Skocz do zawartości

Recommended Posts

dokładnie to nie jestem pewien czy problem dotyczy zewnętrznego dysku czy dysku na którym

jest system ale dzisiaj robiłem kopie pewnych danych na dysk zewnętrzny i jak odłączyłem

dysk zewnętrzny to w zarządzaniu kompem wyskoczyły mi takie błędy:

 

"Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk1\DR2. 

źródło: disk

identyfikator zdarzenia: 51"

(5 razy)

 

i

 

"System nie może opróżnić danych do dziennika transakcji. Może wystąpić uszkodzenie. 

źródło: ntfs

identyfikator zdarzenia: 57

kategoria zdarzenia: 2"

(1 raz)

 

i nie jestem pewien co to może być.... i czy błąd dotyczy dysku na którym mam system czy dysku

zewnętrznego dlatego pytam się was i proszę pomóżcie dodatkowo skanuje teraz dysk którym

mam w kompie programem HD Tune bo przeraziło mnie to a i w kompie mam tylko jeden dysk

nie mam więcej i jest on podzielony na 2 partycje jedna z systemem a druga z innymi danymi

i z tej pierwszej partycji kopiowałem dane na dysk zewnętrzny i proszę powiedzcie mi czy problem

jest poważny i czy dotyczy zewnętrznego dysku czy dysku który jest w kompie bo mi się wydaje

że zewnętrznego bo jakby to dotyczyło dysku który jest w kompie to by była inna treść błędu.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites
\Device\Harddisk1\DR2.

Jeżeli masz jeden dysk to jest on oznaczony przez system jako Harddisk0. Odnośnie komunikatu o operacji stronicowania. to nie podłączałeś dysku przenośnego do innego urządzenia z jakimkolwiek innym, systemem operacyjnym? Prawdopodobnie tak, więc podłącz dysk i we właściwościach tego dysku zakładka narzędzia i opcja sprawdź. System przeskanuje i powiadomi Cię o wyniku skanowania.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

przez usb a i jak tylko dysk na którym mam system mi się przeskanuje HD Tune'm to zrobię to co piszesz.


dzisiaj się wziąłem za to i cóż jak tylko go podłączyłem to taki błąd wyskoczył "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1." w zarządzaniu i teraz aktualnie go skanuje jakby co to dam znać jak tylko zostanie on

przeskanowany i skanuje tak jak ty mi radziłeś.


a i teraz jak robię ten skan to wyskoczyło mi coś takiego w podglądzie zdarzeń:

 

Pakiet błędów 1534169485, typ 5
Nazwa zdarzenia: RADAR_PRE_LEAK_64
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku Cab: 0
 
Sygnatura problemu:
P1: Explorer.EXE
P2: 6.1.7601.17514
P3: 6.1.7601.2.1.0
P4: 
P5: 
P6: 
P7: 
P8: 
P9: 
P10: 
 
i zaniepokoiło mnie to bardzo.

żadnych błędów nie wykryto.

Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

 

 

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.
Próbowałeś podłączyć do innego portu i czy też występuje ten błąd? Co masz na tym dysku czy są na nim pliki systemowe. Komunikat, który wyskoczył dotyczy z reguły upływności pamięci i nie jest aż tak groźny. Ten wpis P2: 6.1.7601.17514 prawdopodobnie tyczy się sterownika. Jaką masz konfigurację sprzętową? 
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś podłączyć do innego portu i czy też występuje ten błąd? Co masz na tym dysku czy są na nim pliki systemowe. Komunikat, który wyskoczył dotyczy z reguły upływności pamięci i nie jest aż tak groźny. Ten wpis P2: 6.1.7601.17514 prawdopodobnie tyczy się sterownika. Jaką masz konfigurację sprzętową? 

no cóż pamiętam dziwne to ale już jak go pierwszy raz na nim podłączyłem to był błąd kontrolera potem za jakiś czas

znikło to i przedwczoraj go włączyłem i pisało to co pisało a dzisiaj znów błąd kontrolera i cóż pamiętam podłączyłem

wcześniej do innego portu i też to samo za każdym razem podłączałem do portów na przodzie kompa a więc bardzo

możliwe że to wina portów bo z reguły porty które wbudowane są w obudowę są gorzej jakości niż te co są na płycie

głównej a do portów na płycie nie mam jak podłączyć tego dysku co do komunikatu to cóż możliwe że jest to wywołane

przez ten dysk ponieważ komunikat był gdy skanowałem ten dysk zewnętrzny a na dysku znajdowały się różne rzeczy

ale nie było tam plików systemowych raczej więc cóż chyba wina sterownika od dysku zewnętrznego.

Link to post
Share on other sites

aha czyli to wbrew pozorom nic poważnego i tak naprawdę nic z tym nie trzeba robić? tak wiem mógłbym to co ty piszesz

zrobić ale po co skoro ten błąd nie jest niczym szkodliwym? bo i tak dysk ja podłączam tylko po to by kopie danych zrobić

a tak to dysk cały czas nie jest używany i nie jest cały czas podłączony mi chodzi tylko o to by w razie awarii systemu

mieć kopie a tak to mam tyle pamięci że poza miejscem na kopie nie jest mi dodatkowa pamięć potrzebna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...