Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zakupić SSD do mojego laptopa Lenovo Y700-15 ISK, lecz nie wiem co wybrać. Nie mogę się doszukać czy laptop ten obsługuje NVME. Planuje zakup tego dysku jako boot oraz na najczęściej używane gry, ponieważ hdd 5400rpm który jest w środku mnie dobija. Celować raczej w dyski sata czy pcie? Jeżeli laptop nie obsługuje NVME a kupiłbym dysk NVME, będzie on nie wykryty czy po prostu nie obsłuży NVME.

Przy okazji może pytanie do użytkowników tego laptopa. Też macie czasem problem z jego działaniem, 100% użycie dysku i powolne ładowanie aplikacji? Po graniu w Overwatcha jest totalna masakra z działaniem komputera. Inne gry w miarę normalnie, a długie czasy ładowania np. w LoLu pewnie są przez 5400rpm hdd.

 

Takie na razie mam na oku:

https://www.ceneo.pl/46667449

https://www.ceneo.pl/33216278

 

Znalazłem podobny temat ale do końca nie wyciągnąłem stamtąd odpowiedzi.

 

Wersja z i5 i GTX 960.

 

Link to post
Share on other sites

Wersja z amd nie obsługuje ( wersja z intelem na 99% będzie obsługiwać, chyba ze masz jakąś specyficzną wersję co tego nie ma )

A zdarzają się takie kwiatki ( np ojciec ma dell-a co nie ma BT, mimo że niby wszystkie modele z tej rodziny mają BT ) więc zobacz na stronę producenta pod dokładnie swoimi modelem ( będzie w spec lub instrukcji )

Konsultanci to też ludzie, może mu o wersję z amd chodziło

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Posiadam Y700-17 kupiłem dysk SSD 512gb m.2 na pcie x4 - miał mieć transfer odczytu na poziomie 2400-2600MB a niestety jest tylko 1600MB, nie połączył się z prędkością x4 tylko x2 w programie crystaldiskinfo wyświetla: obecny tryb pcie x2/obsługiwany tryb pcie x4. Niestety obecny to x2 ciekawe czy to wina Y700 - dodam że dysk działa bez żadnego problemu, laptop posiada najnowszy bios.

Link to post
Share on other sites

Jest w internecie fajny poradnik jak to zmienić z x2 na x4 ( przez modyfikację biosu ) poszukaj

wklep w google "how to unlock the nvme performance on the lenovo y700"

tylko to jest poradnik dla y700-15 ( więc patrz co robisz ) bo może być inaczej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...