Skocz do zawartości

Telefon do 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Koczi92,

Recommended Posts

Witam,

 

po 2 latach z Lumią 735 stwierdzam, że nadszedł czas na zmiany. Telefon sam w sobie jest świetny, ale MS zepsuł go słabą aktualizacją do Windows 10 (WP8 umarł). Tak więc trzeba zakończyć swoją 4-letnią (wcześniej L520) przygodę z Windowsem na telefonie. 

Zacznijmy może od konkretów.
 

Budżet : 1000zł, ale jak będzie warto to mogę dołożyć jeszcze 2-3 stówki.
Nowy czy używany: najlepiej nowy
Rozmiar wyświetlacza : 5+
System mobilny : Android 7 (lub 6 z zapowiedzianą/przewidywaną aktualizacją do 7)

Zależy mi przede wszystkim na wydajności, dobrym aparacie, dobrym wyświetlaczu (najlepiej FHD), dobrym wykonaniu i dobrej baterii (minimum 3k mAh). "Dobrym" czyli tak powiedzmy 7-8/10 i więcej jak da radę. ;)

Przede wszystkim wydając 1000zł nie chciałbym mieć gorszego telefonu, niż mam teraz. Telefonu, na którym wszystko działa płynnie, który robi bardzo dobre zdjęcia (obiektyw Zeissa), który potrafi pociągnąć ze 2 dni na ładowaniu (obecnie mam 40% baterii a ładowałem ją 3 dni temu) i przede wszystkim ma taki wyświetlacz, że jak włączę sobie na nim czarny obrazek w nocy na pełen ekran, to nie będę widział nawet najmniejszej poświaty. ;)

Nagrywanie filmów w 4k jest mi zbędne, wolałbym FHD w 60 klatkach i może mniejsze (ale akceptowalne) rozdzielczości w 120 - przeglądałem kilka telefonów i widziałem w tej cenie, że są takie bajery, ale nie pamiętam modelu, jakiś Lenovo chyba.

Nie mam preferencji co do marki, choć przyznam, że lubię się wyróżniać z tłumu i fajnie jakby prócz Samsungów, LG, pojawiło się też trochę egzotyki, jakieś LeEco, Mizu itp - oczywiście o ile ktoś miał kontakt z danym modelem i śmiało może go polecić, bo wiadomo jak to z chińczykami na papierze. :)

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

 

 

1000zł, ale jak będzie warto to mogę dołożyć jeszcze 2-3 stówki.

Szukaj nowych lub krótko używanych P9 / Honor 8. Telefony do 1000 nie robią tak dobrych zdjęć, jak właśnie te. Jedynie video kręcą gorszej jakości (względem konkurencji - G5, S7). Można się pokusić o S6/G5, ale mają słabe baterie. Na aukcjach za 1300 można dostać roczną używkę S7 w dobrym stanie. 

Link to post
Share on other sites

Może Huawei Nova albo P9 Lite 2017? W tej cenie ciężko o jakiś szał jeśli chodzi o aparat.

Nova wygląda ciekawie i widzę, że często jest polecany. Co do aparatu, to "szał" być nie musi, po prostu chciałbym foty na poziomie (lub lepsze) L735. :)

 

 

Szukaj nowych lub krótko używanych P9 / Honor 8. Telefony do 1000 nie robią tak dobrych zdjęć, jak właśnie te. Jedynie video kręcą gorszej jakości (względem konkurencji - G5, S7). Można się pokusić o S6/G5, ale mają słabe baterie. Na aukcjach za 1300 można dostać roczną używkę S7 w dobrym stanie. 

Przyznam szczerze, że trochę się boję używek, a szczególnie rocznych. Mam jakieś takie wrażenie, że w naszym kraju Januszy rynek używanych telefonów to już prawie jak rynek samochodowy. Kupią uszkodzony, wstawią nieoryginalne części i później masz S7 z digitizerem za 20zł. Co prawda swoją L735 kupiłem w lombardzie za 400zł, ale raz, że to było tylko 400zł, a nie >1k i dwa, że telefon w momencie zakupu miał dopiero miesiąc życia poza sklepem. :)

Chyba, że rozwiejesz moje wątpliwości i powiesz mi, że tak nie jest, że tak się nie da na tych wysokich modelach. Bo znam kilka osób, co takie rzeczy robi właśnie na tych budżetówkach. :) 

 

Polecam Huawei P9, sam mam :)

Bez lite? Trochę wykracza poza budżet. :)

 

 

Mi5 spokojnie za tyle dostaniesz i jeszcze zostanie troche kaski, naprawdę warto :) Jest już android 7

 

Jest bardzo ładny i parametry ma ok (co prawda czytałem, że jakość zdjęć w telefonach tej marki nie powala), ale polskiej dystrybucji jest już nieco drogi, a sprowadzania z Chin się trochę boję - co nieco mija się z moją propozycją LeEco. Czytałem, że niektóre modele mogą nie być przystosowane do naszego kraju, tj. częstotliwości - jeżeli się mylę to mnie poprawcie. :)

 

 

ASUS Zenfone 3 Max Laser lub P9 lite 2016 ja i 2017 oba fajne modele wszystkie trzy maja niezły aparat

P9 lite 2016 ma dziewczyna, nie powiem telefon fajny. 2017 wczoraj trzymałem w ręku i wydaje się jeszcze solidniejszy. A ten ASUS wygląda ciekawie, własnie przeczytałem sobie jego recenzję na benchmarku. Boli mnie trochę ten "przeciętny wyświetlacz", bo jednak L735 przyzwyczaiła mnie do głebokich kolorów i świetnej czerni. Do tego dziwi mnie, że telefon ledwie trzyma te 2,5 dnia przy baterii 4k mAh. Jak dla mnie przy takiej baterii to trochę mało, choć ogólnie jak na smartfon to wynik zadowalający. :)

 

 

Ogólnie byłem wczoraj w markecie i trochę "podotykałem" sobie telefony. Niestety stał się to, czego nie chciałem, czyli najlepsze wrażenie wywarł na mnie Samsung, którego za bardzo nie lubię ze względu na to, że prawie każdy telefon wygląda tak samo. Konkretnie były to modele Samsung Galaxy A3 i A5 2017. Ktoś miał styczność?

Dalej ciekawie wyglądał Lenovo P2. :)

Link to post
Share on other sites

Bez lite, można dostać za 1000 zł. Honor 8 to praktycznie to samo, więc wybierz co Ci lepiej podchodzi wyglądem.

 

http://i.imgur.com/9y81Rl4.png

 

https://www.olx.pl/oferta/huawei-p9-bez-simlocka-eva-l09-CID99-IDlaCcS.html#2fd0a536c0

https://www.olx.pl/oferta/huawei-p9-okazja-22-miesiace-gw-stan-bardzo-dobry-CID99-IDlJJ3E.html#2fd0a536c0

 

 

W przypadku ogłoszeń olx jedynie odbiór osobisty lub prośba o allegro. Ja w październiku ubiegłego roku dostałem za 1300 zł praktycznie nowego Huawei P9 - a przecież elektronika mocno tanieje. Na allegro też możesz poszukać.

Edytowane przez Voidereles
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I mówisz, że to najlepsze co mogę mieć w tej cenie? Nie żadne Xiaomi, Lenovo P2, Samsungi A3 / A5?
Jeszcze przypomniało mi się, że dosyć zachwalanym (i niepozornym) modelem jest jeszcze Alcatel Idol 4. Ktoś miał? Bawił się? :)

Link to post
Share on other sites

Jest bardzo ładny i parametry ma ok (co prawda czytałem, że jakość zdjęć w telefonach tej marki nie powala), ale polskiej dystrybucji jest już nieco drogi, a sprowadzania z Chin się trochę boję - co nieco mija się z moją propozycją LeEco. Czytałem, że niektóre modele mogą nie być przystosowane do naszego kraju, tj. częstotliwości - jeżeli się mylę to mnie poprawcie. :)

 

W serii Redmi jakość zdjęć to lekko mówiac tragedia no ale nw czego ludzie oczekują w budżetowej serii, seria flagowa Mi to zupełnie inna bajka - świetnie robi zdjęcia, chcesz to coś poszukam. Częstotliwości były milion razy poruszane, ze to nie ma znaczenia, pasmo 800 nie jest takie istotne i nie występuje nigdy taka sytuacja, że masz tylko jedno pasmo w danym miejscu, a poza tym w praktyce gdy zmieniłem z galaxy note 3 wersja EU na Mi4c to zasięg był dużo lepszy, mało tego Mi5 obsługuje 4G+.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Huawei mają ich autorskie procki więc jak skończą updaty robić to lipa :P przy Mi5 jest jednak MIUI i snapdragon i na dodatek tańszy jest. Foty nie są złe, a nawet IMO bardzo dobre ale też nie można wymagać od telefonu żeby zastępił cyfrówkę, nie używałem tych huawei żeby móc porównać aparat.

Link to post
Share on other sites

 

Budżet : 1000zł, ale jak będzie warto to mogę dołożyć jeszcze 2-3 stówki.
Nowy czy używany: najlepiej nowy
Rozmiar wyświetlacza : 5+
System mobilny : Android 7 (lub 6 z zapowiedzianą/przewidywaną aktualizacją do 7)

 

Według mnie na dziś najlepszym wyborem są smartfony Huawei, firma walczy dobrą jakością i cenami o rynek. W cenie ok 1000 zł znajdziesz P9 Lite z dual simem, 5.2 cala. Aparat robi dobre fotki - video trochę grosze. Muzyka gra głosno, czysto, bateria 3000 mAh spokojnie wystarcza na 2-3 dni przy "normalnym użytkowaniu". Niedawno dostał aktualizację do Android 7 i EMUI 5, co dało potężnego kopa.

Możesz też sprawdzić Huawei Nova. Parametry ma lepsze od P9 Lite, ale i cenę wyższą o 350 zł  (~1399 zł)

Jeśli smartofny wymieniasz rzadko to warto dołożyć do Novej, nawet wziąć na raty 0%, nie odczujesz tej różnicy. Kojarzę że w sferisie mają jeszcze przez jakiś czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

P9 Lite (ale starszą wersję) ma od niedawna dziewczyna. Fon fajny, całkiem ładny, ale... z racji, że w każdej chwili mogę się nim pobawić, to chciałbym coś innego. :D

Rezygnuję też jednak z pomysłu z używanym. Tj. pisałem wcześniej, boję się Januszy biznesu, którzy kupią uszkodzony za grosze, wstawią lipne części i sprzedają w stanie "igła". Dodatkowo niedawno mama miała problem, bo kupiła telefon, hajs przelała i telefon nie przyszedł. Oczywiście sprawa poszła na policję, gość nie pierwszy raz coś takiego robił, a hajs wrócił. Ale nerwy popsute były. 

Huawei Nova brzmi dobrze, choć nie podoba mi się to, że Huawei wciska swoją nazwę na dolną część telefonu. Kwestia przyzwyczajenia, choć przyznam, że dziewczyna całkiem mocno się wkurzała, gdy po raz kolejny łapała telefon do góry nogami, z racji przyzwyczajenia do nazwy na górze. :P Ale to są detale, które można przeboleć.

A teraz konkrety, byłem w sklepie, trochę sobie "pomacałem" trochę poczytałem i mam na chwilę obecną kilku kandydatów:
Lenovo P2 - chyba mu najbliżej - dobra wydajność, dobry wyświetlacz, bateria ponad 5k,
Lenovo K6 Note - niepokoi trochę wydajność procka
Asus ZenFone 3 Max Laser
Xiaomi Redmi Note 3
Samsung A3 2017 - szkoda, że 4,7 cala
Samsung A5 2017 - szkoda, że nie kosztuje tyle co A3 :P
Mam wrażenie, że zapomniałem jeszcze o jednym modelu...

Ktoś może mi coś powiedzieć na temat tych smartfonów?



Fajny był Mi5, ale w oficjalnej dystrybucji wykracza raczej poza mój limit.

Jeżeli chodzi o Hua to P9 Lite 2017 i Nova też wyglądają ok, ale tak jak pisałem - dziewczyna ma podobny telefon, a ja chciałbym spróbować coś innego. :)

Edytowane przez Koczi92
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, ale jestem trudnym i wybrednym konsumentem. :D

Drogą eliminacji z uwagi wypada A5 i Lenovo P2. Pierwsza robi bardzo rozmazana i przekłamane kolorystycznie foty, a drugi robi je jeszcze gorsze.

Do zabawy jednak wchodzą telefony modułowe, które wczoraj przykuły moją uwagę, czyli LG G5 i Lenovo Moto Z. Warto wchodzić w moduły? Który z tych 2 lepszy?

W "grze" pozostaje nadal Redmi Note 3 Pro / 4X i Asus ZenFone 3 Max Laser.

Link to post
Share on other sites
I mówisz, że to najlepsze co mogę mieć w tej cenie? Nie żadne Xiaomi, Lenovo P2, Samsungi A3 / A5?

Jeszcze przypomniało mi się, że dosyć zachwalanym (i niepozornym) modelem jest jeszcze Alcatel Idol 4. Ktoś miał? Bawił się? :)

Ja mam Alcatel idol 4 i powiem że telefon bardzo fajny kupiłem go na allegro z x-kom outlet za 799zł a telefon w idealnym stanie. Zdjęcia robione w dzień super, w gorszym świetle też całkiem przyzwoicie. 3Gb ram robi robotę, w zestawie gogle Vr i słuchawki JBL. Jedyny minus to codziennie go ładuje ale ze ma opcje szybkiego ładowania to nie narzekam bo z 10% do full ładuje trochę ponad godzinę. Imo warto się zainteresować. No i tel bardzo ładny.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Dobra, konkrety, dzisiaj chcę kupić telefon, żeby mieć już spokój, bo codziennie w robocie zamiast pracować oglądam recenzje telefonów.  
 
Stwierdziłem, że jednak powiększam pulę nawet do 1,5k. Mam 4 kandydatów, z konkretnymi cenami. Wszystkie cechują się wydajnością, która w pełni mnie satysfakcjonuje i dobrym aparatem.
 
Kolejność jest nieprzypadkowa, na chwilę obecną jestem zdecydowany na Lenovo, ale wciąż się waham i liczę na to, że (a) rozwiejecie moje wątpliwości, (b) zmienicie moje zdanie. :)
 
1. Lenovo Moto Z Play - 1 499zł
- największy ekran z puli (5,5) + jako jedyny AMOLED
- największa bateria (3,5k)
- przyszłościowa modułowość
 
2. HTC ONE M9 Prime Edition - 1 099zł
- najtańszy z puli
- wygląd
- najmniejszy wyświetlacz - 5 cali
- ładne foty, tylko trzeba nauczyć się je robić
- bateria 2,85k
 
3. LG G5 SE - 1 298zł
- mniejszy ekran
- mniejsza bateria (2,8k)
- modułowość, ale gorsza niż w Moto
- szerokokątny aparat
- rozdzielczość 2k (na - dla baterii)
 
4. SONY XPERIA X F5121 - 1 249zł
- ładny
- świetny AF
- najmniejsza bateria - 2,8k - ale producent gwarantuje, że jest "niezużywalna" (czyli jej pojemność nie pogarsza się z czasem)

Kupiłem Moto Z Play, póki co jestem bardzo zadowolony, choć przyznam, że nie miałem jeszcze wiele czasu na zabawę. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...