Skocz do zawartości

Płyta główna z socket AM2 a socket FM2


Recommended Posts

Witam. 
Mam procesor ale dokłądnie nie wiem jaki to jest ponieważ mam problem z uruchomieniem monitoru i myślę że to płyta główna padła. Płyta to gigabyt ale nie pamiętam dokładnego modelu, na pewno na stopce procesora widnieje napis SOCKET AM2. A więc muszę kupic nową płytę główną, niestety nie jestem pewien czy zaproponowana płyta przez jeden ze sklepów komputerowych akurat będzie współpracować z tym procesorem który posiadam. 

Czy możecie mi podpowiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Witam. 

Mam procesor ale dokłądnie nie wiem jaki to jest ponieważ mam problem z uruchomieniem monitoru i myślę że to płyta główna padła. Płyta to gigabyt ale nie pamiętam dokładnego modelu, na pewno na stopce procesora widnieje napis SOCKET AM2. A więc muszę kupic nową płytę główną, niestety nie jestem pewien czy zaproponowana płyta przez jeden ze sklepów komputerowych akurat będzie współpracować z tym procesorem który posiadam. 

Czy możecie mi podpowiedzieć?

am2 to juz przeżytek, kup sobie jakąś najtańszą płytę pod socket 1155, do tego i3 2100 i jakąś kostkę ddr3 4gb i będziesz miał zajebioszczy skok wydajnościowy w stosunku do tego am2

ja ostatnio matce składałem kompa , za 36 zł kupiłem pentiuma g840, ddr3 4gb za 70 zł i płytę za 80 zł - sprzęt hula aż miło, i jest ile wydajniejszy od takiego zestawu na am2

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

I takiej podpowiedzi oczekiwałem. Dzięki :)


139,00 zł
  
139,00 zł
206,00 zł
  
206,00 zł
 
Co myślicie o takim zestawie? Komputer ma slużyć tylko do internetu i napisania dokumentów
 
Edytowane przez backshift
Link to post
Share on other sites

Za 230zł na allegro masz nowego G4560, czyli 2 rdzenie i 4 wątki. Znacznie lepsza opcja. 


Pod Kaby Lake przy H110 musisz mieć zaktualizowany bios na płycie, także daj sobie https://www.x-kom.pl/p/348038-plyta-glowna-socket-1151-asrock-h110m-dvs-r30-pci-e-ddr4.html tam jest odpowiednia wersja biosu.


Ponadto wspiera on szybszą pamięć 2400MHz, w tej samej cenie https://www.x-kom.pl/p/323683-pamiec-ram-ddr4-goodram-4gb-2400mhz-play-silver-cl15.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

po co mu do netu i office-a g4560? ten cielak to i tak będzie do tego masakra (osobiście składałem ostatnio do podobnych zastosowań kompa z g840 , 4 gb ram , ale z dyskiem Toshiba p300, komp śmiga w necie lepiej niż moja maszyna z siga :D)

Link to post
Share on other sites

Za 230zł na allegro masz nowego G4560, czyli 2 rdzenie i 4 wątki. Znacznie lepsza opcja. 

Pod Kaby Lake przy H110 musisz mieć zaktualizowany bios na płycie, także daj sobie https://www.x-kom.pl/p/348038-plyta-glowna-socket-1151-asrock-h110m-dvs-r30-pci-e-ddr4.html tam jest odpowiednia wersja biosu.

Ponadto wspiera on szybszą pamięć 2400MHz, w tej samej cenie https://www.x-kom.pl/p/323683-pamiec-ram-ddr4-goodram-4gb-2400mhz-play-silver-cl15.html

Hmmm...

Zastanawiam się gdzie na tej płycie głównej masz obsługę pamieci 2400, bo ja tego w specyfikacji nie widzę. 

 

A z tą kartą już się dowiedziałem, jest zbędna. 

Link to post
Share on other sites

No i du*a blada, wydałem 600zł tylko po to żeby odpalić na chwilę kompa i nie działa. Cały czas mruga dioda na monitorze ale monitor nie reaguje. Nie wiem co źle zrobiłem.


OK udało się ruszyć na starym zasilaczu, ale teraz mam problem z uruchomieniem systemu windows. Niestety na znaczku flagi resetuje się (windows 7). To gdzieś przstawiała się w biosie by uruchamiał inaczej dysk, ale w tej płycie asrock h110m-dvs nie mogę tego znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...