Skocz do zawartości

Komputer do ~650 do internetu,filmów,multimedia i biura


Recommended Posts

Gość Dawid1221

Dozbieram do GT220 w sam raz do filmów zwykłych i HD i do internetu .

 

W cenie PSU można kupić budę z zasilaczem np. jakiegoś Modecom.

Tylko że modecom ma tylko 2 serie dobrych zasilaczy : MC, Volcano .
Link to post
Share on other sites

W cenie PSU można kupić budę z zasilaczem np. jakiegoś Modecom.

Tylko że modecom ma tylko 2 serie dobrych zasilaczy : MC, Volcano .

Po co dobry zasilacz Ci do tego, ja jechałem na takiej budzie i nie było problemów ze stabilnością.

Link to post
Share on other sites

Dobry zasilacz w sensie, że trzyma napięcia, do OC etc., a nie że od razu się fajczy.

To raczej dwie odrębne sprawy. Podałeś konkretny budżet i próbuję się zmieścić. Napisz, że masz już budę, bo to zmienia postać rzeczy.

 

P.S. 5 lat mam tą "gównianą" zasiłkę i z wszystkim były problemy tylko nie z nią i z RAM-em :)

Link to post
Share on other sites

przecież już założyłeś jeden podobny temat, i tam dostałeś odpowiedź na pytanie. po co zakładasz 10 tematów o podobnej tematyce? a jeżeli już naprawdę nie umiesz się doszukać do swojego poprzedniego tematu, to wyraźnie chłopaki powiedzieli że lepsza, wydajniejsza i tańsza będzie integra pokroju 4250 niż jakiś gt220, więc kup płytę z grafiką zintegrowaną. zaoszczędzisz prąd i pieniążki. a nawet będziesz mógł wziąć modecoma czy tacensa, przecież ten zestaw nie pobierze więcej jak 100W..

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=29346 i masz dobrą płytę.

Link to post
Share on other sites
Gość Dawid1221

Fajna płyta tylko chciałbym odblokować 2 rdzeń na tej płycie a ta płyta nie ma odpowiedniego sounth bridge (SB) minimum SB710.Więc proszę o propozycje płyt z nowym chipsetem + SB od 710 i intergra porządna .

EDYCJA POSTU:Jak pc będzie z integrą będzie pobierał niecałe 100W to lepiej kupić zasilacz 250W czy 300W ? Ewentualnie jak była by GT220(może od kolegi kupię ponieważ zmienia GPU) to zasilacz FORTRON HLN 350W będzie miał spory zapas mocy ( z 100W,150W) ?

Link to post
Share on other sites

czy Ty sobie ze mnie żarty robisz kolego czy czytać nie umiesz? obsługuje. http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=880GM-LE pod specyfikacją na pół strony napis "turbo ucc" :cenzura::D

do takiego zestawu nada się nawet taki tacens 300W. może być i fortron ale to już weź te 400W żebyś na przyszłość miał do czegoś porządnego. poza tym jesteś pewny w 100% że tego semprona da się odblokować?

Link to post
Share on other sites
Gość Dawid1221

@ Hecto umie czytać :cenzura: Myślałem że musi być ACC + SB710 lub SB750 lub SB 810 lub 850 , a tu w chipsetach nvidi tylko potrzebne jest ACC lub UCC :D.Na 100% nie jest pewny że odblokuje mi się 2 rdzeń ale będę próbował,jak się nie uda to OC i to mocne :D .

Link to post
Share on other sites
Gość Dawid1221

ten sempron nie jest idealnym procesorem do nauki oc. i myślę że takie podkręcanie spowoduje że albo spalisz ten procek albo zasilacz :D z resztą po co oc? żeby mieć więcej fps jak będziesz oglądał film? :cenzura::D

NIE ! :)
Link to post
Share on other sites
Gość Dawid1221

Wiem,złoże już komputer to nie będę ani kręcił ani nie będę próbował odblokowywać drugiej rdzeni.Jak nazbieram trochę pieniędzy to kupię spartana lub fortisa lub coś innego a zresztą napiszę nowy temat i ludzi mi pomogą(tak myślę :)) .

Link to post
Share on other sites

mam okazje kupić za 600 zł taki sprzęt

procek 2x2,6 dual core

2x2gb ddr2 kingston

płyta gigus ga P35 S3g

grafika palit gt 220 512 mb

do tego dysk 500gb

zasilacz 450w

abudowa cooler master

chciałbym to wziąć na sprzedaz bo kompa mam jak myślicie warto?

Link to post
Share on other sites

drugi rdzeń możesz spróbować odblokować na boxie. A co do chłodzenia to wystarczy nawet Cooler Master Hyper TX3 za 60zł. A jak już tak mocno przyszłościowo ( na 4 rdzenie ) to zakup Spartana HE923 i możesz myśleć o dobrym oc jak na sprzęt o tej wartości.

 

@lukyeti myślę że jak na sprzedaż to nie warto w sumie. chyba że na części. myślę że nawet jak byś kupił trochę taniej, to wątpie czy sprzedałbyś to po większej cenie niż kupiłeś. chyba że znajdziesz jakiegoś frajerka który da się naciągnąć :) ja bym zrobił tak, że najpierw bym popytał znajomych i wszędzie gdzie można czy nie chcą kupić i ile by dali, jak odzew będzie duży i będzie się to Tobie opłacać, wtedy weźmiesz ten zestaw od kumpla - chyba mu się nic nie stanie jak poczeka tydzień ze sprzedażą.

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem zestaw pod telewizor

Płyta MSI 880GM-E43 można odblokowywać rdzenie

athlon 250

pamiatka 2gb ddr3 kingstona (niedroga)

na allegro kupiłem zasilacz 300w modecom (jakis stary choc podobno nieuzywany-dziala)

dvd j.w

dysk 120gb dostalem od kumpla za friko (w przyszłości upgrade do ssd)

i buda minitower

klawa i mycha bezprzewodowa (wersja mini bez numerycznej)a4tech

czytnik kart

głosniki 5.1 logitecha mialem

suma okolo 700zl bez budy

Do filmów neta został stworzony i tu dziala doskonale:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...