Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Składam komputer do gier takich jak H1Z1, CS:GO, Rust. Budżet jaki mam to 3800zł. Jak próbowałem coś złożyć to wyszło mi coś takiego:

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=146666

Problem jest tylko, że mam bardzo małe doświadczenie dlatego po pierwsze chciałbym żeby ktoś ten zestaw sprawdził, tym bardziej, że sam mam pytanie co do obudowy. Czy ta, która jest zapewni dobry przebieg powietrza i czy wszystko się w niej zmieści? Jeżeli chodzi o pamięć RAM to jest w jednej kości, dlatego że w przyszłości i tak będę chciał mieć 16GB w Dual-Channel.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Trochę pomieszałeś w zestawie, a więc : 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

XFX Core TS 450W 120mm Bronze

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)

Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

MSI B250M PRO-VDH /intel B250, LGA1151/

Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT

Intel Core i5-7500 /3.4GHz, 6MB, BOX, LGA1151/

 

Razem : 3670zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Nie zastosowałeś się do wzoru, więc nie wiem dokładnie czego oczekujesz od sprzętu więc wzorowałem się na tym co wybierałeś.

 

Do dysku HDD, GPU i CPU nie mam zastrzeżeń. Natomiast do :

Zasilacz warto wymienić na porządny od XFX 450 (wystarczy mocy) z 5 letnią gwarancją.

Płytą B250M - płyta z najnowszej serio 200, 4 sloty, więc ram w dualu. Z170 służy do podkręcania procesorów (które mają końcówkę K), więc nie ma sensu dopłacać.

W tej cenie warto wziąć SSD od GoodRam'a jest większy, szybkszy i dłuższa gwarancja.

Nowsza wersja RG1, możesz jeszcze wziąć :Regnum RG2W (Pure Black, okno), która jest kilkanaście złotych droższa, ale posiada okno. W obudowie są 3 wentyle(można dodać więcej), dobry obieg i wszystko się zmieści.

Dodatkowe chłodzenie do procesora to już kwestia Twojego gustu, na pewno będzie cichsze, ale nie jest ono konieczne(w zestawie z procesorem je dostajesz)

Ewentualnie możesz już teraz wziąć 2x8GB : Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED Wtedy razem będzie 3860 . Chociaż z podanych gierek to może tylko Rust to wykorzysta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie, że włożyłeś 240GB SSD, bo to sprawia, że w sumie nie potrzebuję HDD. Wykorzystując Twoją propozycję złożyłem coś takiego https://scr.hu/ONW2lD. W zasadzie to jest to co mi radziłeś z tą różnicą, że dałem 550W zasilacz, bo tak mi się wydaje, że 450W przy tej karcie graficznej i częstym użyciu może nie wystarczyć, a wolę mieć pewność tym bardziej, że różnica jest 10 zł. Zostaje jeszcze ponad 100zł. Radzicie coś wymienić na lepsze, zmodyfikować czy lepiej za resztę kupić lizaki?

Edytowane przez pafcio95
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc. W sumie po analizie zdecydowałem się zainwestować jeszcze trochę więcej w zasilacz, bo w końcu bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Teraz zestaw prezentuje się tak (http://imgur.com/a/L3Hqj) i jeżeli ktoś nie ma jakichś wielkich zastrzeżeń co do niego to na taki się zdecyduję. Jeszcze raz wielkie dzięki :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...