Skocz do zawartości

Komputer do 4500, programy GIS, CAD, gry


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  Programy GIS-owskie - Agisoft, Pix4D, AutoCad,programyh geodezyjne, czasami Premire Pro, Gry

  • Maksymalna kwota : 4500 (+- 200zł)

Kiedy zamierzam kupić komputer? : do końca maja

Których części potrzebuję : sama buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : może być taka możliwość ( na razie nie siedzę w tym temacie)

Rozdzielczość mojego monitora i model : na razie brak, ale dokupię jakiś FullHD

Specjalne wymagania : wydajność, cicha praca, 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk Intel Pro 6000p series M.2 PCI-e 256 GB ( na razie posiadam taką pamięć (chyba upgrade niewymagany?) z czasem dorzucę albo HDD albo jakiegoś SSDka

Własna propozycja zestawu :karta: MSI GTX 1060 Gaming 6GB DDR5, procek: Intel Core i7 7700k, płyta główna: MSI Z170A TOMAHAWK Intel LGA 1151 DDR4, ram: 2x8 GB Corsair DDR4 CL15 3000Mhz, zasilacz EVGA SuperNOVA G2 80 PLUS 550 W.

Inne : co do chłodzenia oraz obudowy to nie mam bladego pojęcia co dorzucić więc prosiłbym o jakieś sugestie. 

​Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i sugestie :)

 

Link to post
Share on other sites

Fani Intela mnie zjedzą, ale moim zdaniem jeśli twoją domeną są rozwiązania profesjonalne a gry są na drugim planie to weź Ryzena:

Procesor:
AMD Ryzen 7 1700 /3.7GHz, AM4, BOX/
1399 zł

Chłodzenie:
-
-

Płyta główna:
Gigabyte GA-AB350-Gaming /AMD B350, DDR4, AM4/
459 zł

Pamięć RAM:
Corsair 16GB (2x8GB) 2800MHz CL14 Vengeance LPX
539 zł

Dysk SSD:
-
-

Dysk HDD:
-
-

Karta graficzna:
Asus Radeon RX 460 StriX OC 4GB DDR5 128bit (1256/7000)
530 zł
 

 
Obudowa:
SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)
149 zł

Zasilacz:
bequiet! StraightPower E10 600W 135mm Gold modularny
499 zł
 
 
=================
 

 


Suma: 3575 zł
 
 
// Niekompetencja, zainteresowany wie lepiej jaki powinien wybrać procesor. Ryzen pod Autocada, gdzie przy modelowaniu/projektowaniu obrywa znacznie od i7 ? Do tego kompletnie nieopłacalny zasilacz 600W, o GPU nie wspominając
Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

No Okej, zgodzę się ze więcej wątków w przypadku Ryzena do większa moc obliczeniowa. Tylko czy te programy nie są Intelo lubne? A co do samego konfigu to trochę jednak można dorzucić bo do nominalnego budżetu brakuje ponad 1000 zł. Jakaś lepsza kartę graficzna?

Link to post
Share on other sites

Jak narazię większość tych programów jest Intelo lubna ale to się zmienia. After Effect już po najnowszym update o wiele lepiej śmiga na RYZENACH.

 

Druga sprawa to czy te programy obsługują wielowątkowość. W większości przypadków jest tak, że tylko Rendering w danym programie obsługuje a normalna praca jak modelowanie czy footage NIE korzystają z tego. 

 

Dlatego trzeba się zastanowić czy lepiej mięć więcej procesorów słabszych czy mnie ale mocniejszych

Link to post
Share on other sites

@@konskyyy, co do Twojej propozycji, zmień płytę na Asus Z170 Pro Gaming, masz tam cashback ponad 400zł. Z CPU można iść w 6700K, tańszy i większy zwrot https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/tac/poland

https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/pre/poland

 

Z chłodzenia patrz Fortis 3 / Grandis / BQ DR3,z obudów M35W/X70W/S340/P400S/P400S TG/ S340 Elite.

Link to post
Share on other sites

Ok. Wychodzi mi takie coś:

 

płyta główna: Asus Z170 Pro Gaming  606zł 

procesor: Intel Core i7 7700k BOX 1439zł

karta graficzna: MSI GTX 1060 Gaming 6GB DDR5 1399zł 

chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 148 zł

dysk:  Intel Pro 6000p M.2 256 GB ---

ram: 2x8 GB Corsair 3000Mhz CL15 DDR4  540 zł

obudowa: Phanteks Eclipse P400S 339 zł

 

Suma : 4372 zł 

 

Czy teraz ten zestaw jest ok? Może coś warto dorzucić? Jak wygląda sprawa z chłodzeniem? Jeśli kupię ten procek w wersji BOX to on już ma fabryczne chłodzenie. Czy będę mógł bez problemów założyć te które jest wymienione w mojej konfiguracji? 

Link to post
Share on other sites

1400zł za 1060 to kiepski deal, za 1700zł masz już GTX 1070.

 

 

 

ak wygląda sprawa z chłodzeniem? Jeśli kupię ten procek w wersji BOX to on już ma fabryczne chłodzenie.

Nie masz tam żadnego chłodzenia pomimo tego, że jest to procesor w wersji BOX.

 

 

Czy będę mógł bez problemów założyć te które jest wymienione w mojej konfiguracji? 

Bez niego ani rusz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli wypada go wymienić? Patrzyłem na te Samsunga 960 Evo, są ciut droższe też na TLC, ale na tym wykresie osiągają zdecydowanie więcej pkt. Mam możliwość ten dysk sprzedać i wrzucić coś lepszego. Może być ten Samsung czy coś jeszcze polecacie?

 

 

Edytowane przez kajtek.
cytat
Link to post
Share on other sites

płyta główna: Asus Z170 Pro Gaming  


procesor: Intel Core i7 7700k BOX 


karta graficzna: GTX 1070 GameRock 8GB 


chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 


dysk:  Intel Pro 6000p M.2 256 GB/


ram: 2x8 GB Corsair 3000Mhz CL15 DDR4  


obudowa: Nzxt s340


 


Panowie, a jaki zasilacz do tego zestawu zamontować? 


Link to post
Share on other sites

Dorzuć już te 100 zł do SM961 256GB.Będziesz miał sporo wydajniejszy dysk i do tego na MLC.

A gdzie znalazłeś ten dysk w takiej cenie? Bo ja za ten swój Intela dałem coś koło 400 zł to wychodzi mi że muszę dołożyć ponad 200zł. I teraz się tak zastanawiam czy będzie aż taka różnica i jest sens dopłacać. 

Link to post
Share on other sites

Ja patrzyłem na ceny w morele.Dysk Intela kosztuje 558,90 zł a SM961 256GB kosztuje 659 zł,więc różnica 100 zł.Gdzie znalazłeś ten dysk Intela za ok 400 zł?

Na alledrogo. Dysk nowy, oryginalnie zapakowany. Nie patrzyłem bardzo na ceny tylko znajomy mi polecił i zamówiłem. A teraz faktycznie widzę, że może lepiej dołożyć niż za jakiś czas zmieniać. Więc wezmę tego Samsunga. 

 

 

@kajtek. A co myślisz o tych? 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-tx550m-550w-cp-9020133-eu-1189839/

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-10-600w-bn278-1120441/

http://allegro.pl/zasilacz-atx-be-quiet-600w-pure-power-9-silver-i6840504741.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...