Skocz do zawartości

Intel Vs AMD Pomoc w wyborze zestawu Do 10000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DJMazi,

Recommended Posts

Witam

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: Nowe Gry, Sporadyczne Oglądanie Filmów
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 10000zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Maj 2017
  • Których części potrzebujesz? : Kompletna Zestaw bez Monitora
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt ? Tak chciał bym mieć nad tym kontrolę.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Używam telewizora zamiast monitora :  http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/hd/UE40ES6800SXXH/
  • Specjalne wymagania: Zależy mi na cichym zestawie , możliwości dobrej regulacji chłodzenia, w przyszłości chciał bym dodać 2 taką samą kartę graficzną.

 

Witam serdecznie składam 2 zestaw komputerowy do domu, problem jest taki że wacham się nad dwoma opcjami Intel czy AMD bardzo proszę was o poradę i pomoc.

 

A Więc Specyfikacja :

 

AMD : 

Phanteks Enthoo Evolv ATX Tempered Glass

AMD Ryzen 7 1700X 8x 3.40GHz So.AM4 WOF

Asus ROG Crosshair VI Hero AMD X370 So.AM4 

8GB MSI Radeon RX 580 Gaming X 8G Aktiv 

16GB G.Skill Trident Z RGB DDR4-3200 DIMM 

250GB Samsung 960 Evo M.2 2280 NVMe PCIe 

650 Watt Corsair RMx Series RM650x Modular 

250GB Samsung 850 Evo 2.5" (6.4cm) SATA 

NZXT Kraken X62

NZXT HUE+ RGB LED

 

Cena ok : 7760zł

 

Intel :

 

Phanteks Enthoo Evolv ATX Tempered Glass

Intel Core i7 7700K 4x 4.20GHz So.1151 WOF

Asus ROG Maximus IX Hero Intel Z270 So.1151

8GB MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G Aktiv 

16GB G.Skill Trident Z RGB DDR4-3200 DIMM

750 Watt Corsair RMx Series RM750x Modular  

250GB Samsung 960 Evo M.2 2280 NVMe PCIe 

NZXT Kraken X62

NZXT HUE+ RGB LED

 

Cena ok : 7900zł

 

W Obu przypadkach pozostaje na 100% Obudowa , Chłodzenie procesora , Podświetlenie obudowy

 

Zwracam się z prośbą o pomoc i poradę co zrobić.

Zależy mi bardzo na szybkim i cichym komputerze Musi on sobie dawać radę z najnowszymi grami.

 

Waham się mocno Gdyż testy np kart graficznych pokazują ze MSI 1070 jest na pewno lepsze od nowego RX 580 obydwa po 8gb.

 

chciał bym jeszcze do obudowy kupić wentylatory NZTX 3x 140mm NZXT Aer RGB

Komputer będzie na widoku i chciał bym aby się fajnie prezentował będzie blisko biurka dla tego mocno mi zależy na pełnej kontroli wentylatorów.

 

Co sądzicie o mojej propozycji jaką wybralibyście ? Może wasz mod pomoże mi w dobraniu innych cześci do zestawu. W przyszłości nie wykluczam dokupienia 2 karty graficznej aby zrobić SLI.

 

Proszę o pomoc i poradę.

 

Link to post
Share on other sites

Jak do gier to tylko intel /i7/. O rx580 zapomnij, taki 1070 zjada radka na dzień dobry. Pomyśl czy  możesz dołożyć do 1080. Ceny miedzy 1070v1080 topnieją, naprawde kolego warto dorzucić te 350zł do gtx1080. Nie będziesz żałował. Jak będziesz robił SLI, to warto mieć 750w zasilacz, ale musisz być pewien już teraz w dniu zakupu, bo jeśli nie to taki nawet 550w ci styknie, 650 też. Odradzam SLI. Mało gier to teraz obsługuje, sporo watów nie dość, że żre to wysokie temp. Poza tym lepiej co 2/2,5 roku wymieniać karte na nową :)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Idziesz w dizajn nad opłacalnosć/wydajnosć. Evolve jest dość małą budą, sli robisz albo na 2 refach albo wodujesz. w pierwszym wypadku buda będzie za mała bo wyjdzie ci piekarnik. pełny custom lc to kosztowna zabawa, wymaga wiedzy, zaangażowania i ostrożności, szczególnie jak jeszcze chcesz barwioną wodę. 
dodatkowo:

- robisz sli tylko z najwydajniejszych kart, chyba ze liczy sie przede wszyskim wygląd 2x1070 praktycznie zawsze przegra z pojedyńczą 1080ti, 
- w tym budżecie 1070 to zbrodnia
- gtx 1080 to w sumie overkill dla rozdzielczości FHD, 
- nie wiem jak z tym modelem tv ale ogólnie monitor>tv w grach(tak wiem jest masa wyjatków) 

- sli nie powinno robić się na cywylnych i7 - np twoja i7 ma tylko 16 lini, płyta gówna ma swoje linie taka z270 ma ich bodaj ponad 30, ale grafika z nich nie korzysta wiec przy sli bedzie działać w trybie x8 x8, co powyżej 1070 staje się ograniczeniem. 

- sli robi się na setupach na podstawkę 2011-v3 obecnie procesory na tę podstawkę mają zdecydowanie słabszy pojedynczy wątek. przez co w grach 7700k po oc wygrywa z każdym procesorem. W czerwcu ma byc premiera nowych procesorów na x299, jednak cenowo jest drogo - mobacy minimum 1kpln, najtańszy procek obecnie to 1800zł, najtańszy pod sli z 40 liniami - 2700zł

 

Moja rada - weź tańsze mobo do z270/170(+update bios) odłóż kupno ssd, i dołóż do 1080Ti i pora na zmianę monitora 4k. - sensowną va dostaniejsz za jakieś 2-3k

Link to post
Share on other sites

Jak do gier to tylko intel /i7/. O rx580 zapomnij, taki 1070 zjada radka na dzień dobry. Pomyśl czy  możesz dołożyć do 1080. Ceny miedzy 1070v1080 topnieją, naprawde kolego warto dorzucić te 350zł do gtx1080. Nie będziesz żałował. Jak będziesz robił SLI, to warto mieć 750w zasilacz, ale musisz być pewien już teraz w dniu zakupu, bo jeśli nie to taki nawet 550w ci styknie, 650 też. Odradzam SLI. Mało gier to teraz obsługuje, sporo watów nie dość, że żre to wysokie temp. Poza tym lepiej co 2/2,5 roku wymieniać karte na nową :)

Jak ktoś może sobie pozwolić na co nową generację xD Komp się składa na lata :P Takie r9 280x dalej są wydajne i spokojnie do 1080p starczą (wysokie detale w większości gier). Also procek do gier to intel.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś może sobie pozwolić na co nową generację xD Komp się składa na lata :P Takie r9 280x dalej są wydajne i spokojnie do 1080p starczą (wysokie detale w większości gier). Also procek do gier to intel.

To zależy kto co lubi. nie wyobrażam sobie nadwyrężyc budżetu zbieranego latami na pc za np 5k i mieć tam 1070 grać wszystko na ultra by po 2-3 latach nie stac na zmiane karty i grać wszystko na średnich/wysokich w topowych tytułach. Jak mówiłem kto co lubi. Ja lubie dobry gameplay, a wysokie quality graficzne poprawia moje wrażenia z gry. Żeby nie było jestem człowiekiem który wiesia2 przeszedł na 15-30 fps na średnich i sie dla mnie dało. dziś nie wyobrażam sobie grania w mniej niz 50 fps. 

 

Napompowany zestaw ledami a na 1080tkę nie wystarczyło ? 

Płyta na Z270 za ponad 1000 zł ?

SSD na TLC. Zmień na M8P od Plextora i zrób tak, żeby 1080 była na pokładzie. 

Niby tak, my doradzający zawsze staramy sie dobrać najwydajniejszego pc za jak najniższa kwotę, niektórzy lubią jednak nie tylko mieć komputer ale mebel, który będzie dla niego atrakcyjny i komponują zestaw bardziej pod kontem wyglądu niż wydajności. Sam z bólem składałem kiedyś pc z i3 + z97 bo chłopak koniecznie chciał miec mocny niebieski motyw a asrock z97 anniversary mu się mocno spodobał. za tę cene miałby i5 + lepszą kartę? tak dobrze o tym wiedział, pokazywałem mu nawet różnice wydajności. Chłopak chciał, chłopak ma i jest zadowolony a czy nie o to chodzi w dobieraniu pc? Spełnienie oczekiwań polecającego czy kupującego? 

Link to post
Share on other sites

Nie róbmy scenek w momencie kiedy różnica w cenie pomiędzy GTX 1070 a GTX 1080, to 300-400 zł. Tutaj mamy budżet 10000 zł. 

dokładnie, mając budżet 9-10 wkłada badziewiastego rx580 nie wspomne o gtx1070. Tutaj to na dzien dobry wypasiona wersja 1080 (Palit super jet stream, Zotac  1080 AMP! Extreme Edition). Nawet za 9k ma już potwora asusa 1080Ti strixa.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie to propozycja zestawów nie kupuję jej już !! !! jestem tutaj po to abyście mi pomogli poskładać PC na miarę moich oczekiwań.

 

 

Ok przeczytałem wszystkie wasze porady i faktycznie dużo racji jeśli chodzi o grafikę. Jeśli chodzi o obudowę bardzo mi się podoba i idealnie będzie pasować obok biurka, jak już mam wydać tyle kasy na kompa chciał bym aby się prezentował.

Jeśli chodzi o TV to faktem jest ze Fuul HD wchodzi tylko w opcje grania. W zupełności mi to wystarcza. Dodam że nie chciał bym zmieniać grafiki za rok bo bedą mocne gry. Nie planuje też robić chłodzenia wodnego to nie dla mnie bajka choć fajnie wygląda.

 

 

Jaka jest wasza opinia na temat Ramów czy będą wystarczające ?

To samo jeśli chodzi o zasilacz czy to dobry wybór może z innej firmy jakiś bardziej sprawdzony polecanie ?

System Windows 10 Pro będzie na M2 Od Samsunga myślę ze 250GB wystarczy.

Gry planuję instalować na 512 WD podany w tym wątku.

Kolega tu pisał że warto dać taki dysk :

128GB Plextor M8Pe Add-In PCIe 3.0 x4 

Zamiast M2 Samsunga co o tym myślicie ?

Jak jeszcze zmodyfikować ten zestaw aby był naprawdę fajny ?

Muszę się zmieścić w 2500 euro moim zdaniem podzespoły teraz wstawione są ok ? A co wy o tym myślicie ?

 

Z tego wszystkiego mam straszny mętlik w głowie Rozumiem najważniejsza dobra karta graficzna ale nie dam kasy na TI bo nie wykorzystam tych możliwości  Jak zmodyfikować ten zestaw aby był dobry.

 

Była wzmianka na temat płyty głównej aby dać 170 starsze płyty sprawdzone. Dla mnie pozostaje tylko Asus więc jaka płyta ?


Nie róbmy scenek w momencie kiedy różnica w cenie pomiędzy GTX 1070 a GTX 1080, to 300-400 zł. Tutaj mamy budżet 10000 zł. 

Całkowicie się zgadzam więc GTX 1080 jak najbardziej tak lecz jaki ? Ti myślę ze to przesada jak dla mnie nie jestem graczem co siedzi i gra cały czas. Lubię wieczorami odpalić nowe pozycje i się bawić.


Jak do gier to tylko intel /i7/. O rx580 zapomnij, taki 1070 zjada radka na dzień dobry. Pomyśl czy  możesz dołożyć do 1080. Ceny miedzy 1070v1080 topnieją, naprawde kolego warto dorzucić te 350zł do gtx1080. Nie będziesz żałował. Jak będziesz robił SLI, to warto mieć 750w zasilacz, ale musisz być pewien już teraz w dniu zakupu, bo jeśli nie to taki nawet 550w ci styknie, 650 też. Odradzam SLI. Mało gier to teraz obsługuje, sporo watów nie dość, że żre to wysokie temp. Poza tym lepiej co 2/2,5 roku wymieniać karte na nową :)

Masz rację ale wygląd jest też dla mnie bardzo ważny. Myślę że przy 1080 nie będę musiał się bawić w SLI przez jakieś 2 lata ?

Więc co zmienić zasilacz na mniejszy ?


Więc co na pewno zostaje : 

 

Intel Core i7 7700K 4x 4.20GHz So.1151 WOF

NZXT Kraken X62

Phanteks Enthoo Evolv ATX

250GB Samsung 960 Evo M.2 2280 NVMe PCIe 

Corsair Premium Pro Sleeved Kabel-Set - weiß

512GB WD Black M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s 

 

Mamy : 1138 euro

 

Dodamy moja propozycja : 

8GB MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G Aktiv 

Koszt : 568 euro

 

Mamy : 1706 Euro

 

Dodamy moja propozycja : ( w przyszłości dokupienie jeszcze 2 kości takich samych ) 

16GB G.Skill Trident Z RGB DDR4-3200 DIMM 

Koszt : 161 euro

 

Mamy : 1867

 

Dodamy moja propozycja :

750 Watt Corsair RMx Series RM750x Modular 

Koszt : 109

 

Mamy : 1976

 

Dodamy moja propozycja :

Asus ROG Maximus IX Hero Intel Z270 So.1151 

Koszt : 264 Euro

 

Mamy : 2240

 

Praktycznie kompletny zestaw teraz jest Pytanie Płyta główna Grafika Zasilacz Co zamienilibyście na co ?

Edytowane przez DJMazi
Link to post
Share on other sites

Zasilacz wydaje się być na wyrost, RM650x wystarczy Ci w zupełności, kości widzę pierwszy raz ale G.Skill jest godny polecenia, płytę też bym zostawił, w każdej generacji procesorów płyty z serii Hero miały bardzo dobre opinie, procesory ładnie się na nich kręciły, przyjazny soft i BIOS, wszysytko będzie pracować stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak też bardziej obstawiał za MLC. Naprawdę małe dopłaty i przechodzisz na M8P 256 i 512 GB na MLC

Pokombinowałbym chyba też z GPU. Podświetlenia LED RGB na mobo, pamięciach, i płycie a na GPU no wg mnie wygląda to średnio. Logo MSI RGB a reszta czerwona tak czy siak. Gdzieś dorwać GALAX GTX 1080 EXOC-SNPR BLACK  ;)

 

http://www.galax.com/en/graphics-card/sniper-edition/galax-geforcer-gtx-1080-exoc-sniper-black.html

 

Może coś od EVGA ? 

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak też bardziej obstawiał za MLC. Naprawdę małe dopłaty i przechodzisz na M8P 256 i 512 GB na MLC

Pokombinowałbym chyba też z GPU. Podświetlenia LED RGB na mobo, pamięciach, i płycie a na GPU no wg mnie wygląda to średnio. Logo MSI RGB a reszta czerwona tak czy siak. Gdzieś dorwać GALAX GTX 1080 EXOC-SNPR BLACK  ;)

 

http://www.galax.com/en/graphics-card/sniper-edition/galax-geforcer-gtx-1080-exoc-sniper-black.html

 

Może coś od EVGA ? 

Kajtek bardzo bym cię prosił o wysyłanie linków do konkretnych dysków o których piszesz bardzo mi to ułatwi sprawę.

 

Ta grafika np jest mało dostępna więc odpada, faktycznie msi czerwień trochę nie pasuje już chyba lepiej w białej obudowie coś wyszukać.

 

Hmm : : 8GB KFA2 GeForce GTX 1080 EX OC Edition 

Edytowane przez DJMazi
Link to post
Share on other sites

Nie widzę w tym sklepie Plextora na M2.

Zamiast Evo 960, SM 961 https://www.mindfactory.de/product_info.php/256GB-Samsung-SM961-M-2-2280-PCIe-3-0-x4-32Gb-s-3D-NAND-MLC-Toggle--MZV_1114533.html

Z WD Black można podobnie.

Albo wrzucić jednego 960 Pro 512GB i po problemie ;).

No właśnie też nad tym myślałem bo i nawet parę euro taniej wychodzi, podzielić na 2 partycje i po zabawie ;)

Link to post
Share on other sites

To chyba nie jest ten model z podświetlanym backplate 

Tak coś wymyślę ale już się nastawiłem na wersje 1080 tylko co wybrać :) >??>

Kajtek napisz mi proszę albo daj linka do tego dysku twardy jaki ty byś dał np na system aby był naprawdę dobry i szybki.

Podsumowując mój zestaw widział bym go tak : ( Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie proszę pisać. )

 

Intel Core i7 7700K 4x 4.20GHz So.1151 WOF

Asus ROG Maximus IX Hero Intel Z270 So.1151 

NZXT Kraken X62

Phanteks Enthoo Evolv ATX

16GB G.Skill Trident Z RGB DDR4-3200 DIMM 

750 Watt Corsair RMx Series RM750x

512GB Samsung 960 Pro M.2 2280 NVMe PCIe 

NZXT HUE+ RGB LED

Corsair Premium Pro Sleeved Kabel-Set - 

 

Zastanawiam się jeszcze nad wyborem karty graficzej moje 2 typy to :

 

8GB KFA2 GeForce GTX 1080 EX OC Edition 

Lub

8GB ZOTAC GeForce GTX 1080 AMP! Extreme 

 

Czekam na wasze sugestie po majowym weekendzie chciał bym już robić zamówienie mam nadzieje ze poświęci ktoś chwilę czasu i oceni mi wiarygodnie ten zestaw.

Oczywiście skłania się pytanie czy starczy mi to na 3-4 lata do gier i nie będę miał z nimi żadnych problemów ?

W przyszłości dokupię jeszcze 2 kości ram aby było 32GB

Koszyk z morele : http://www.morele.net/inventory/info/COUKlm/

 

Jedynie nie mają chłodzenia kraken X62 to dałem 61 tylko dla porównania.

Reszta przedmiotów raczej się zgadza.

Link to post
Share on other sites

tridenty rgb odradzam, jc to corsair rgb. chodzi o to ze wiele osób narzeka na działanie 

 

sli na 7700k to przesada. mówisz ze składasz pc za 10k i twierdzisz ze fhd wystarcza. niby ok ale z drugiej strony to jest tylko telewizor, monitor 4k 27-30 cali to koszt 2-3k i dzieki temu bedziesz miał lepszą jakość grafiki - bo tekstury beda miały wyższą rozdzielczość. to nie filmy ze sens 4k można uznawać za wątpliwy. 

 

Dodatkowo bierzesz dyski nvme choc ja mam pytanie jak wykorzystasz te transfery, co bedziesz i jak czesto przerzucał ze ci jest to do czegokolwiek potrzebne. to są dyski przede wszystkim do zastosowań serwerowych gdzie takie transfery mają ogromny sens. w domowym zaciszu nie bedziesz przecież przerzucał tygodniowo po 100 GB. w cenie 512 samsunga miałbys pewnie 1tb ssd. Ostatnio zwróciłem komus uwagę na to ze te dyski na m2 grzeją się po 70 stopni to sie dowiedziałem ze to spoko niczemu nie przeszkadza. Nie wiem nie rozumiem. 

jak chcesz sli - czekasz na nowe procki intela albo bierzesz 5930k do tego mobo na x99. wtedy zasilacz warto mieć jakiś 800W te procki ciągną trochę wiecej. 

Link to post
Share on other sites

 

Zestaw za 10000 zł z GTX 1080. Heh  :rotfl:

No co cię w tym meczy ? mi nie potrzebne jest 1080 TI po co mi taka grafika ? mam kupić H ram kupić H płytę głowną zły dysk bo będę miał super kartę graficzną, nie mam takiego zapalenia w grach albo nie wiem rozumowania jak niektóre osoby. 

tridenty rgb odradzam, jc to corsair rgb. chodzi o to ze wiele osób narzeka na działanie 

 

sli na 7700k to przesada. mówisz ze składasz pc za 10k i twierdzisz ze fhd wystarcza. niby ok ale z drugiej strony to jest tylko telewizor, monitor 4k 27-30 cali to koszt 2-3k i dzieki temu bedziesz miał lepszą jakość grafiki - bo tekstury beda miały wyższą rozdzielczość. to nie filmy ze sens 4k można uznawać za wątpliwy. 

 

Dodatkowo bierzesz dyski nvme choc ja mam pytanie jak wykorzystasz te transfery, co bedziesz i jak czesto przerzucał ze ci jest to do czegokolwiek potrzebne. to są dyski przede wszystkim do zastosowań serwerowych gdzie takie transfery mają ogromny sens. w domowym zaciszu nie bedziesz przecież przerzucał tygodniowo po 100 GB. w cenie 512 samsunga miałbys pewnie 1tb ssd. Ostatnio zwróciłem komus uwagę na to ze te dyski na m2 grzeją się po 70 stopni to sie dowiedziałem ze to spoko niczemu nie przeszkadza. Nie wiem nie rozumiem. 

 

jak chcesz sli - czekasz na nowe procki intela albo bierzesz 5930k do tego mobo na x99. wtedy zasilacz warto mieć jakiś 800W te procki ciągną trochę wiecej. 

Witam co do pamięci są całkiem nowe i jeśli już mają złe opinie pokaż mi proszę gdzie mogę je wyszukać bo puki co nic nie znalazłem.

 

Odnośnie dysku m2 może przepustowości nie będę wykorzystywał w przerzucaniu 100GB tygodniowo ale czy nie spowoduje kupienie lepszego dysku np szybszego ładowania się gier ? lub pracy systemu ? 

 

Dużo wypowiedzi jest takich aby jakoś oszczędzać na podzespołach na których nie powinno się oszczędzać. Po za tym dysk SSD już posiadam więc nie potrzebuje dodatkowo jakiś innych dysków.

 

Raczej opcja SLI odpadnie przy tej grafice.

 

Dlaczego tutaj nie pomagają osoby a krytykują skupiają się na krytyce zestawu zamiast napisać słuchaj pomyśl nad wymianą zasilacza tego na taki bo np ................ to by mi bardziej pomogło jak co chwile post z krytyką albo uśmieszkami. 

Edytowane przez DJMazi
Link to post
Share on other sites
mi nie potrzebne jest 1080 TI po co mi taka grafika ?

No bo są gry, gdzie na max, gtx 1080 nie wyrabia 60 klatek na Full HD, i nie nie potrzeba schodzić na płytę z H itp, tylko na razie np kupić zestaw bez kabelków ( zawsze można później je zrobić ) i już ci starczy spokojnie na gtx1080 TI ( nie musisz rezygnować ani z led-ów, ani z togo obłędnie drogiego AIO, ani obłędnie drogiego dysk, czy obudowy, tylko wstrzymasz się z kabelkami i już 1080Ti będzie pod maską ) 

 

 

 

 

ale czy nie spowoduje kupienie lepszego dysku np szybszego ładowania się gier ? lub pracy systemu ? 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/sandmann/2016/10/ssd/win10.png

 

gry podobnie, tu na serio przy grafice itp widać różnicę, inaczej jest to niezauważalne dla użytkownika. 

 

Dlaczego tutaj nie pomagają osoby a krytykują skupiają się na krytyce zestawu zamiast napisać słuchaj pomyśl nad wymianą zasilacza tego na taki bo np

 

bo akurat zasilacz jest ok ( co prawda za mocny do tego zestawu, ale pewnie kupujesz ze względu na większy tryb pasywny 750W wersji, dlatego się nie wtrącam  ) 

Komponenty w tym zestawie są ok, nie ma niczego "złego", jedyny problem w tym zestawie to kiepski stosunek cena/wydajność, bo jakościowo to pierwsza klasa... 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok rozumiem w pewnym sensie masz rację więc mam propozycje.

Nie zmieniając Obudowy i Płyty głównej jak byś to pozmieniał według swojego uznania ?

Był bym wdzięczny za poświęcenie chwili i w tym sklepie gdzie ja podaje zrobił własny koszyk.

Mi ta obudowa najbardziej odpowiada to samo płyta głowna w sumie mogła by być inna może coś tańszego lecz na 100% Asus.

 

Dzięki jeśli poświęcisz chwile czasu.

 

Moja propozycja grafiki to :

11GB ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti AMP Aktiv 

I Np Dysk pod windows :

250GB Samsung 960 Evo M.2 2280 NVMe PCIe 

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

dysk jak już musisz w NVMe to idź w MLC, np taki SM961 256GB 138 ( ten sam kontroler co w tym 960 evo, a lepsze kostki i lepsza wydajność ) 

Co do modelu 1080Ti się nie wypowiem jakoś bardzo, ale ja bym szedł w Palita bo jest w podobnej cenie, a cichszy. 739  

Ok z porady skorzystam jeśli chodzi o dysk jednak gdzie uzyskam informacje ze zoltac jest głośniejsza w tym modelu ?

Dla mnie Zoltac ma lepsze taktowanie co i lepiej się podkręca jeśli mam zostać przy 1 karcie jakiś czas to chyba lepszy wybór ?

Link to post
Share on other sites
gdzie uzyskam informacje ze zoltac jest głośniejsza w tym modelu ?

wiem jak się zachowuje ten cooler na gtx1080, więc tu może być porównywalnie lub gorzej. 

 

Co do podkręcania, to rzeczywiście zwykły JetStream prawie na 100% będzie mieć niższy power limit, co może ograniczyć potencjał OC, ale na pewno będą niższe temperatury ( bo nie widzę żadnych zmian w coolerach, ani w tym zotacu, ani w palicie ) 

swoją drogą, ceny w Niemczech są makabrycznie niskie, w porównaniu do Polskich  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...