Skocz do zawartości

Problem z dziwnym hałasem...


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio mój komputer (o czym już pisałem) zaczął dziwnie hałasować - przy starcie lub powrocie ze stanu uśpienia. Wtedy nie wiedziałem co to, teraz jestem prawie pewien, że to zasilacz. Przez parę tygodni był spokój, ale teraz przy prawie każdym starcie znowu hałasuje, po ok. 20s przestaje. Brzmi to trochę jak silnik diesla, jakiś lekki chrobot (na początku wydawało mi się, że jakiś kabelek czy coś się wypiął z klamry i haczy o wiatraczek, bo tak to trochę brzmi xd, ale wtedy otworzyłem obudowę, przeszukałem i nic nie znalazłem). Więc gdyby założyć hipotetycznie, że to zasilacz, co może oznaczać ten dźwięk?

Link to post
Share on other sites

ja mam to samo z moim słychać chrobotanie wentylatora na wolnych obrotach,jak odpalę grę wentyl przyspiesza i nie słychać już tego.Strasznie mnie to denerwuje,a mam go tez ok.3 miechy,zasilacz to wszędzie polecany super wspaniały szwedzki robiony w chinach zasilacz fractal design integra 500w.Korzystając z okazji zapytam od razu jaki mam kupić wentylator do niego,bo tam siedzi jakiś sterowany termicznie i teraz nie wiem czy to to samo co wentyl z pwm? Jak nie to jaki kupić,są w ogóle takie?wentyl ma 120mm.

Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio podobny problem, co prawda w zasilaczu, który ma już z 4-5lat, ale jednak.

Mam w nim 3 wentylatorki, więc najzwyczajniej w świecie zatrzymywałem każdy z nich, gdy słyszałem denerwujące dźwięki i od razu wiedziałem, który jest winowajcą. Walnięte były już 2, kupiłem nowe, wymieniłem i problem z głowy. To może zrobić każdy, czynność banalna.

 

Jeżeli masz nowy zasilacz to jednak zastanowiłbym się nad gwarancją, nie po to kupujesz nowe by się teraz męczyć. Przed wysłaniem zadzwoniłbym jednak na jakiś support w PL (jeżeli jest) i zapytał jak rozpatrują tego typu reklamacje, by niepotrzebnie nie pakować się w bezsensowne spory.

Link to post
Share on other sites

Przed wysłaniem zadzwoniłbym jednak na jakiś support w PL (jeżeli jest) i zapytał jak rozpatrują tego typu reklamacje, by niepotrzebnie nie pakować się w bezsensowne spory.

Dobry pomysł. Jeśli usterka wentylatora wchodzi w gwarancję to odeślij im zasilacz.
Link to post
Share on other sites

ja też mam taki przypadek u siebie, ale z wentylem który dostałem razem z budą. jak go przestawie żeby szybciej chodził to problem znika. no ale w budzie można sobie zmienić od tak wentylator, a w zasilaczu jak zerwiesz plomby to po gwarancji niestety.

Link to post
Share on other sites

A jest sens to wysyłać w ogóle? Bo wentylator sie normalnie kręci, na początku przez 10-20 sek. hałasuje, co mi praktycznie w ogóle nie przeszkadza... A jak sie zatrzyma całkowicie, to odeśle. O ile to na serio jest zasilacz i jego wentylator a nie co innego (ale chyba nie ma nic innego, co by tak mogło hałasować, tylko części, które są ruchome...)

Link to post
Share on other sites

Głośne chrobotanie wentylatora jest całkiem inne niż mielenie dysku. Problemem autora jest ewidentnie zasilacz a nie HDD. Poza tym HDD chrobocze zawsze gdy pracuję (jeżeli w ogóle chrobocze) :lol:

 

:hahaha:

czasami silniczek w dysku twardym mieli przy rozpędzaniu posłuchaj sobie

http://datacent.com/hard_drive_sounds.php

dźwięki i chroboty umierających dysków twardych :hahaha:

 

(A szczególnie 2 ostatnie SEAGATEA)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...