Skocz do zawartości

Zasilacz do 3770k i GTX980ti


Recommended Posts

Jaki zasilacz wybrać? czy 750W będzie wystarczający? W tym momencie posiadam FSP Raider 550W i wydaje mi się ze po mocnym oc procka na 4.4 i grafiki nie daje rady. Komp się nie restartuje a ni nic z tych rzeczy ale grafika bardzo kiepsko się kreci i przy lekkim oc sypie artefaktami. Czy może to być wogóle wina zasilacza czy po prostu kiepskiego potenciału OC. W większości testów ta karta osiąga bez problemu +200 na rdzeniu u mnie kończy się na +150 i zmiana napięcia nie pomaga a karta strasznie się grzeje bez problemu osiąga około 90 stopni. Wersja karty to windforce 3 OC. Pasta wymieniona na MX2

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie to loteria - wszystko zależy od sztuki.

 

Co do zasilacza solidne 550W bez problemu wystarczy po OC i jeszcze będzie zapas mocy. U Ciebie taki pobór będzie do 450W MAX nie więcej. 

 

Zasilacz masz w porządku, jeżeli nie ma restartów z winy zasilacza tylko artefakty (ewidentnie przez OC karty) to właśnie w niej bym szukał problemu nie w zasiłce. 

 

Na 12V Twój zasilacz ma 504W tak więc idzie prawie na styk - zdrowo dla niego na pewno nie jest i jego żywotność przez takie użytkowanie może znacząco się skrócić. 

Link to post
Share on other sites

@up

 

Teraz tylko pytanie czy jest sens wymiany zasilacza skoro ten autora to nie zła jednostka ? Ogólnie rzecz biorąc zasilacz daje radę a słabe OC to nie jego wina tylko karty graficznej. Zresztą potwierdza to wysoka temperatura - 90 stopni to już sporo tym bardziej przy jak podejrzewam karcie z autorskim chłodzeniem. 

 

Po za tym jak już brać to jednak mocniejsza wersję czyli RM650x lub 750x. 

 

Wersja RM550x ma tylko 50w więcej na linii 12V od tego Raider-a.

Link to post
Share on other sites
  • Dla GeForce GTX980Ti minimalna wymagana moc zasilacza to 600W 

 

  • Pasta MX2 za 17 zł dla grafiki za 3400 zł ? ... mogłeś wybrać lepszą pastę

 

  • tak jak wyżej piszą również jestem za Corsair'em z serii RMx najlepiej wersja 750W z uwagi na małą dopłatę.
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

 

 

Dla GeForce GTX980Ti minimalna wymagana moc zasilacza to 600W 

 

http://www.bequiet.com/pl/psucalculator

 

Weź zobacz sobie ile taki zestaw pobiera. To co podaje producent często mija się z prawdą. Taki zestaw po OC to MAX 450W.

 

 

 

 

Pasta MX2 za 17 zł dla grafiki za 3400 zł ? ... mogłeś wybrać lepszą pastę

 

 

Nie wiem czego chcesz kolego od tej pasty bardzo dobrze przewodzi ciepło i wygodnie się nakłada. Ogólnie jest bardzo polecana.

 

GTX 980 ti aktualnie to koszt około 1500 zł używka, a nówka 300-400 zł więcej :). 3400 zł to koszt za GTX 1080 ti. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czego chcesz kolego od tej pasty bardzo dobrze przewodzi ciepło i wygodnie się nakłada. Ogólnie jest bardzo polecana.

GTX 980 ti aktualnie to koszt około 1500 zł używka, a nówka 300-400 zł więcej :). 3400 zł to koszt za GTX 1080 ti. 

 

MX2 dobra pasta w swojej cenie, ja bym jednak dołożył do lepszej mając takie budżety

 

GTX980Ti po premierze przez długi czas kosztował ponad 3000 zł +

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Tylko jaka różnica będzie przy innej paście 1 stopień ? Ewentualnie przy dużym szczęściu 2 stopnie lub różnicy nie będzie praktycznie w ogóle :)

 

Premiera gtx 980 ti była już jakiś czas temu :P tak więc na te cen co było kiedyś nie ma co patrzec ^_-

 

 

@@@No no zwracam honor, faktycznie grizzly to dobra pasta (niszczy MX2 na start) nie źle daje kompa tylko drogawa ciutkę :) :

 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...