Skocz do zawartości

GTX 970 na co go jeszcze stać i na co go wymienić


Recommended Posts

Witam szanowne forum ponownie,

 

Odkąd zakupiłem iiyamę GB2488HSU-B3 i odczułem w końcu co to znaczy 144fps i 144Hz o tyle teraz moim zmartwieniem bardziej jest... Do czego GTX970 się już nie nadaje? Kiedy mam go zmienić? Głównie gram w Overwatcha tyle, że kompetytywny nie QP. Tutaj akurat 970 sobie daje radę, czasami mam tylko spadki do 125 fps, ale tego aż tak bardzo nie widać.

 

Myślę bardziej w jakich tytułach 970 nie da rady wycisnąć tych więcej niż 60 klatek. W sumie to chyba sam muszę sobie zadać pytanie w co jeszcze nie grałem.

 

Może podam resztę configu:

 

i5-4440

32GB HyperX CL9 1600

H97-HD3

GTX 970 MSI Gaming

VX550

MX200 250GB RAID 0

G502 Proteus Spectrum + G240 Pad

 

Reszty dysków nie dopisuję, nie ma sensu tylko storage.

 

Póki co to czekam jeszcze na vegę, bo planowałem raczej 1070 w sumie nie wiem czy jest sens na coś wyżej przy FHD. Jak grafika ma kosztować te 2 kloce to ok, ale na 3 koła to jeszcze tak mnie nie powaliło, żeby tyle dać za GPU. W sumie też nie wiem co z tym haswellem, kręcić się go nie da :/ Aha, 970 też jeszcze nie kręciłem.

Link to post
Share on other sites

przy tym procesorze bym go zostawił, nie ma sensu zmieniać na nic mocniejszego , bo wtedy cpu będzie ci karte ograniczać, ewentualnie, jak już chcesz troche tych fps więcej to rozglądaj sie za gtx1060 6gb

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Podkręcając GTX 970 można łatwo uzyskać jakieś 18-20% wydajności więcej. Dobry model wycisnie nawet wiecej.
http://www.3dmark.com/compare/fs/10290625/fs/5713562
53,5 fps (na karcie fabrycznie OC - Asus Strix OC - 1114 MHz stock) vs 63,4 fps (ta sama karta po małym OC).

 

Inna sprawa, że przy 144 Hz to już zaczyna się mocno liczyć combo podkręcony CPU + szybki Ram (zależy od gry, ustawień itd.).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

No to patrząc co macie do powiedzenia to jednak dobrego czuja mam, że trzeba zmienić platformę i to raczej na coś z K na końcu. To tanio nie będzie... No, ale co zrobić. Haswella mam od 2014 tak swoją drogą i raczej swoje już zrobił. 

 

AMD pomijam, bo raz się sprawdza jak dwurdzeniowy pentium, raz powyżej HEDT intela to już bym wolał 7700K zamiast ryśka.

 

Dzisiaj się pobawię w OC w takim wypadku i przy tym zostanę do jesieni na czas zmiany cepa, ramów i mobo. A potem dokupię jakieś GPU.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Nie trzeba zaraz całej platformy zmieniać. Możesz tam wsadzić maksymalnie Core i7-5775C (lub starszego i7-4790K) i już powinno być lepiej. A napewno znacznie lepiej w kontekście wydajność/cena. :)

A tak z ciekawości, to te minimalne 125 FPS w Overwatchu to przy 100% aktualnym wykorzystaniu karty, czy zwyczajnie procesor cię ogranicza? (Możesz to monitorować przy pomocy np. MSI Afterburner)

Link to post
Share on other sites

@ReznoR

 

Jutro sprawdzę, odpalę CAM'a też mierzy takie rzeczy. Druga sprawa to za bardzo na tej mobo nie pokręcę to H97, a dwa to dosyć budżetowy giguś i za wiele opcji w biosie to tam nie ma. Zresztą mam pamiątki 1600 więc... Na jesień sobie coś kupię, może już coffee będzie. Generalnie to bez OC(w sumie to jakieś fabryczne chyba ma bo boost leci na lekko ponad 1500) już ten MSI się poci dosyć konkretnie przy 144Hz FHD, w sumie to ładną suszarę mam, ale może to wina budy mam Aerocoola S-55. Pewnie w sierpniu albo lipcu jakąś porządną budę w końcu kupię.

 

Zmiana na i5K lub i7 super dużo mi nie przyniesie, a jak coś modernizuję to oczekuję nie marginalnego wzrostu tylko już czegoś bardziej na poważnie i na pewno 7700K po OC bym odczuł razem z nowym GPU.

 

W planach na grudzień albo listopad GPU a przed tym dam nową platformę. Wolę kupić porządne CPU, Mobo i ram niż kombinować, tak to będę na wszystko miał gwarancję i zero zmartwień. Już na używanym R280X się przejechałem, dziękuję. Zasilacza nie zmienię póki nie buchnie :D Wiem na co tego korsarza stać. W sumie to ponad 5 lat go przeciążałem 24/h miał pobór prawie 600W(platforma zupełnie inna i dużo starsza i bardzo prądożerna, na liniach podkreślam po pomiarze amperażu na każdej nie pomiar watomierzem z gniazdka). Ma teraz 7 lat, ostatnio go czyściłem, zrobiłem kontrolę wizualną połączeń/elementów i sprawdziłem go moją zabawką do sprawdzania tak dużych zasilaczy pod oscyloskopem. Ma max 10mV tętnienia na każdej linii po 7 latach przy max obciążeniu więc po co mi inny zasilacz skoro ten wzorowo spełnia obecną specyfikację ATX(jest spory dokument jeżeli chodzi o to jak zasilacz powinien pracować). 

 

Zresztą wątpię żeby kręcone i7 plus 1070/1080 wpieprzało więcej jak 600W na liniach. Na obecnym configu ten biedny VX 550 ma sporo lżej z 600W prawie mu poszło na max 350 w peaku. Ewentualnie jak mu jednak zabraknie mocy to wepchnę jakiegoś XFX'a. A zresztą, o co ja się martwię? Akurat to sprawdziłem i w tym modelu OCP działa bardzo dobrze więc po prostu co najwyżej config mi się wyłączy i tyle jak weźmie za dużo a to już będzie dobry znak na szukanie nowego power kloca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...