Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

W najbliższym czasie mam zamiar dokonać zakupu telefonu. Jako że jestem zielony w tej kwestii, proszę o konkretne doradzenie.

 

mój budżet : ok. 1000-1200zł
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : online 
nowy czy używany : nowy
preferowany rozmiar wyświetlacza : 5+

preferowany system mobilny : -
do czego będę używać urządzenia : internet, zdjęcia, aplikacje.
najważniejsze wymagania : Przyzwoity aparat, przyzwoita bateria. Chciałbym, aby telefon służył mi przez dłuższy czas.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Szukaj A5 2017 / Redmi Note 4 / P8 Lite 2017 (znajdziesz też pod nazwą P9 Lite 2017 / Xperia X / Moto G5 / Zenfone 3 MAX / jak zapolujesz to Zenfone 3 / Lenovo P2

Dzięki za propozycje. Skłaniam się ku A5 2017 lub Asus ZenFone 3 (ZE520KL). Mógłbyś definitywnie doradzić, który z nich się bardziej nada?

Link to post
Share on other sites

Co przemawia za Zenfone 3

- nieco szybszy CPU

- 64 GB pamięci wewnętrznej (A5 ma 32 GB)

- DualSim

- rozbudowany tryb manualny w aparacie

- nagrywanie video w 4K (w A5 max FHD)

- nieco szybszy czytnik linii papilarnych 

- lepszy aparat

 

Co przemawia za A5 2017

- lepsza bateria

- wodoszczelność

- NFC

- SAMOLED

- szybkie ładowanie (A5 ładuje się 1,5 h do pełna, a Zenfone 2 h)

- Always On Display (taki bajer)

 

Wybierz to, co bardziej Ci pasuje

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jestem zdania że nie zawsze lepsza bateria na papierze daje lepsze osiagi w rzeczywistosci, wszystko zależy od optymalizacji oprogramowania pod tym kątem i podzespołów telefonu ;). Do tego Amoledy drenuja baterie trochę mocniej niż np IPS ;). Ale poza tym są to 2 bardzo fajne telefony ;)

Link to post
Share on other sites

Akurat A5 2017 i na papierze i w praktyce wypada bdb pod względem baterii, ale w głównej mierze zależy to od użytkownika :) Jednemu starczy na 2-3 dni, a innemu na kilka godzin. Ale teraz te procenty baterii uciekają szybko, bo nawet jak ma się wyłączone Wi-Fi/Transfer danych to i tak spada w dół. Dzisiaj mi w ok godzinę spadło 5% z niewiadomej przyczyny. Wszystko miałem wyłączone. Jednak jakieś procesy pracują w tle...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podpytam w tym temacie, żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego. Mój LG G3 niestety dogorywa, jestem zmuszona kupić coś innego, a nie udało mi się wynegocjować dobrych warunków u operatora. Mam podobne wymagania i budżet, chcę kupić online, przeglądałam X-kom i sferis.

 

Najważniejsze wymagania : 1. Dość dobry aparat 2. Przyzwoita bateria. 

 

Szukaj A5 2017 / Redmi Note 4 / P8 Lite 2017 (znajdziesz też pod nazwą P9 Lite 2017 / Xperia X / Moto G5 / Zenfone 3 MAX / jak zapolujesz to Zenfone 3 / Lenovo P2

 

Z podanych propozycji obserwuję Zenfone 3 Max Laser 5,5 cala i Huawei P9 Lite. Który z nich będzie miał lepszy aparat? Kusi mnie ten Asus, ale na forum zdecydowanie częściej widzę polecenia P9 :)

Edytowane przez madiuvis
Link to post
Share on other sites

Asus będzie lepszym wyborem - więcej pamięci wewnętrznej, więcej RAM, lepszy aparat.

Mówię o tym modelu : Asus ZenFone 3 Max (ZC553KL)

 

Dziękuję bardzo :) dokładnie ten model oglądałam z 553 w nazwie, 3GB ramu, ceny porównywalne, więc kupię Asusa, czytałam kilka opinii o średniej jakości zdjęciach, ale podejrzewam, ze P9 i inne w tej cenie lepszych nie zrobią :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...