Skocz do zawartości

Najwydajniejsza karta do 400zł


Recommended Posts

Witam, chciałem się was poradzić w sprawie karty do 400zł. Karta ma służyć do gier głównie MMO. Moje obecne preferencje to:

gtx 660ti

hd 7850(podobno są problemy z długowiecznością tych kart?)

gtx 750ti

I to jak na razie wszystko. Karta raczej używana bo wyjdzie najkorzystniej.Co polecacie?

Edytowane przez kroczekuj
Link to post
Share on other sites

A co z takim R9 270X? Kupiłem ostatnią taką (wersja 4GB) z jeszcze dwuletnią gwarancją za 360zł z wysyłką.

Ona nie ma wersji 4gb tylko 2. Ja ostatnio za 400zł kupiłem radeon 7970 możesz jej poszukac ma 3gb ramu.

Link to post
Share on other sites

No bez przesady, chyba wiem jaką mam kartę :rotfl:https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270x-4gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-4g-624386/

 

https://www.msi.com/Graphics-card/R9-270X-GAMING-4G.html#hero-overview

 

Ja raczej nie ładowałbym się w żadne karty z serii HD 7xxx czy R9 bez gwarancji. Z tego co wyczytałem potrafią się nieźle sypać. Może była mowa o kartach które były katowane 24/7 w koparkach bitcoin ale cholera wie co trafisz kupując w ciemno.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Na to nie ma reguły. Jak pisałem, nikt nie wie co trafi kupując na allegro itp. Kupowanie karty bez gwary to ryzyko. Ja np przerobiłem dwie karty pieczone w piekarniku z powodu artefaktów. Nigdy więcej.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

ja zawsze boje się kupować używane bo mam strasznego pecha do wszystkiego co związane z komputerem przeciętnie każdy podzespół lata 2 razy na gwarancje do sklepu albo do zwrotu

 

jedyne czego bym się nie bała kupić używanego to chyba procesor

ale czy za 400 zł można kupić coś sensownego z gwarancją?

Link to post
Share on other sites

hd 7850(podobno są problemy z długowiecznością tych kart?)

 

he? miałem 5 lat (w zasadzie mam jeszcze, leży na półce), zero problemów, chłodna (mój szafirek nie przekraczał 60st pod obciążeniem - Dual-X chłodzenie)

Link to post
Share on other sites

Seria 2xx TYLKO I WYŁACZNIE z gwarancją ponieważ amd się nie postarało i pamięci tych kart się sypią masowo. Srednio 2/3 miesiące po 2 latach od kupna. 270x to już jest odpowiednik 960ki od nvidii natomiast serii 200 szukaj tylko i wyłacznie z gwarancja. Moja 270ka padła wczoraj ,czyli 2 lata i 2 miesiace po kupnie....


Śmiem twierdzić ,że seria hd7xxx przetrwa dłuzej niż 2xx

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

@up
Ja tam mam 280x która już jest po gwarancji, i żadnych oznak śmierci nie ma (zakupiona 2014 przez pierwszego właściciela), 270x ma wydajność zbliżoną do 950 (polecam google i poczytać). Also 280/x jest rebrandem 79xx. 

Link to post
Share on other sites

@up

Ja tam mam 280x która już jest po gwarancji, i żadnych oznak śmierci nie ma (zakupiona 2014 przez pierwszego właściciela), 270x ma wydajność zbliżoną do 950 (polecam google i poczytać). Also 280/x jest rebrandem 79xx. 

 Akurat 270x jest bliżej 960 ( w nowych grach) i do tego jest stabilniejsza ,bo ma większą szyne danych natomiast awaryjnością z 270ka wygrywa mega mocno. 270x i 270 padają mega mocno ,a to ,że komuś od nowości nie padła to ma szczęście ,bo to są awaryjne karty .

Edytowane przez tomkusi1
Link to post
Share on other sites

R9 270/x to konkurent gtx 660 / 760 lub 950. W żadnym wypadku ta karta nie jest konkurentem dla 960ki.

Stabilność przez szynę? Wiesz o czym piszesz? Zdajesz sobie sprawę co to kompresja kolorów u NVIDIA i dlaczego gtx nie potrzebuje szyny szerokiej jak Radeon?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...