Skocz do zawartości

Jak to jest w końcu z pamięciami 1.65v i Ivy Bridge? Bezpieczne czy nie?


Recommended Posts

Jak w temacie. Przewalam od wczoraj czeluści internetu i już zgłupiałem. Dalej nie wiem czy bezpiecznym jest używanie pamięci pracujących na napięciu 1.65v. Jedni twierdzą, że jest to 100% bezpieczne a drudzy dokładnie odwrotnie (w tym support intela). Pewnie bym to olał i pracował na nich dalej ale nie wiem czy nie załatwiłem tymi pamięciami poprzedniego procka (2500K). Miałem jazdy z błędami w memtest, stabilnością komputera oraz throttlingiem procesora pod obciążeniem mimo niskich temperatur. Po wymianie procka na 3570K problemy ustały jak ręką odjął (zero błędów w memtest itp). Jak dla mnie winny był kontroler pamięci w 2500K. W tej chwili nie wiem co robić. Sprzedać i szukać 1.5v czy siedzieć na tym co mam (g.skill ares 2133 cl9). Ogólnie planuje siedzieć na tym procesorze jeszcze ze dwa lata więc mi go szkoda bo młody już nie jest i nie wiem ile pociągnie w niesprzyjających warunkach.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze nic nie stoi na przeszkodzie puścić obecnych RAM-ów na niższym MHz na 1.5V ( nawet masz już profile jedec, spójrz na nie w CPU-z w zakładce SPD ) 

Co do samego kontrolera
W SB kontroler jest oficjalnie na 1.55V 
W IB jest oficjalnie 1.5V tak jak w reszcie, aż do haswell refresh
Więc dla IB to jest + 10% V, nadal w widełkach jakie zakładają przy projektowaniu tej elektroniki. 
Oraz mamy już parę lat doświadczenia z tymi procesorami, przy 1.65V kontrolery się nie palą, ( dopiero gdybyś wyżej kręcił ) 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Taktowań celowo nie chciałem obniża bo mimo wszystko daje to jakiś przyrost wydajności. Mało tego, postanowiłem je podkręcić z 2133 9-11-10-28-2N na 2400 11-13-13-31-2N. O dziwo prócz OC pamięci są wstępnie stabilne mimo obniżenia napięcia z 1.65v do 1.55v. Przeszły 4 kolejek w memtest i ponad godzinę w prime95 (blend). Ustawie jeszcze chyba prime na całą noc dla większej pewności.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...