Skocz do zawartości

Używana karta za ok. 400zł do OC


Recommended Posts

Cześć, potrzebuję pomocy w wyborze karty graficznej do mojego starego PC z procesorem i5 750 (kręconym do 4GHz). Teraz pytanie, ponieważ potrzebuję wybrać do niego jakąś kartę graficzną wiem, że drożej niż 400zł się nie opłaca, bo procek będzie ograniczał kartę.

 

Wstępnie zainteresowałem się GeForce 760/770/670/680. Kartę również chętnie spróbował bym podkręcić (mam dobre chłodzenie w obudowie) 

 

Jak to najlepiej zbalansować aby karta dobrze współgrała z prockiem?

 

I jeszcze drugie pytanko, chciałbym pograć na tym sprzęcie w Forza Horizon 3, da radę?

Edytowane przez Artur5236
Link to post
Share on other sites

Z tym ograniczaniem karty przez procka to bym nie przesadzał, do 1060 6gb powinno być ok z tymi 4ghz. 

 

Jeśli jednak ma być tanio to patrzył bym bardziej w stronę 1050ti.

Link to post
Share on other sites

Up@x2 

 

Cena była do 500zł ,a wszystkie te karty znajdzie w okolicach 450zł zł z czego  są dość mocno zbliżone wydajnością oprócz 380ki :P  Dałem dlatego wyższa cenę ,bo czasem drożej np. za 500zł można znaleźć jakiegoś radka/gtx z długą gwarą niżeli za 450 tylko rozruchową :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

W testach wychodzi że 770 jest nieco wydajniejsza od 1050ti wiec zostanę przy 770, za 400zl jestem w stanie kupić tę kartę.

Można prosić link do tych testów?

 

@tomkusi1

Słuchaj, mamy 2017r, wyszło coś takiego jak GTX 1050 i dawanie 450zł za używanego 270, 270x czy 760 jest po prostu czystą głupotą.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest gwarancja to można się skusić ,bo te karty mają dobry potencjał oc ,ale jednak r9 270(x) to praktycznie identico co 1050 wydajnościowo tylko 1050 jest nowsze i na pewno lepiej wspiera te technologie niżeli 270ka, 


Ktoś kto kupił 270ke zrobił na prawdę dobry interes kilka lat temu o ile jeszcze mu nie padła natomiast dzisiejszym jej odpowiednikiem jest 1050ka, 

Link to post
Share on other sites

To teraz jestem w kropce między 770 a 1050ti.

1050ti nówka za 650zł a GTX 770 używka za ok. 400zł. Myślicie, że opłaca się dopłacić?

 

Drugie pytanie czy znacząca jest różnica między 770 2GB a 4GB? Bo 1050ti jest z tego co widziałem tylko w wersji 4GB więc tu problemu nie ma.

 

Widzę, że R9 270X 2GB jest w bardzo dobrych cenach (poniżej 400zł), najtaniej z tych wszystkich kart wyżej wymienionych. Jednak przeglądam sobie testy i wypada słabiej od GTX 770 więc chyba najlepszą opcją będzie poszukanie używki GTX 770 w dobrej cenie, tylko teraz pytanie czy warto szukać wersji 4GB?

Edytowane przez Artur5236
Link to post
Share on other sites

Bierz nowszą 1050ti.U nvidii jest tak ,że bierze się kartę jak najnowszą  :) 770ka jest już gorsza ,niestety. Co do 270ek to  są tanie ,ale realna cena kupna będzie wyższa ponieważ te karty MUSISZ kupić z gwarancją ,żeby posprawdzać jak wszystko chodzi ,bo 270ki są jednak kartami bardzo awaryjnymi ( moja padła jakiś czas temu :P )  

Link to post
Share on other sites

Używane tylko na gwarancji dłuższej niż 6 miesięcy.

Poza tym dobrze radzą ci z 1050ti.

Można trafić promocję i za 500zł wyrwać nówkę ze sklepu.

Tylko trzeba trochę poszukać.


http://www.camino.pl/geforce-gtx-1050ti-4gb-hdmi-dvi-displayport-aero-itx-oc-msi,twr,91397.html

Tutaj nówka za 580zł.


Uwierz że tej 1 mały wentylator będzie praktycznie niesłyszalny a karta nie powinna przekroczyć 60st w sensownej przewiewnej obudowie.

Link to post
Share on other sites

W tym sklepie niby za 580 ,ale nie znam tego sklepu ,a msi przyjmuje tylko od sprzedawców więc w razie czego możesz mieć problem z oddaniem karty i stracisz czas+nerwy :) Kupuj raczej w sklepach bardziej "sprawdzonych" :P 

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

Może chce ktoś sprzedać używkę 1050ti? Trochę szkoda mi kasy na nową kartę, sam komp ma ponad 5 lat wiec nie wiem czy jest sens wrzucania teraz nowych podzespołów, a pozatym będę bardzo sporadycznie grał.

 

Tak jak patrzę na zdjęcie te 1050ti to bardzo skromnie wyglada i jak dobrze widzę nie potrzebuje nawet dodatkowego zasilania?

 

Ja mam w obudowie 8 wiatraków wiec nawet gdyby ta karta miała 3 to i tak pewnie bym ich nie słyszał :)

Edytowane przez Artur5236
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie grzeszy ten komp już wydajnością ,ale po oc spokojnie da radę z tą kartę bez ograniczeń. Popytaj po forumowiczach.Z tego co wiem tutaj użytkownik chciał sprzedać kartę.Napisz do niego na allegro/tutaj na forum  i popytaj. Może zejdzie Ci jeszcze lekko z ceny. http://forum.benchmark.pl/topic/243929-gigabyte-1050ti-oc-gwarancja-jak-nowa-2-dniowa/

Link to post
Share on other sites

 

 

W tym sklepie niby za 580 ,ale nie znam tego sklepu

Nie znam sklepu ale się wypowiem bo wiem że nie wiem.....

 

Na ceneo od 10 lat....

https://www.ceneo.pl/sklepy/camino.pl-s791

 

Funkcjonuje od 2002r. Już prędzej bałbym się robić zakupy w x-komie....


 

 

Tak jak patrzę na zdjęcie te 1050ti to bardzo skromnie wyglada i jak dobrze widzę nie potrzebuje nawet dodatkowego zasilania?

 

Ponieważ jest to karta dla graczy którzy nie oczekują ultra detali. Nie jest przeznaczona do topowych zestawów za 5 tyś. Oferuje dobrą wydajność i niskie zużycie energii, co przekłada się na ilość wydzielanego ciepła. Podsumowując nie trzeba tutaj dodatkowego zasilania i rozbudowanego chłodzenia jak w r9 Fury.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ jest to karta dla graczy którzy nie oczekują ultra detali. Nie jest przeznaczona do topowych zestawów za 5 tyś. Oferuje dobrą wydajność i niskie zużycie energii, co przekłada się na ilość wydzielanego ciepła. Podsumowując nie trzeba tutaj dodatkowego zasilania i rozbudowanego chłodzenia jak w r9 Fury.

 

Ale porównując do GTX 770, który jak się dowiedziałem jest mniej wydajny, wygląda zupełnie inaczej i oczywiście wymaga dodatkowe zasilania. Nie widzę tu zależności większa wydajność to znaczy potężniejsza karta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...