Skocz do zawartości

Karta graficzna do AsRock Z87 Extream4


Recommended Posts

Witam. 

 

Panowie/Panie bez zbędnego rozpisywania się przejdę do sedna mojego problemu, który w zasadzie zawiera się w temacie niniejszego postu.

 

Dysponuje 3 letnim komputerem (data zakupu maj 2014), który de facto został zaproponowany przez jednego z użytkowników tego forum gdy o to poprosiłem. Komputer ten to :

 

Intel Core i5-4670K /3,4Ghz, 6MB, LGA1150

AsRock Z87 Extream4 /intel Z87, LGA 1150

SSD 2,5 Crucial M500 240 GB

Asus GeForce GTX 780 DCII OC 3GB DDR5 384bit

Obudowa Fractal Design Define R4 Black

Zasilacz Corsair RM 850/W 80+ Gold 135mm modular

Thermalright HR-02 Macho Black-White

DDR3 8GB (2x4GB) 1600 MHz CL9 Crucial Ballistix

 

do tego wentylatory x5 bequiet! Pure Winds 2 BL047 140mm 19.2dBa

 

Mój problem polega na karcie graficznej, która według "niezależnych ekspertów z sklepu komputerowego" odmówiła mi posłuszeństwa po równo 3 latach użytkowania (dla uśmiechu nad utratą dodam, że początkowo uznałem że padł mi SSD/system i oddałem go koledze aby go sformatował bo sam nie mogłem, tym samym niepotrzebnie skasowałem sobie wszystkie dane/save z gier :D). W żadnym rankingu moja karta już nie jest brana pod uwagę (nie dziwi mnie to jakoś przy tym postępie). Docelowo komputer miał być pod SLI ale jak pokazała rzeczywistość nie jestem aż tak hardcorowy i na przyszłość lepiej zainwestuje za te pieniądze (wówczas lekko ponad 5k) w lepszy sprzęt z jedną kartą.

 

W każdym bądź razie dysponując takim komputerem jak powyżej prosiłbym o radę jaka karta zostanie przez w/w kompputer w 100% wykorzystana, a jednocześnie będzie nowsza od tej którą miałem. Proszę darować sobie teksty "kup sobie nowy komp jak dałeś 5k" - dałem bo odkładałem, obecnie są komunie i nie uważam aby to co miałem było słabe na nowości. Dlatego plan modernizacji kompa poszedł się rypać, a teraz jest plan zakupu nowej karty. Nie mam zamiaru wywalać 2k na kartę która nie będzie w pełni wykorzystywana z powodu "wąskiego gardła" jak procek czy ram. Stąd też moja prośbą o podanie możliwie najlepszej/najmocniejszej karty która będzie wykorzystana w 100% i nie będzie przy tym wymagała wymiany zasilacza / lepszego chłodzenia etc.

 

Co do budżetu jaki mam zamiar przeznaczyć na ten "zabieg" to wynosi on 1.000 złotych (teoretycznie do) ale jestem otwarty na ciut odważniejsze oferty jeśli będą tego warte.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Ghibli
Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrała rx480/580 zamiast dokładać 200 złotych do nvidi

chociażby dlatego że radeon wydaje mi się na ta chwilę znacznie bardziej przyszłościowy i nie jest tak chamsko krojony jak nvidia wymuszająca na tobie zakup karty droższej abyś miał 6gb a nie 3gb które dzisaj są już bezużyteczne

4gb(mniej niż tysiąc złotych) na dzisiejsze standardy są wystarczające a opcja 8gb(1100+) 

z czego 580 idzie spokojnie łeb w łeb z 1060 jeśli chodzi o fps w grach raz szala przechyla się na jedną raz na drugą stronę

 

to mój pierwszy radeon jaki mam przesiadłam się z gtx 770 i jestem zadowolona

zwłaszcza że nvidia pokazuje klasę ostatnimi czasy jak nie 3,5 pamięci to kroją do 3 wymuszając kupowanie 6 :D

chociażby z tego powodu dałam szansę radeonowi 

mój od msi jest ciuchutki nie grzeje się wcale w grach mam około 65 stopni

jedyne co mi dokuczało ale to kwestia przyzwyczajenia to że inaczej renderują się tekstury i w niektórych grach jak gta5 w pierwszym tygodniu z radeonem ciężko było mi do tego przywyknąć 

ale GTA5 po jednym przejściu wyleciało dawno z dysku i nie mam zamiaru do niego wracać

za to doom w ultrahd był czymś świetnym na vulcanie

Edytowane przez Magdalenka
Link to post
Share on other sites

@magdalenka różnica między gtx1060 6gb i 3gb to nie tylko pamięć, wersja 3gb jest bardziej wykastrowana, stąd ta większa różnica w ich cenie

Generalnie to powinni nazwać tą kartę gtx1055 3gb i wtedy ludzi by tak nie piekło po oczach te 3gb

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...