Skocz do zawartości

2 pary słuchawek - do filmów i ogólnie do komputera/muzyki


Recommended Posts

Witam, pomału wymieniam sprzęt audio. Moje HD555 wyglądają jak płacz i rozpacz mimo, że dalej bardzo ładnie grają (moim zdaniem). No, ale do rzeczy: chcę kupić 2 pary słuchawek niekoniecznie takich samych i niekoniecznie 2 pary na raz, być może w odstępie 2-3 miesięcy. Jedna para będzie docelowo do filmów z blu raya. Chcę żeby słuchawki były bardzo komfortowe, najlepiej żeby miały duże muszle i były obszyte welurem (nie znoszę skóry na nausznikach), co do pałąka to bez różnicy. Słuchawki muszą być otwartej budowy, przewiewne.

 

Generalnie kiedyś miałem plan zbudować kino domowe, kupiłem nawet fajne kolumny podłogowe tylko jak już miałem przymierzać się do amplitunera to okazało się, że musiałem się szybko przeprowadzić i temat się oddalił. Z miejscem teraz bardzo słabo, zastanawiam się czy przy moich warunkach jest dalej sens się pchać w kolumny + amplituner. Dopóki nie kupię amplitunera to słuchawki będą musiały lecieć bezpośrednio z TV. W związku z tym preferuję żeby domyślnie przewód od słuchawek był zakończony małym jackiem a same słuchawki miały względnie małą impedancję. 

 

Do filmów rozważam:

- HD598

- HD598 SE (te ciężko dostać w Polsce, podobno wersja tylko dla Amazona)

- HD599

- DT 880

- DT 990

 

Oprócz tego do komputera chciałem kupić jakieś lepsze słuchawki. Te docelowo podłączę przez jakiś DAC/AMP więc można trochę bardziej poszaleć. W głównych słuchawkach lubię dużą scenę i neutralną barwę. Generalnie tutaj najbardziej myślę nad:

- HD600

- HD650

 

Jakie słuchawki polecacie do moich celów?

Takie jeszcze pytanie techniczne. Czy jeśli mam Xbox One S i film w UHD Blu Ray i konsola jest podłączona bezpośrednio do TV to z głośników/słuchawek pójdzie dźwięk w jakości DTS TRUE HD? Czy do tego potrzeba amplitunera, który ten format zdekoduje?

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

w zeszłą sobotę miałem okazję osłuchać hd600 + Questyle CMA400i. Naprawdę genialny zestaw a podkreślę, że hd600 nigdy mi nie przypasowały a tu proszę.. rozważam zakup. 

 

 

Do filmów nie wiem czy dt990 bez lampy to dobry pomysł. Nie wiem jak jest w przypadku 32 Ohm, ale 250 to klują strasznie wysokimi tonami u mnie działają one wyśmienicie z aune T1 natomiast w pracy mam zamknięte hd598 i mogę powiedzieć, że zagrają dobrze (dla mnie trochę za dużo basu) nawet z cegły albo kartofla a kosztują stosunkowo niewiele, więc skierowałbym twoją uwagę właśnie na nie choć nie są to jakieś wybitne słuchawki. 

 

Można proponować jeszcze inne słuchawki czy trzymamy się twojej listy?

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

To jak, ma ktoś jakieś propozycje?

 

a osłuchiwałeś już jakieś słuchawki z listy? Masz pogląd na nie?

 

Jeżeli chodzi o zamknięte słuchawki to jeszcze możesz Brainwavz hm5 zobaczyć bo kosztują podobnie jak hd569 a często są polecane. Osłuchiwałem obydwie pary i wybrałem senki, ale to własna preferencja a i nie miałem w pracy nic do napędzania słuchawek. 

 

Zastanawia mnie dlaczego do filmów rozważasz otwarte słuchawki a do gier zamknięte. Na otwartych masz lepszą scenę i precyzyjniej określisz skąd dobiegają dźwięki. Ja gram na dt990.

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Na komputerze nie gram. Gram na konsolach/TV. Do komunikacji w grach mam Sennheiser G4me One, ale potrzebuję czegoś wygodnego głównie do filmów i dłuższych posiedzeń przy grach.

 

Do komputera chcę coś bardziej premium ponieważ spędzam przy nim dużo czasu i od lat mam tylko słuchawki podpięte. Chcę też wyższą półkę od moich starych HD555. Do komputera prościej też będzie skombinować DAC/AMP żeby je napędzić odpowiednio,

 

Słuchawek z mojej listy nie odsłuchiwałem. Byłem w kilku większych sklepach z elektroniką, ale nigdzie nie mieli ich na wystawie. Pamiętam, że kilka lat temu mieli fajne egzemplarze podpięte w okolicznym Media Markcie. Jak byłem tam ostatnio to nie dość, że nic nie było podpięte, to na wystawie był sam paździerz wypakowany. 

 

Na ten moment myślę o HD599 50Ohm do TV i HD600 do komputera. Rozważam też któreś z serii DT zamiast HD599 głównie ze względu na podobno wygodne nauszniki.

Link to post
Share on other sites

Na komputerze nie gram. Gram na konsolach/TV. Do komunikacji w grach mam Sennheiser G4me One, ale potrzebuję czegoś wygodnego głównie do filmów i dłuższych posiedzeń przy grach.

 

Do komputera chcę coś bardziej premium ponieważ spędzam przy nim dużo czasu i od lat mam tylko słuchawki podpięte. Chcę też wyższą półkę od moich starych HD555. Do komputera prościej też będzie skombinować DAC/AMP żeby je napędzić odpowiednio,

 

Słuchawek z mojej listy nie odsłuchiwałem. Byłem w kilku większych sklepach z elektroniką, ale nigdzie nie mieli ich na wystawie. Pamiętam, że kilka lat temu mieli fajne egzemplarze podpięte w okolicznym Media Markcie. Jak byłem tam ostatnio to nie dość, że nic nie było podpięte, to na wystawie był sam paździerz wypakowany. 

 

Na ten moment myślę o HD599 50Ohm do TV i HD600 do komputera. Rozważam też któreś z serii DT zamiast HD599 głównie ze względu na podobno wygodne nauszniki.

 

Hd 600 nie są takie łatwe to wysterowania, uważałbym do czego będą podpinane. Tak jak mówiłem słuchałem ich 3 razy na różnych DACach i mi się nie podobały dopiero na Questylu mi podeszły, więc to też nie jest tak, że kupisz byle DACa i będziesz zachwycony. Co do nich z budżetowych DACów można kupić to nie wiem bo nigdy ich na własność nie miałem ale na pewno, któryś z chłopaków na forum będzie w stanie doradzić. 

Mogę potwierdzić, że są wygodne, ale DT990 też są bardzo komfortowe. Jak wolisz chłodniejsze i bardziej precyzyjne granie to bierz hd600 + dac a jak cieplejsze brzmienie to zdecydowanie dt990 + dac z lampą przy czym dt990 imho napędzisz nawet takim aune t1 a hd600 są wybredne a i w hd600 wszyscy mi mówili, że na wstępie kabel wymienili bo firmowy ssie, więc tu jest kolejny wydatek. W Dt990 kabel jest dobry i długi, więc na pewno ci go nie zabraknie. 

 

Nie szukaj dobrych słuchawek w media markt ani saturnie. Już lepiej by było jakbyś dogadał się z porządniejszym salonem (audiomagic, mp3store, audeos itd), żeby wypożyczyli ci sprzęt za kaucją, osłuchałbyś sobie i wybrałbyś to co pasuje ci najbardziej. 

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...