Skocz do zawartości

Komputer poleasingow do programów typu CAD [2500 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Rysowanie schematów w programach autocad, wscad itp.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? w ciągu tygodnia
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie
  • Specjalne wymagania: brak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1200 (w przyszłości może dojdzie drugi)
  • Których części potrzebujesz?: Tylko "buda"
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: http://amso.pl/product-pol-35077-HP-Z420-E5-1620-16GB-240GB-SSD-WINDOWS-10-Pro.html
  • Inne: brak

Cześć,

dostałem za zadanie znaleźć sobie komputer do pracy, najlepiej spośród tych:

http://amso.pl/pol_m_Poleasingowe_Komputery-Stacjonarne-131.html?filter_node%5B1%5D=&filter_producer=&filter_price=0-2500&filter_traits%5B146%5D=&filter_traits%5B73%5D=&filter_traits%5B63%5D=&filter_traits%5B87%5D=&filter_traits%5B71%5D=&filter_traits%5B59%5D=&filter_traits%5B37%5D=&filter_traits%5B104%5D=&filter_traits%5B106%5D=&filter_traits%5B65%5D=&filter_traits%5B42%5D=&filter_traits%5B159%5D=&filter_traits%5B79%5D=&filter_traits%5B166%5D=&filter_traits%5B114%5D=&filter_traits%5B171%5D=&filter_traits%5B173%5D=

ale jeśli gdzieś są lepsze to niekoniecznie bo to tylko widzimisię mojego szefa.

Ten z mojej propozycji (oraz pozostałe, jeśli nie napisano inaczej) posiada:

  • RAM: 4 kości "jakieś"
  • SSD Silcion Power S55
  • Karta graficzna: nVidia QuadroNVS 290/295 :D

Czy w ogóle wymieniony przeze mnie komputer (lub inny z tej strony) opłaca się kupić? Karta graficzna jest mało istotna ale nie wiem czy ta co jest wystarczy.

Ewentualnie poproszę o jakieś inne propozycje.

Link to post
Share on other sites

Propozycja nie powala. 2500 razem z systemem ? 

Tak, razem z systemem ale myślę, że za nowy zestaw szef by wyłożył te 3000 zł.

Da się za tyle złożyć coś sensownego, dobranego pod kątem wydajności do ww. zastosowań (głównie chodzi mi o procesor) czy lepiej dalej szukać wśród staroci?

RAMu myślę że starczyłoby 8GB.

Dysk starczy 240GB bo dane trzymamy na dysku sieciowym, od biedy może być HDD.

Karta graficzna mogłaby być zintegrowana bo to zawsze można dołożyć potem.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W cenie tej używki masz zestaw z nowych części bez systemu. 

 

1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 1 x  MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  OCZ CoreXStream 500W 120mm 1 x  GoodRam 16GB (2x8GB) 2133MHz CL15

 

2225 zł 

 

Integra z CPU spokojnie tutaj wystarczy. Teraz kwestia systemu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...