Skocz do zawartości

Problem z rozdzielczością ekranu


Recommended Posts

Witam! Po formacie posiadam taki problem, że mój monitor Philips 223V5LSB nie jest wykrywany przez system (win7 64bit), przez co mam problem z ustawieniem odpowiedniej rozdzielczości (1920x1080), a nawet jeśli taką ustawię to ekran wydaje się ściśnięty do środka i rozpixelowany.Dodam jeszcze, że zamiast nazwy monitora pisze coś innego; ,, urządzenie wyświetlające na: VGA '' mimo, że zainstalowałem sterowniki do monitora najnowsze ze strony producenta, sterowniki do karty graficznej również mam najnowsze. Pozdrawiam oraz proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

W menedżerze urządzeń kliknij na ten monitor- później prawym przyciskiem myszy-"aktualizuj sterownik"- "przeglądaj mój komputer..." - "przejdź do lokalizacji sterowników w komputerze" - "Przeglądaj" i tu musisz mu pokazać gdzie rozpakowałeś te sterowniki. Z automatu może się nie udać. Pewnie nie muszę pytać, ale na wszelki wypadek zapytam, monitor masz podłączony pod DVI-D, nie przez VGA?

Link to post
Share on other sites

A co masz napisane w karcie graficznej?

 

jak standardowa karta vga to zainstaluj sterowniki do karty graficznej.

http://i.imgur.com/fI3qtSC.png

Stery do karty poprawnie działają.

 

W menedżerze urządzeń kliknij na ten monitor- później prawym przyciskiem myszy-"aktualizuj sterownik"- "przeglądaj mój komputer..." - "przejdź do lokalizacji sterowników w komputerze" - "Przeglądaj" i tu musisz mu pokazać gdzie rozpakowałeś te sterowniki. Z automatu może się nie udać. Pewnie nie muszę pytać, ale na wszelki wypadek zapytam, monitor masz podłączony pod DVI-D, nie przez VGA?

Monitor jest podpięty przez złączkę z VGA-DVI bo karta graficzna ma tylko wyjście na DVI a monitor ma oba (nie miałem kabla DVI-DVI, więc dorwałem złączkę)(wszystko poprawnie działało przed formatem nawet na złączce)

Próbowałem w ten sposób aktualizować, to tylko w menadżerze urządzeń zmieniło nazwę na mój monitor, ale przy rozdzielczości ekranu nadal pisze Urządzenie wyświetlające na; VGA

Link to post
Share on other sites

A widzisz, przypomniało mi się, 1 maja  miałem coś podobnego, z tym że winna była ostatnia aktualizacja Microsoftu. Odinstalowałem ją i dociągnąłem z powrotem. Wszystko wróciło do normy, być może u Ciebie będzie to samo chociaż inny system.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...