Skocz do zawartości

Przegrzewa się coś


Recommended Posts

Witam czyściłem ostatnio kartę graficzną, oraz postanowiłem nałożyć nową pastę termo przewodzącą

 

Niestety po nałożeniu jej i wyczekiwaniu od wczoraj temperatura nie spadła

 

Pytanie 1 Czy źle nałożyłem pastę?

Pytanie 2 Czy ona ma się tak długo wygrzewać?

 

Testowałem w grze podczas grania w CS GO , doszło do 79-80 stopni i strasznie głośno wiatraczki pracowały, Od tamtej pory nie widzę żadnych zmian

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pastę nałożyłem tą co zawsze czyli Pactum PT 1 z komputronika

 

Obudowa jest nowa i przewiewna, Karta graficzna podczas gry w Wiedźmina 3 sięgała 73 stopni, Dużo to nie jest ale była zasyfiona więc chciałem ją odmłodzić, przez co powoli żałuje bo lepiej z kurzem chodziła

 

 

A karta graficzna to gtx 550 ti ,Ale chyba bym miał jak inni temperatury w okolicach 60 stopni to chyba muszę wymienić chłodzenie , bo zawsze miałem przy  tej w okolicach 73 stopni

Link to post
Share on other sites

Nakładałeś ją już kiedyś na procesor, czy konkretnie na tą grafikę?

W porównaniu do tego co daje Intel do swojego boxa to PT-1 jest o wiele lepsze. Natomiast producenci grafik potrafią dać całkiem niezłe pasty.

 

550Ti, ale jakiego producenta, jakie konkretnie chłodzenie?

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

GTX 550 Ti to stara karta, i jej pasta pod IHSem mogła już poprostu stracić swoje właściwości, np. jak nagle zmniejszyłeś nacisk odkręcając chłodzenie karty.

 

Jeśli jesteś pewien, że pasta jest dobrze położona, nie dałeś jej za dużo, a chłodzenie jest dobrze dociśnięte, i wentylator pracuje, to pozostaje ci chyba jedynie oskalpowanie chipu i wymianę pasty również pod IHSem, wg poradnika który zalinkowałem (co może uszkodzić układ, więc trzeba uważać).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Temperatury wcześniej według wujka googla były w miarę przyzwoite więc raczej nie wyschła karta pod tym co piszesz .

 

Po raz kolejny przeczyściłem i wymieniłem na nową

 

Ile trzeba czekać by ona zaczęła w miarę działać?

 

już wolę żeby temperatury były jak wcześniej, widocznie chłodzenie mam do bani

Link to post
Share on other sites

Może była kiedyś w piekarniku?  :menda:

jak pamiętam wygrzewane karty mają tendencje do przegrzewania się (sam nie do końca rozumiejąc czemu tak się dzieje). 

Ile już masz tą pastę? może po prostu straciła swoje właściwości i nie odprowadza ciepła, dotknij radiatora bądź heatpipe podczas obciążenia- jak jest letni to już wiele tłumaczy. 

Nie masz wgranych żadnych afterburnerów itp? jak tak, to wywal

Link to post
Share on other sites

Nie żadnych piekarników nie było, Nawet bym się nie odważył włożyć karty do piekarnika psychopatą nie jestem :D

 

Podejrzewam że źle nałożyłem pastę, ewentualnie coś zepsułem

 

 

Mam zainstalowany afterburner, ale nic w nim nie kręciłem , No ale jak mówisz to wywalę

 

temperatury podzespołów sprawdzam speed fan

 

 

No i ostatnia aplikacja, Skończyła się pasta, Mam pytanie czy pasta termoprzewodząca którą kupuję jest dobra?

Czy może czas zacząć inną kupować, Innych nigdy nie sprawdzałem najprościej było iść do komputronika po nia

Edytowane przez ApolloCrews
Link to post
Share on other sites

Czy ta zmiana pasty na karcie była powodem obejrzenia tego wczoraj opublikowanego filmiku? ;)



Nawet jesli nie, to obejrzyj sobie, bo jesli twierdzisz, ze pasta pod IHS nie stracila swoich wlasciwosci po tylu latach, to musiales coś zrobić źle - z video się dowiesz, jak to należy zrobić prawidłowo.

Jeśli zrobiłeś wszystko prawidłowo, to pozostaje jedynie to o czym wspomniałem, bo nic innego się raczej nie wymyśli. Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Nie mam zielonego pojęcia bez korzystania z gry, Podczas przeglądania internetu temperatura

 

http://iv.pl/images/71162592801821924078.jpg

 

 po zaaplikowaniu tej pasty na procesor karty graficznej i wyczekaniu paru godzin mam normalną chyba temperaturę 73 przy grze Wiedźmin 3, Taką jaką miałem wcześniej

 

Martwi mnie tylko jedna rzecz

Że wiatrak tak głośno chodzi, no i czuć że się nagrzewa

na chwile skoczy na 74 i ona opada czasem do 70 aż wznosi się do 73

 

Czy to już normalna temperatura? Czy ona może jeszcze opadnie, Chciałbym by karta graficzna max do 65 się grzała, ale tutaj najwidoczniej nie wina pasty tylko słabego chłodzenia

Edytowane przez ApolloCrews
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...