Skocz do zawartości

Cross-fire his 5770 problem - migotanie tekstur


Recommended Posts

Witam,

 

Zauwazyłem, pewien problem z dwoma kartami 5770. W grach następujących: Crysis, Fallout 3, Fallout:NV, Medal of Honor, a małym stopniu Mass Effect 2. Pojawia się problem migotania tekstur.

 

Najgorzej jest w Crysisie, miga niebo, woda, krzaki, lasy w średniej odległości od gracza. To samo jest z falloutem.

 

Zauwazyłem, że problem rozwiązuje wyłączenie Crossfire, lub włączenie gry w oknie.

 

Jest to dość męczące, pokusiłbym się o stwierdzenie, że uniemożliwiające komfortowe granie. A crossfire traci sens.

 

Mam najnowsze sterowniki do kart.

Ramy sprawdzane memtestem, jest ok.

Czy któraś z kart może być uszkodzona?

 

 

ps. dzisiaj spróbuje poprzekładać karty i spradzić czy pojedyńczo nie migotają.

 

i7 2,93ghz

gigabyte p55ud3

goodram 8gb 1333mhz

2x his hd 5770

Link to post
Share on other sites

Jeżeli stało się to nagle i nie ruszałeś kompa (rozkręcanie, przestawianie), to może to być wina softu, stery, win, albo problem z kartami,

z tego co piszesz występuje to pod obciążeniem kart, więc może któraś się przegrzewa, albo zasiłka nie domaga,

 

więc może najpierw zrób to co pisałeś, przeczyść chłodzenia, ewe. wymień pastę, sprawdź czy radiatory się nie poluzowały, dociśnij wszystkie kable, karty itd.

sprawdź zasilacz,

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to od początku tak jest. Sprzęt nowy, około 1 miesiąca czasu ma.

Tylko 1szt radeona hd5770 była kupiona w grudniu.

 

Zasilacz jest ok, daje odpowiednie napięcia, sprawdzałem miernikiem wcześniej.

 

Ten grudniowy 5770 na starym kompie miał problem przy odpalaniu kompa. Komputer kilkakrotnie próbował "wystartowac" - zasilić wszystko. I dopiero za np. 5 razem bootował komp. Było to dziwne, ale to zignorowałem, bo w grach wszystko było ok.

 

Wczoraj przy reinstalce sterowników zdarzyło mi się to samo. Chodzi o reboot po odistalowaniu sterówników catalyst.

 

Po zainstalowaniu catalysta nowego, i reboocie wszystko poszło już ok.

Link to post
Share on other sites

na taki problem może się składać kilka czynników, na pierwszym miejscu: brak optymalizacji samej gry, na drugim sterownik od grafiki, skoro problem znika, gdy wyłączasz CFX to najprawdopodobniej błędy leżą po stronie gier, niemniej takie migotanie (na małą skalę i nie zawsze) można zaobserwować też na pojedynczych kartach w tych tytułach

Link to post
Share on other sites

CF i SLI to nadal nie jest w 100% dopracowana technologia, więc mogą pojawiać się jakieś kwiatki, ale .... sam miałem CF z 4870 i nie zaobserwowałem większych problemów, więc nie powiedziałbym że to standard.

 

jeżeli komp nie bootuje z grafą to nie wina sterowników, bo to już na poziomie biosu,

raczej szukałbym problemu w tej grudniowej grafice, niestety może to być poważniejszy problem,

sprawdź na innych kompach czy po włożeniu tej kary komp się odpala,

skoro kupiona w grudniu to powinieneś mieć na nią gwarancję,

 

wkładaj każdą kartę oddzielnie do kompa i testuj, może reinstalka win, nowe stery i znowu testy, w grach też trzeba zaznaczać opcję 2 kart,

 

generalnie gry mogą nie obsługiwać CF i wydajność spada do 1 karty,

 

jeżeli migota tylko pół ekranu to znaczy ze jedna z kart nie działa poprawnie, CF działa na takiej zasadzie ze procesor rozdziela sygnał na 2 karty i każda obsługuje 50% obrazu z tego co pamiętam w poziomie

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że możesz mieć najwięcej racji.

 

Z tym rozdzielaniem obrazu na 2 częsci. Migotanie tekstur zazwyczaj pojawia się na obrazie w średniej i dalekiej odległości - to zazwyczaj wypada w górnej części ekranu.

 

Wróce do domu to podłubię.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź mostek czy jest sprawny, u mnie jak miałem zepsuty mostek od sli migotała połowa ekranu i cyrki się działy. (miałem chwilę 2 gtx460 czyli już karty raczej dobrze zooptymalizowane do sli)

Link to post
Share on other sites

Weź inny od kogoś i podmień, jak problem się powtórzy to może byc któraś karta uszkodzona, albo warto sprawdzić zasilacz, ale raczej bym stawiał na linii karta-mostek no i dana gra która może nie lubić sli/crossfire.

Link to post
Share on other sites

Dobra zrobiłem tak:

 

1. wymieniłem złączke crossfire - nie pomogło

2. przełozyłem karty - pojedyńczo - działa ok

3. przełozyłem karty na odwrót - crossfire - nie pomogło

 

Każda z kart z osobna działa ok. Przy wyłączonym crossfire jest ok. Przy włączonym crossfire miga mi połowa tekstur w crysisie x_O.

 

Aha, zauważyłem, że reguła - górna część obrazu, nie sprawdza się. Momentami mryga gdzieś na dole też.

 

help? :)

Link to post
Share on other sites

Mobo do serwisu? Nie chcę tracić kompa na 2 tygodnie, ale jeśli będzie trzeba to tak zrobie. Najpierw chciałbym mieć pewność. Postawioną diagnozę.

 

Nie chcę cię wprowadzać w błąd ale zacinki jakieś tam były ale to zależnie od gry i od jej enginu. W fallout 3 coś czasem zhaczyło ale to ewidentnie wina enginu. Grałem w mass effect 2 i było ok. Medal of honor także. metro2033 też. starcraft2 i wow też ok :)

 

ps. A może jest ktoś ze szczecina, kto by chciał się pobawić z 2x 5770?

Link to post
Share on other sites

@azghard podaj resztę konfigu

przed serwisem sprawdziłbym karty na innej płycie od razu będziesz miec pewność czy to karty, czy płyta, odpal kartę która jest dobra na drugim pcie16 i zobacz czy coś sie dzieje,

 

mnie zastanawia cały czas czemu jedna z kart nie bootowała kompa wczesniej

 

@piter7415 mikroprzepięcia teoretycznie występują w każdej konfiguracji CF lub SLI, lecz są tak małe że ich nie zauważysz szybciej się gra przytnie gdy cos doczytuje z dysku, osobisie polecam jedną mocną grafę (mniej kłopotów) sam miałem dwa razy CF i raz SLI teraz już kupuje jedna mocną,

 

ale zabawa z CF jest fajna i dobrze wygląda :-), tylko te tempy, chałas, i zasilanie

Link to post
Share on other sites

Co jeszcze ci podać? Które elementy?

 

Gram teraz w crysisa, na wyłączonym crossfire i jest zupełnie ok, bez migotania tekstur. Ale wydajnościowo już nie tak dobrze, na jednej karcie.

 

Jakieś pomysły, uwagi, porady?

 

ps. zasilacz chiefteca 650w

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja mam identyczny problem moja grafika 2xhd4850 migotaja drzewa i tak dalej, natomiast gdy przełączam grę w tryb okienkowy wszystko działa idealnie :D

coś takiego u mnie występuje tylko w trybie pełnego ekrany i dotyczy to tylko jednej gry "crysis". jest może na to jakiś fix już ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...