sprawdzę ten mam taki przełącznik.


Niestety nie znalazłem niczego takiego o czym mówiłeś :/ mam tylko takie wejśącia dziwne jak na zdjęciach tutaj : https://us.hardware.info/reviews/5219/3/5x-amd-radeon-r9-280x-review-asus-msi-sapphire-and-xfx-asus-radeon-r9-280x-matrix-platinum

 

udało mi się uruchomić wentylatory (kabelek od wentylatorów nie był dociśnięty odpowiednio) ale karta ndal wyświetla czarny obraz

Edytowane przez swiezak018
Link to post
Share on other sites

To podejrzewam, że tutaj może być problem. Albo spróbuj na jakimś innym adapterze podłączyć (najlepiej na tym, który był w pudełku z tą kartą), albo podłącz normalnie bezpośrednio cyfrowo monitor.
No i upewnij się, że podłaczasz do tego wyjścia na karcie, z którego aktualnie wychodzi sygnał na monitor.

Link to post
Share on other sites

nie mam nic co było z kartą bo mam samą skrzynkę.

na karcie są dwa wyjścia vga i żadne z nich nie działa, lecz z moim gtx-em już każdy monitor i każdy kabel działa poprawnie.

 

Jutro zanoszę kartę do serwisu komputronika aby sprawdzili i podłączyli u siebie :/

Link to post
Share on other sites

Jak na tej karcie mogą być dwa wyjścia VGA? Mozesz dać link do tego konkretnego modelu?
Bo np. tutaj: https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/ROG_MATRIXR9280XP3GD5/specifications/

są tylko:
1x DVI-I (cyfrowe + analogowe)
1x DVI-D (jedynie cyfrowe)
4x DisplayPort
+ opcja podłączenia HDMI (przez adapter DVI -> HDMI w zestawie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...