Skocz do zawartości

seasonic s12II-430W vs. Tacens Radix 450W do Q6600


Recommended Posts

Witam mam pytanie, ktory z tych zasilaczy bedzie lepszy do mojego konfigu. Chcialbym w przyszlosci podkrecic moj procek do 3.0 i zmienic karte. Czy te zasilacze beda mialy przy moim kompie jakis zapas mocy ? Ile mocy potrzebuje moj komp ?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Kporys

 

Edit. Sorki, ze bez ortografi, bo pisane z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Seasonic! Porownujac go do Tarcensa, to tak jakbys porownywal nowego Mercedesa do starego Poloneza :) A tak na serio, to Seasonic bedzie stabilniej trzymal napiecia, bedzie cichszy i ogolnie dostarczy wieksza moc niz ten drugi, ktory z czasem moglby stac sie tykajaca bomba.

Link to post
Share on other sites

a tacens to shit widziałeś żeby ktokolwiek go polecał na forum

Tacens to nie żaden shit tylko średnia półka :oops: Są to dobre zasilacze lecz mało popularne (ze względu na lepszą konkurencję).

 

@kporys weź Seasonic'a bo jest wyraźnie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Ten seasonic jest tanszy od tego tacensa o 40zl. Niestety seasonic pochodzi z wyprzedazy niemieckiego dystrybutora i sprzedawany bez gwary w wersji OEM ( ma 7 dni gwary kolesia ). Ale dalej nikt mi nie odpowiedzial co do tego, czy poradzi se po lekkim OC. I ile bedzie mial zapasu. :)

Link to post
Share on other sites

tacens to shit widziałeś żeby ktokolwiek go polecał na forum

Kolega najwidoczniej srednio się zna na zasilaczach. Potwierdzę słowa matej'a - Tacens to dobra ale mało popularna firma. Robią całkiem dobre zasilacze. Jeśli nie wierzysz mi, spytaj bardziej doświadczonych użytkowników np torture albo poczytaj sobie testy.

 

Proponuję rozejrzeć się nad Valeo III 500w

http://allegro.pl/tacens-valeo-lll-500- ... 77431.html

W testach wypada dobrze. Stabilnie trzyma napięcia, ma certyfikat 80+BRONZE. Posiada również odpinane kable, pasywny tryb pracy pod małym obciążeniem. Znacznie lepszy wybór od SXS2

Link to post
Share on other sites

Ale dalej nikt mi nie odpowiedzial co do tego, czy poradzi se po lekkim OC. I ile bedzie mial zapasu

Tak ten zasilacz podoła OC i będzie miał zapas mocy chociaż polecał bym uzbierać do jakiegoś 500W na przyszłość do wymiany karty graficznej
Link to post
Share on other sites

wybierz seasonic będzie cichy i bardzo wydajny a tacens to shit widziałeś żeby ktokolwiek go polecał na forum?

nie ma co, od kiedy za pieprzenie dostaje się tutaj pochwały. :)

W ogóle macie dosyć "trafne" porównania, osobiście mam zasilacz Tacens, a niektórym polecałbym sobie darować komentarze skoro się w ogóle nie wie z czym się to je.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - na zasilaczu lepiej nie oszczędzaj. Jak teraz kupujesz markowy zasilacz o mocy ~ 500W to raczej na pewno będzie on wystarczający dla przyszłego komputera. Markowy zasilacz pracuje stabilnie, cicho i długo. Zdecydowana większość tanich zasilaczy nie ma tych cech.

Poza tym wątpię byś na tej płycie głównej wykręcił tego proca powyżej 3GHz, ale życzę powodzenia :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...