Skocz do zawartości

Wymiana płyty głównej :/


Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu zaczynam mieć problemy z moją płytką. Jest to Gigabyte GA-X38-DS5. Mam do niej procka C2Q9300. MIanowicie od jakiegoś czasu wali mi sie bios (trzeba go przywracać co jakiś czas), jak mam podłączonych kilka dysków to raz wykrywa wszystkie, a raz tylko jeden.

W związku z tym zastanawiałem si ę nad zmianą paru podzespołów i chciałem zobaczyć opinie urzytkowników co do nich.

 

Jako nowego proca chciałbym wsadzić sobie C2D 8500

Płytkę główną Asus Rampage Formula X48

 

jako alternatywę dla intela wybrałbym:

procka Phenom II 955 BE

Asus Crosshair II Formula

 

Mówiąc szczeże nie wiem co lepiej było by wybrać albo co zmienić. O tyle o ile w intelu nieco się orientuję to w AMD prawie wcale.

Oprócz tego nie chciał bym przechodzić jeszcze na DDR3 bo sa dość drogie. Do uzupełnienia reszty konfiguracji to mam pamięci Mushkina DDR2 1066MHz i GPU Gigabyte Ati Radeon 4870x2 których raczej nie chce zmieniać :). Z którego zestawiena wyciągnę lepsze OC i wydajność??

 

Pozdro

Szalek999

Link to post
Share on other sites

I tu jest właśnie kolejny problem. mam chłodzenie scythe zipang i nie moge przekroczyć prockiem bariery 3.2 GHz. i te 3.2 nie jest zawsze stabilne. A w 8500 bym dał rade osiągnąć ok 4GHz. Kolega tyle osiąga na seryjnym chłodzeniu wiec i ja powinenem dać radę :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...