Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Otóż mam problem z grami i nie wiem w czym tkwi problem. Mam spadki fps w grach, które nie mają wymagających komputerów/laptopów. Zakupiłem Laptopa już około rok temu w neonecie. Myślałem, że laptop będzie dobry do gier takich jak np. Outlast. Ale się myliłem. Fps'y dochodzą momentami do 100 fps ale tak normalnie to od 9-50 fps. Dodam, iż procesor miałem zablokowany, lecz odblokowałem za pomocą programu UnPark CPU, oraz podkręciłem karte graficzną za pomocą MSI Kombustor 3 , MSI Afterburner (Dziwi mnie, że tylko mogłem podkręcić do 1100 Mhz) Wie ktoś w czym tkwi problem ? :/
Gry:
- Outlast

- Counter Strike Global Offensive 

- Track Mania nations forever 

- Fistful of Frags

- Team fortress 2

- Loadout

- Life is Strange

- Firewatch (Jedyna wymagająca gra, która płynnie chodziła)

 

Procesor: Amd A8 7410

Karta graficzna: Amd radeon R5 M330 / Amd Radeon R5 Graphics

Pamięć ram: 6GB DDR 3

Karta dźwiękowa: Realtek High Definition Audio

Dysk: Toshiba MQ01ABD100 Sata Disk Device 1TB

Rozdzielczość: 1366 x 768

System: Windows 8.1

 

* Liczę na pomoc :/

Link to post
Share on other sites

Sprawdź opcje zasilania, powinny być ustawione na wysoką wydajność. Dodatkowo, aby zaprzestać zbijania zegara CPU podczas luźniejszych momentów w grze co powoduje spadek FPS powinieneś dodatkowo w ustawieniach planu zasilania(dla wysokiej wydajności) ustawić minimalny i maksymalny stan procesora na 100% podczas podłączenia do źródła, to spowoduje, że zegar CPU będzie pracował na tym samym taktowaniu i nie będzie zwiększał wąskiego gardła dla GPU.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja bym zaczął od standardowych rzeczy czyli :

 

1. Proszę sprawdzić temperatury GPU + CPU ( są razem...) pod obciązeniem np.speed fanem.

2. Od kiedy masz problemy ?

3. Formatowany system był ?

4. Specyfikacja laptopa niestety "dup..y nie urywa" Nie jest to jednostka przeznaczona do bardziej wymagających gier. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź opcje zasilania, powinny być ustawione na wysoką wydajność. Dodatkowo, aby zaprzestać zbijania zegara CPU podczas luźniejszych momentów w grze co powoduje spadek FPS powinieneś dodatkowo w ustawieniach planu zasilania(dla wysokiej wydajności) ustawić minimalny i maksymalny stan procesora na 100% podczas podłączenia do źródła, to spowoduje, że zegar CPU będzie pracował na tym samym taktowaniu i nie będzie zwiększał wąskiego gardła dla GPU.

Zrobiłem to już dawno temu i nic nie pomogło. Jedynie w grach dodało zaledwie 3 fps.

Witam,

 

Ja bym zaczął od standardowych rzeczy czyli :

 

1. Proszę sprawdzić temperatury GPU + CPU ( są razem...) pod obciązeniem np.speed fanem.

2. Od kiedy masz problemy ?

3. Formatowany system był ?

4. Specyfikacja laptopa niestety "dup..y nie urywa" Nie jest to jednostka przeznaczona do bardziej wymagających gier. 

1. Proszę bardzo. Tutaj masz Ss temperatury GPU oraz CPU - https://zapodaj.net/2bd2aad8acdbd.png.html

2. Problem tkwi od 10 miesięcy około.

3. System był kilkukrotnie formatowany. Zarazem był moment w, którym dysk mi spłonął 

4. Też tak myślę, ale może to też być mało wymagająca gra jak pisałem Track Mania NF :|

Zapomniałem dodać, iż często laptop tak jakby potrafi nieźle dowalić. Temperatury okej nawet podczas grania, ale są momenty w, których przegrzewa się laptop (Dość częste) i np z 70 fps robi się 9-11

Link to post
Share on other sites

 

 

Zapomniałem dodać, iż często laptop tak jakby potrafi nieźle dowalić. Temperatury okej nawet podczas grania, ale są momenty w, których przegrzewa się laptop (Dość częste) i np z 70 fps robi się 9-11

 

Masz swoją odpowiedź, zjawiskiem, które tutaj napisałeś jest throttling czyli zbijanie zegara ze względu na przegrzanie. Twoja karta graficzna jest na poziomie ubiegłej generacji GeForce 920m co przy dzisiejszych wymaganiach gier jest niewystarczające. Problem, który tutaj przedstawiłeś jest stricte mechaniczny i bez czyszczenia sprzętu z kurzu, kupienia podkładki chłodzącej(o ile ma to sens) prawdopodobnie się nie obejdzie. W skrócie układ chłodzenia nie wyrabia i redukuje wydajność.

Link to post
Share on other sites

Masz swoją odpowiedź, zjawiskiem, które tutaj napisałeś jest throttling czyli zbijanie zegara ze względu na przegrzanie. Twoja karta graficzna jest na poziomie ubiegłej generacji GeForce 920m co przy dzisiejszych wymaganiach gier jest niewystarczające. Problem, który tutaj przedstawiłeś jest stricte mechaniczny i bez czyszczenia sprzętu z kurzu, kupienia podkładki chłodzącej(o ile ma to sens) prawdopodobnie się nie obejdzie. W skrócie układ chłodzenia nie wyrabia i redukuje wydajność.

A jakbym załatwił podkładkę z wydajnym chłodzeniem ? ;d Coś by to pomogło w ogóle ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...