Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie msi R9 270x


Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Miałem te same obiawy co Ty, tyle że na 280X. Grafika jest uszkodzona. Także jeśli karta nie jest na gwarancji, zacznij zbierać na nową.

Hmm no całe szczęście, że sprzedawca był na tyle pewien że działa i wybłagałem na nim 2 miesiące a nie 14 dni gwarancji ;). Czyli co zwrócić ją i czekać na nowe okazje?

 

A i mam pytanie taka http://allegro.pl/radeon-msi-r9-270x-2gb-gaming-gwarancja-htpc-mini-i6807472168.html#thumb/2 grafika jest słabsza od zwykłej r9 270x ?

Edytowane przez ThePolskiPolak
Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, czy to to, ale jak na taką grafikę i taki procesor to masz trochę słaby zasilacz. MSI R9 270X wymaga minimum 500W zasilacza. HD 5450 brał tyle prądu co nic.

R9 270X w wersji MSI Gaming to już jest jednak potworek energetyczny który w BIOSie ma ustawione limity nawet do 199W...

A i takie PS. zawsze używaj adaptera DVI - VGA który był w pudełku z daną kartą graficzną.

 

Kiedyś podłączałem stary adapter do nowej karty, to monitor wariował (gdzie ze starą kartą było wszystko ok), a potem podłączyłem dla testu nowy adapter od nowej karty i wszystko było ok.

 

Dodatkowo przy takiej małej ilości Ram upewnij się, że plik stronicowania w Windowsie masz ustawiony na "rozmiar kontrolowany przez system". Ważne żeby nie był ustawiony na jakieś konkretne wartości (bo po przekroczeniu łącznej wartości Ram + plik stronicowania będziesz miał crashe i komunikaty o braku pamięci - o co dzisiaj przy takiej małej ilości Ram w niektórych grach nietrudno).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Hmm no całe szczęście, że sprzedawca był na tyle pewien że działa i wybłagałem na nim 2 miesiące a nie 14 dni gwarancji ;). Czyli co zwrócić ją i czekać na nowe okazje?

 

A i mam pytanie taka http://allegro.pl/radeon-msi-r9-270x-2gb-gaming-gwarancja-htpc-mini-i6807472168.html#thumb/2 grafika jest słabsza od zwykłej r9 270x ?

Na tym forum pisałem o tym problemie, starałem się zrobić z kartą co tylko możliwe. Zmieniałem zegary, BIOS GPU, sterowniki...itd. Niektóre zabiegi pomagały przez chwile, ale ogólnie problem wracał, wiec karta poszła do serwisu gdzie została wymieniona na nową. Reasumując, jeśli nie chcesz nie potrzebnie tracić czasu i nerwów polecam zwrot i kupno nowej. Takie jest moje zdanie, wybór należy do ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...