Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu komputerowego dla gracza ok. 4000 zł


Recommended Posts

Witam. Potrzebuję oceny zestawu komputerowego dla gracza za łączną kwotę ok. 4000 zł. Podzespoły używane, które będę chciał wykorzystać przy składaniu:

 

MOBO: msi z97 gaming 3

RAM: KINGSTON HyperX GENESIS 4 x 4GB z taktowaniem 1600 MHz

Monitor: LG Ultrawide 60Hz o rozdzielczości 2560x1080

 

 

Brakujące podzespoły, które chcę dokupić:

 

Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB

 
Zasilacz Cooler Master G550M 550W
 
Procesor Intel Core i5-4590
 
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB
 
Obudowa: tutaj nie mam pomysłu. 
 
Komputer nie będzie podkręcany.
 
Pytania:
Czy i5-4590 będzie współgrać z gtx 1070? Czytałem, że ludzie używają takiego połączenia, i nie zauważają róznicy aby procesor ograniczał GPU.
 
RAM DDR3 z taktowaniem 1600 MHz 16GB da radę przy takim konfigu? (4 lata temu zakupiony).
 
Na dysku SSD mi nie zależy, wystarczy HDD 1TB. Chyba, że się znajdzie w przystępnej cenie.
 
Z góry dziękuje za odpowiedź.  :)
Link to post
Share on other sites
Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB

 

Kultury pracy jesteś świadom ? Dość głośna podczas obciążenia. Za 1900 zł masz MSI Gaming. Zwrot do końca na 170 zł za zakup więc wychodzi raptem 80 zł drożej niż ten Palit. Zdecydowanie lepsze chłodzenie, 3 lata gwary

 

Czy i5-4590 będzie współgrać z gtx 1070?

 

Będzie współgrać. Tak przykładowo pierwsze z brzegu. Wykorzystanie GPU przy tym CPU

 

https://www.youtube.com/watch?v=84AHX-oHfgI

 

 

 

RAM DDR3 z taktowaniem 1600 MHz 16GB da radę przy takim konfigu? (4 lata temu zakupiony).  

 

Da radę. Wymiana będzie mało opłacalna

 

Gra i buczy. 

 

 

 

Obudowa: tutaj nie mam pomysłu
 

 

Ile tam hajsu zostało ? Okno, wyciszenie, klasyczny wygląd czy krzykliwy, podświetlenie itp ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Nie chcę zbytnio naciągać budżetu, bo jeszcze muszę kupić system (440 zł).

Zmiana na taką? https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-jetstream-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-ne51070015p2j-932426/

 

Jeszcze potrzebuję wybrać obudowę. Klasyczny wygląd, bez okna do 300 zł. W planach miałem Carbide 300R. Zmieści się do tej skrzynki ten zestaw?  8-)

Edytowane przez vertiver
Link to post
Share on other sites

 

 

Zdecydowanie.

 

 

 

Klasyczny wygląd, bez okna do 300 zł. W planach miałem Carbide 300R. Zmieści się do tej skrzynki ten zestaw? 

Obudowa z dziurą w ścianie - niczym się nie wyróżnia w swojej cenie. Może wyciszony Pax M70 ? Jeżeli nie zależy Ci na zatoce 5.25 na napęd to jest też Phanteks P400S:

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400s-ph-ec416psc-ag-867853 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...