Skocz do zawartości

Czy warto z phenoma 960t?


Recommended Posts

Witam forumowiczów otóż zamierzam w końcu wymienić mój zasłużony procek na coś innego.

Mój sprzęt:

Mobo: MSI 870-c45

Grafika: R9 270x

Ram: goodram 8 GB ddr3 1333

Obudowa: Zalman Z3 plus

Zasilacz: thermatake 530w

Procek: AMD phenom 960t

 

I moje pytanie jest takie czy warto pchać się w i5 7400 i kupić nowy ram,płytę na ddr4 czy może coś starszego i zostawić swoje ramy? Tak myślę żeby się zmieścić w 1300zł.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

i5-7400 nie zachwyca swoim zegarem bazowym 3,0 GHz, na twoim miejscu bym dołożył do i5-7500 @ 3,4 GHz - a to już koszt 900 zł.

 

A jeśli nie zamierzasz jeszcze zmieniać grafiki R9 270X, na twoim miejscu został bym z 960T, odłożysz więcej money na coś mocniejszego pokroju i5-7600K / i7-7700K

 

albo może jakiś AMD Ryzen pod AM4 na dłuższą egzystencję, bo platforma LGA1151 nie będzie już otrzymywać nowych procesorów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko że ja głównie gram w gry i ryzeny 5 wypadają nieco gorzej niż i5 kaby lake

Jeśli bym miał zmieniać wszystko mobo ramy i procesor to właśnie tak bym chciał dać 1300zł a właśnie jakby chociaż ramy zostawić i kupić płytę pod ddr3 to zawsze jest to oszczędność 250 zł wtedy bym chciał mobo i procka dać 1050 tylko właśnie się zastanawiam ciężki wybór dla mnie bo z jednej strony oszczędność a z drugiej ddr4 bardziej przyszłościowe.

Link to post
Share on other sites

Zależy w jakiej cenie możesz kupić i5 7400, jak znajdziesz jakąś choćby małą obniżkę, jakiś czas temu była na morele, to akurat zmieścisz się w twoim budżecie z jakąś tanią płytą główną i 8 gb ramu 2400MHz. Nie wiem jaka jest różnica w wydajności całej platformy pomiędzy DDR3 133 a DDR4 2400, ale wydaje mi się, że nie ma sensu zmieniać platformy, tj. procka i płyty, i kupować coś, co już na starcie jest nieco przestarzałe.

Co do wydajności w grach, które siedzą głównie na grafice, to bez zmiany karty faktycznie wielkiego skoku nie będzie, ale tam gdzie procek jest mocno obciążany, zauważysz wyraźną poprawę, 7400 jest nisko taktowany, ale to i tak ogromny skok w porównaniu do Phenoma II.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...