Skocz do zawartości

GTX 1050 TI wersja z dodatkowym zasilaniem, czy bez ???


Recommended Posts

Witam

Planuję kupić sobie GTX 1050 TI. Z tego co doczytałam tu i tam karta jest chłodna i  stosunkowo cicha nawet z jednym wiatraczkiem...

 

Stąd moje pierwsze pytanie czy warto bawić się w poszukiwanie tej karty z chłodzeniem pół pasywnym ?

Wiadomo iż różnica w cenie to ok. 50 zł. to raz. Dwa wybór kart staje się dużo mniejszy.

 

 

Drugie moje pytanie.

Kupować kartę z dodatkowym zasilaniem 6 pin, czy wystarczy zwykła wersja zasilana tylko z płyty głównej ?

Tu też pewnie różnica ok 50 zł. I mniejszy wybór kart.

 

Doprecyzuję jak umiem: chodzi mi o to czy mając na karcie to dodatkowe zasilanie dużo zyskuję podkręcając ta kartę ??? Czy one są podatne na podkręcanie. Jednym słowem, czy to dodatkowe zasilanie ma sens ??? Może jakiś wynik procentowo, albo w klatkach ???

 

I może na koniec jest taka firma od produktów której lepiej trzymać się z daleka ???

Link to post
Share on other sites

Napisz jaki masz budżet i jaki sprzęt (zasilacz, cpu i chłodzenie, buda, ram, monitor z jakim złączem/ami)

Co do zasilania to ja osobiście wole jak jest dodatkowe, płyta jest mniej obciążona, co wydaje mi się podnosi jej żywotność. Co do głośności to zależy co będzie u ciebie najgłośniejsze, grafika, chłodzenie cpu, zasilacz, wentylatory w budzie?

Napisz w jakie grasz gry, na jakich ustawieniach ci zależy. Może zamiast wypasionego 1050ti, warto dołożyć do czegoś szybszego.

Link to post
Share on other sites

kupuj jak najtańszą, płacenie przy tych kartach za dodatkowe zasilania/połpasywne tryby mija sie z celem, bo za niewiele więcej masz używane gtx970 czy nowe rx470/570

ja wziąłem w lutym jednowentylową msi fabrycznie podkręconą, ustawiłem ja na stałe obroty minimum idle/stress i jest niesłyszalna, dodatkowo chodzi na OC +130/+550 (gpu/memy) i rzadko w której grze nie utrzymuje tych taktów (a nawet jak zbija to i tak jest to duzo wyżej niż bez OC)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@olo163

Dziękuję ślicznie Ci za chęć pomocy. Ale zadałam w sumie proste pytanie jaką kartę kupić - dokładnie jaki typ karty 1050 TI.

Czy coś zyskam dokładając do gniazda zasilania na karcie, itd. Na model karty się zdecydowałam, Zmieniam tylko ją,Tak wiem + 100 mam GTX 970 + kolejna stówa mam...... i tak do 3 tys. zł. za kartę....

Z Twojej porady wyciągnęłam wniosek iż dodatkowe zasilanie pośrednio chroni płytę główną. Ale raz jeszcze dziękuję za chęć pomocy....

 

 

k0chan - o taką odpowiedź mi chodziło. Konkretnie i na temat. Ślicznie dziękuję też miałam na oku Palita i jak podejrzewam tą samą MSI którą masz Ty. Pomogłeś mi dodatkowo w wyborze. Rezegnuję z Palita, kupuję MSI...

 

Z przyjemnością daję punkcik i niech moc będzie z Tobą - raz jeszcze dzięki wielkie....


P.S. A jak jest różnica w wydajności po podkręceniu tych 130 na gpu ??? (tak +/-)

Edytowane przez Kropeczka
Link to post
Share on other sites

zależy od gry , ale nawet i 15% czasami, ja maksymalnie na +173 podkręciłem, przy 175 juz mi sterownik wywalało, ale na pclabie ponad 220 na zwykłych palitach bez dodatkowego zasilania robili, zależy od sztuki ;)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I od czasu grania oraz od tego w jakich grach. :) Bo różne gry bardzo różnie wykorzystują moc GPU, i po jakimś czasie właśnie najczęściej się okazuje, że trzeba nieco OC zmniejszyć, żeby tą stabilność utrzymać wszędzie i po dłuższym czasie...
Guru podkręcania określają to mniej więcej tak: najpierw znajdź swoje "stabilne" OC, a potem obniż to "stabilne" OC o ok. 25 MHz, i powinieneś mieć OC "używalne".

 

Planuję kupić sobie GTX 1050 TI.

 

Jaki masz monitor? Pamiętaj, że nowe karty graficzne trzeba podłączać cyfrowo (DVI, HDMI, DisplayPort).

 

Stąd moje pierwsze pytanie czy warto bawić się w poszukiwanie tej karty z chłodzeniem pół pasywnym ?

Zależy od preferencji - dla mnie np. jak najbardziej warto, i nie chcę mieć już karty z innym typem chłodzenia (po co wentylator ma dzialac caly czas na pulpicie, skoro nie jest to potrzebne?). Sprawdź sobie np. Gigabyte GTX 1050 Ti D5 - jedna z tanszych kart z takim typem chłodzenia.

 

czy mając na karcie to dodatkowe zasilanie dużo zyskuję podkręcając ta kartę ??? Czy one są podatne na podkręcanie. Jednym słowem, czy to dodatkowe zasilanie ma sens ???

Niedużo zyskasz przy tej akurat karcie. Jej pobór prądu jest bardzo niski, więc takie zasilanie nie jest konieczne.

 

I może na koniec jest taka firma od produktów której lepiej trzymać się z daleka ???

Jakiejś konkretnej nie ma, bo to wszystko zależy od danego produktu. Czasem są lepsze czasem gorsze modele kart, od różnych producentów. Jeśli już patrzeć pod tym kątem to najlepiej kupować od takich firm, które dają conajmniej 3 lata gwarancji, bo to się przyda w przyszłości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź z tym Gigabytem, jeśli jeszczę mogę skorzystać z Twojej uprzejmości  - warto dopłacić 25 zł do tego Gigabyte, czy to już sztuka dla sztuki ?

 

http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N105TWF2OC-4GD#kf

 

 

Monitor mam tylko w wejściem cyfrowym (HDMI dokładnie) Nic z analogiem nie mam już dawno. :) (się pochwaliłam )

 

Punkcik do Kolegi poszedł za pomoc.

Link to post
Share on other sites

No problem. 25 zł mówisz doplaty za dwa wentylatory, dodatkową wtyczkę zasilania, i więcej wyjść obrazu? Ja tam bym brał, dla mnie 25 zł to nie jest aż tak dużo jak za tyle zalet. Ledwo 4% dopłaty.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dopłacić opłaca się np jeśli mamy mieć kartę o dłuższej gwarancji np 36miesięcy niż 24.

Ogólnie przy 1050ti kierowałbym się ceną. Im tańsza tym lepsza. Wydajność będzie identyczna prawie każdego modelu. Kwestia OC zależy od danej sztuki.

Jeśli nie będziesz modował biosu aby podbić napięcia, to karta bez dodatkowej wtyczki w zupełności  wystarczy.

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

36 miesięcy mają już praktycznie wszystkie..... 

 

Najtańsze są Palit za 605 zł - z tego zrezygnuję, o powodzie za chwilę.

 

Gibabyte 625 zł z linku Kolegi ReznoR - dopłacę 20 zł za to żeby mieć pół pasywny wiatrak  - Gry to zaledwie 10% mojego czasu przed monitorem. A błoga cisza za 20 zł ? Biorę i robię jupiiiii :)

 

Ponieważ będzie to na długo moja ostania karta graficzna ( przy obecnej Radeon HD 7770 MSI też tak mówiłam) to oczywiście wersja 4 GB (tekstury) Radeon RX 460 4GB za 500 zł jakoś do mnie nie przemawia ;P

 

Ten Gigabyte którego ja podlinkowałam kosztuje naprawdę najtaniej 668 zł - za drogi jak na 1050 TI.

Mój błąd, ale i cwaniactwo Gigabyte które robi 4 karty w praktycznie tych samych pudełkach i praktycznie tak samo wyglądające.

 

Wszystkim Kolego ślicznie dziękuję odwdzięczyłam się punkcikami, a jak ktoś ma jeszcze radę dla blondynki to ja chętnie przeczytam (np. bez kolegów pewnie bym kupiła tego Palita)

Link to post
Share on other sites

No i jak dla mnie bardzo rozsądne podejście, milady. ;)
Myślę, że powinnaś być zadowolona. Chętnie potem poczytam opinię posiadaczki.

 

Dodać chyba już za bardzo nie ma co... jedyne co mnie ciekawi, to skąd konieczność zmiany karty? :)

Link to post
Share on other sites

ja się @Kropeczce nie dziwię, miałem mocniejszego od jej karty hd7850 i w niektórych nowych grach musiałem ostro kombinować z ustawieniami, żeby te 30 fps mieć - dodatkowo karta już 5 lat słuzyła, więc to też jakimś bodźcem do zmiany na nową było

Link to post
Share on other sites

Pomiędzy półpasywnym chłodzeniem 1050ti a aktywnym nie ma praktycznie różnicy. Uwierz że to nie ta kategoria wagowa karty.

Wentylator w tych kartach działa znacznie ciszej niż chłodzenie procesora. Układy pod obciążeniem są praktycznie niesłyszalne a i w idle poziom hałasu jest minimalny.


 

 

36 miesięcy mają już praktycznie wszystkie.....

I tutaj bardzo się mylisz, prawdopodobnie znasz jedynie te które się u nas w miarę reklamują.

http://cdn.overclock.net/2/27/900x900px-LL-2773b21b_hz4e.png

Link to post
Share on other sites

Kartę zmieniam, bo zmieniłam monitor miałam 1440 x 900, a obecnie mam Full HD.  No i zmiana z 19 na 22.

 

Czyli standard - zmieniasz jedno w PC pociąga to za sobą kolejną zmianę. Jak się połapiesz masz wymienione wszystko poza klawiaturą i obudową ;P

 

Zaraz zamówię sobie kartę w komputroniku - szok najtaniej i jak coś mam sklep w swoim mieście....

Wrażeniami się podzielę jak dojdzie karta...

 

Co do gwarancji pełna zgoda - tylko u nas 36 m-cy staje się normą. Ja np. często kupowałam karty i płyty główne MSI - bo one swego czasu chyba jako jedyne wyszły przed szereg i miały 36 m-cy.

 

Chociaż swego czasu kupując amplituner k.d Sony w Berlinie dostałam 5-letnią gwarancję ważną też w Polsce,a w Polsce ten sam amplituner, raz droższy, dwa gwarancja 24 m-ce.

Link to post
Share on other sites

Karta doszła, jest tak jak Koledzy pisali - szybka, cicha.

Jednym słowem dokładnie to czego oczekiwałam.

Komputronik - a jest to xx mój zakup u nich też jak zawsze OK.

 

Jedyne to wykonanie mój starszy Radeon HD 7770 firmy: MSI mimo iż kosztował ok 400 zł (trzy lata temu, nówka ze sklepu) w stosunku do tego Gigabyta ( 625 zł czerwiec 2017) jest wykonany niczym flagowy mercedes przy połatanej furmance....

 

Wykonanie gigabyta - tandeta do bólu. Ale o ile karta będzie działać to mi nie przeszkadza...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to fajnie.

Anoo, dzisiaj jakis taki trend panuje oszczedzac na wykonaniu. Podejrzewam ze dlatego zresztą karty Gigabyte są tak konkurencyjne cenowo. To nie pierwszy ich raz zresztą - są np. znani z plastikowego backplate na niektórych modelach kart. Inni producenci z kolei potrafią iść też w inną stronę - ladne wykonanie, ale chłodzenie nieefektywne. Coś za coś. Na szczęście akurat przy karcie klasy GTX 1050 Ti nie ma się czym przejmować, bo są bardzo "ciepłooszczędne".

Nie ma niestety co porównywać sytuacji sprzed X lat do tej co panuje teraz pod względem cen w PL, bo niestety dolar drożeje (a dokładniej złotówka traci swoją wartość, a wartość dolara wzrasta). Np. ja też kupowałem Radeona od MSI (HD 4850) za 379 zł nówkę, a to juz był wtedy prawie hi-end (odpowiednik cenowy w $ karty Radeon RX 480 4GB). Wtedy 199$ = 500 zł (cena premierowa). Podczas gdy dzisiaj za tą samą klasę cenową trzeba płacić już 100% więcej w PL, ale ceny w $ pozostają wciąż te same.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłam jak kupiłam swojego Radka MSi dolar był po 3 zł. Teraz jest po 3,75

Gigabyte to rzeczywiście nędza jakościowa, przy wyjmowaniu z folii złapałam za plastikową osłonę wiatraczka i mi się zgieła jak plastikowa pusta butelka (już myślałam że coś urwałam - stesssss za friko) , oprogramowanie na płycie, też przy opgogramowaniu  MSI  bida z nędzą....

 

Ale takie czasy, wejść dziś i jutro do tego samego sklepu i jutro już mamy towar gorszy z tą samą ceną ;P

 

Oki raz jeszcze ślicznie dziękuję wszystkim Kolegom za pomoc. Temacik do zamknięcia....

 

A jakby inny początkujący użytkownik szukał to 3 rady od amatorki:

 

1. Kupować z programowo wyłączanym wiatraczkiem, jak nie gramy cisza bezcenna (wiatrak stoi) A i sam wiatrak jak rzadziej chodzi dłużej podziała zanim zacznie wyć - a kiedyś na pewno zacznie ;P

2. Jeśli brać kartę - a planujemy pograć w cokolwiek poza pasjansem brać  z 4, nie 2 GB ramu.  W sieci masa osób nie widzi różnicy (w.g google) - to nieprawda, do tekstur 4 GB jak znalazł.

3. Jeśli jesteś niedzielnym graczem kartę kupujesz na długo (jak ja) a masz możliwość szarpnij się na 1050 TI, a nie 460 RX - starczy na dłużej. Bo i tak w momencie sprzedaży obie będą warte puszkę groszku :P

 

OK> Temat można zamknąć :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...