Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!!

Mam problem z temperaturą na i5 760 na chłodzeniu BOXowym. Wynosi ona ok. 70 st. C. I podejrzewam że bios automatycznie podkręcił mi Proc do 3.66 Ghz ale powinien sie on podkręcać automatycznie. Mam płytę główną Asus P7P55D - E. Co zrobić aby ustawić prędkość procka na domyślne 2,8 Ghz i aby on sam sie podkręcał dzięki tech. Turbo Boost.

Link to post
Share on other sites

cos skrzypiało podczas montarzu ale radiator dolega na całej powierzchi do procka. A możesz mi powiedziac jak zmniejszyć taktowanie bo jest podkrecony tak jak już pisałem i chciałem go mnie na podstawowym taktowaniu i podkręcać go tylko za pomoca turbo Boost

Link to post
Share on other sites

No dokładnie. Turbo Boost to funkcja, która ma za zadanie zwiększenie taktowania, kiedy procek jest pod obciążeniem, kiedy ją wyłączysz to procesor będzie cały czas pracował na 2.8GHz. Ale z drugiej strony ten procesor marnuje się pracując na 2.8GHz, proponuję kupić jakieś lepsze chłodzenie i podkręcić go na 4.0GHz. :)

Link to post
Share on other sites

BO zastępcze mam CM Hyper 101. Tylko czekam na paste. A teraz sie "skapłem" że chodzi ci o to że takie taktowanie mam przez TB

 

Może nieprawidłowo nałożyłeś pastę

To nie możliwe Intel na boxowe radiatory nakłada paste sam. Ale co prawda niechcący rozmazałem palcem ale wtedy nałożyłem na procesor.
Link to post
Share on other sites

Moj i5 760 przy 100 % obciazeniu przez 2 min. osiaga 70 C

Bo takie temp. osiągają te procesory na chłodzeniu boxowym, było wałkowane wiele razy... Do OC trzeba kupić dobrą dmuchawkę, jeśli się nie ma kasy na dmuchawkę, nie robi się OC tych procków, jedynie zostawia TurboBoosta... proste 8-)

Link to post
Share on other sites

To dużo, ja maksymalnie na 3,8ghz u siebie podczas testu obiciążeniowego 100% widziałem około 65 stopni, w idle jak jest zimno w pokoju jest 30-40 stopni na procku w zależności od rdzenia. W grach około 45, ale na chłodzeniu noctua. Pomyśl o lepszym chłodzeniu jak chcesz kręcić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...