Skocz do zawartości

zamiana Gtx na Rx


Recommended Posts

siema kupiłem ostatnio monitor i chciałbym w nim pograc w nowsze gry na rozdzielczosc wqhd

 

AOC AGON AG241QX 24 cale (monitor ten posiada funkceje fresync)

 

posiadam zestaw

 

i5 4460

16 gb ram 

gtx 950 2 gb vram

 

jaką polecacie karte za gtx 950 (budżet do 1000-1200 zł)

 

zastanawiam sie nad rx 580 4 gb

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

jeśli nie zmieniły się te układy od czasów serii rx4XX to polecam jedynie brać msi

przynajmniej jeśli zależy ci na wysokiej kulturze pracy

mi ciężko było przełknąć msi bo nienawidzę festyniarstwa i tej całej otoczki "pro gejmingu"

ale 3 modele odsyłałam bo priorytetem dla mnie jest cisza i względnie przyzwoite temperatury które na msi nie przekraczają u mnie 70 stopni(w occt) a grach mam zazwyczaj koło 64-65

mój egzemplarz do około 1500-1600 rmp jest niesłyszalny w mojej obudowie którą mam metr przed sobą a mam naprawdę wyczulone ucho bo nawet piszczący laser w myszce mnie irytuje a każdy wentylator w obudowie wymieniałam od 2 do nawet 4 razy(od noctua po noiseblockery)

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites
To jest chłodzenie gaming które było na serii rx 4xx. Terkoczące, głośne i gorące. Aorus ma zmienione chłodzenie ale cenę również.

Chwilowo brak testów, więc lepiej unikać.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Będzie bardzo duża różnica, ale zamiast Rx480 za chora cenę szukaj Rx580 bo są(powinny być ) tańsze, mocniejsze i u większości producentów maja zmienione chłodzenia, więc można rozważać już coś poza Msi, np Sapphire lub Gigabyte.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz ciszy, to w przypadku RX 580 prawdopodobnie będziesz musiał dołożyć do jakiejś wypasionej wersji (np. ww. MSI), bo te karty ciągną dużo prądu i w związku z tym grzeją się znacznie bardziej niż porównywalny wydajnościowo 1060. No ale skoro masz monitor z freesync, to wypadałoby brać radka.

Link to post
Share on other sites

580 dobra karta i już na tyle podrasowana że wydajniejsza od gtx1060 6Gb ale zużycie prądu większe o 100 Wat. Coś za coś.

 

To zależy od gry. W niektórych wydajniejszy Radeon (np. BF1) a w innych 1060 6GB (np. GTA 5).

 

http://pclab.pl/art73744-27.html

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/kwiecien/580polaris/wykresy/wydajnosc.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...