Skocz do zawartości

[500zł] Buda, zasilacz i napęd


Recommended Posts

Witam

Po kilku miesiącach czekania na Sandy Bridge uznałem, że go nie kupie i wybór padł na i5 760 (jednka nie pewność została). Tak odejdę od tematu i zapytam sie czy jeśli mam dysk SATA I to będę mial jakieś problemy z płyta pod sandy bridge ? Bo jeśli nie to wezmę własnie tego procka ( a dokłanie i5 2400). No dobra ale teraz chce budę, zasilacz oraz napęd do 500 zł. Zasilacz musi być dobry, ponieważ chce aby uciągnoł HD5870/GTX 480/ GTX570 jeszcze nie wiem którą kupie ale narazie do nowego roku bedzie stary poczciwy 9800GT, którego juz kupiłem do CS'a :pajac:.

Moja konfiguracja będzie wyglądała następująco:

Intel i5 760

DFI LanParty DK

Kingston 2GB 1600MHz Hyperx (później dokupie 2 Gb jeszcze narazie do CS'a to 2 Gb aż za dużu)

WD 200 GB SATA I

 

Proszę mi doradzić jakąś przewiewną bude aby żaden HD5870/GTX480/GTX570 się nie udusił. I proszę o odpowiedz w sprawie Sandt Bridge. Sprzęt kupuje po trochu, ponieważ bardzo chce Intela a żadnej bardzo dobrej grafiki nie kupie w cenie do 2000 zł za całość więc kupuje tak. Na 9800GT mój kolega gra we wszytskie gry na full detalach (opócz crysis i metro 2033 bo mowi ze glupie ale na prawde mu nie chodzą i tak gada :P)

Link to post
Share on other sites

Z SB to sprawa tego typu że jeśli będziesz używał do 2 urządzeń SATA i podłączysz jest do portów SATA III to wszystko będzie ok.

 

Co do konfiguracji to będziesz musiał zmienić płytę główną bo tego DFI już chyba nigdzie nie dostaniesz.

 

Obudowę polecam: SilentiumPC Pilum

Zasilacz: Seasonic S12II-520

Link to post
Share on other sites

Z SB to sprawa tego typu że jeśli będziesz używał do 2 urządzeń SATA i podłączysz jest do portów SATA III to wszystko będzie ok.

 

Co do konfiguracji to będziesz musiał zmienić płytę główną bo tego DFI już chyba nigdzie nie dostaniesz.

 

Obudowę polecam: SilentiumPC Pilum

Zasilacz: Seasonic S12II-520

Aha czyli przerzucam się na SB bo będę używał 1 dysku i napędu. Kurde zasilacz i buda fajne ale po za budżet a jeszcze napęd :pajac:

Link to post
Share on other sites

Tacens to bardzo dobry zasilacz. Wysoka sprawność (80+bronze), bezgłośna praca pod małym obciążeniem (pół-pasywny), odpinane kable, stabilne napięcia, atrakcyjny design. Czego chcieć więcej? Sam przymierzam się do zakupu tego zasilacza :)

Link to post
Share on other sites

Tacens to bardzo dobry zasilacz. Wysoka sprawność (80+bronze), bezgłośna praca pod małym obciążeniem (pół-pasywny), odpinane kable, stabilne napięcia, atrakcyjny design. Czego chcieć więcej? Sam przymierzam się do zakupu tego zasilacza :P

http://infobit.pl/polecane/zasilacze-styczen-2011/5 Po zobaczeniu tego mimo, że ja założyłem temat to nie polecam ci go 384W na lini 12v - mizernie

Wezme jednak OCZ SX2 600 W ma dużo na lini a mi moc będzie potrzebna :) No i niech moc będzie z tobą !

Link to post
Share on other sites

Po zobaczeniu tego mimo, że ja założyłem temat to nie polecam ci go 384W na lini 12v - mizernie

To co? Jeśli nie będęsz robił żadnego SLI czy CF to 400w spokojnie wystarczy. Przeciętny zestaw zje pod obciażeniem ok. 220-280w a Tacens jest do 250w pasywny :)
Link to post
Share on other sites

Po zobaczeniu tego mimo, że ja założyłem temat to nie polecam ci go 384W na lini 12v - mizernie

To co? Jeśli nie będęsz robił żadnego SLI czy CF to 400w spokojnie wystarczy. Przeciętny zestaw zje pod obciażeniem ok. 220-280w a Tacens jest do 250w pasywny :)
Eh tylko GTX 480 sam bierze 250W. I teraz podliczmy 250W+90W (proc) = 340 W

Tacens - 12v ma 384W

I teraz zobacz dysk, napęd nie d rady zeby mi ten zasialcz uciągnoł a StealXstream 2 ma na lini ponad 532 W więc spokojnie utrzyma.

PS. Ale byłby jaja jakby otwierał napęd i komp by się wyłączał :P

Link to post
Share on other sites

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 370 (Black) 179 zł

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W 249 zł

Jedyny problem to, że ten zasilacz ma dość krótki kabel 24pin ale powinien starczyć, jeśli nie będziesz go ciągnął gdzieś za tacką mobo.

Link to post
Share on other sites

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 370 (Black) 179 zł

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W 249 zł

Jedyny problem to, że ten zasilacz ma dość krótki kabel 24pin ale powinien starczyć, jeśli nie będziesz go ciągnął gdzieś za tacką mobo.

Znouw zadam to pytanie: Uciągnie GTX480 bez OC proca i karty ? Nie lepiej wziąc OCZ SX2 600W? Moge go mieć w tej samej cenie.
Link to post
Share on other sites

Co się tego 480 uczepiłeś? Po co ładować się w takie niedopracowane karty? Np 560ti jest niewiele wolniejszy a bierze 40% mniej prądu

Ja tylko patrze orientacyjnie. Widze, ze GTX480 bierze dużo prądi więc dobieram zailacz tak aby wszedł aby mieć zapas mocy a słabsze karty wejdą mi na pewno. Coś czuje, że wybór padnie na GTX570 lub HD6970 lub HD6950 i odblkowanie do HD6970.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...