Skocz do zawartości

Upgrade PC po zakupie GTX1080


Recommended Posts

Witam

 

Kilka dni temu zamówiłem GTX 1080, teraz przyszedł czas na zmianę reszty podzespołów, na dzień dzisiejszy wygląda to następująco:

 

i5 3570k + macho hr02

MSI GD 55

MSI GTX 1080

Corsair Vengeance 4x4GB 1600Mhz

SSD OCZ vertex 4 128 gb

1 TB HDD

XFX PRO 650W

 

Na sprzedaż idzie procek+chłodzenie, płyta i ram (mam kupca,który oferuje 1000zł za całość, dobra cena?)

 

Planuję zakup i5 7600k, jednak nie wiem jaką płytę dobrać pod ten procesor, zależy mi na tym aby była to płyta w formacie ATX, była przyjazna na podkręcanie procka oraz "w miarę" bezawaryjna, to samo dotyczy pamięci ram, na początek zainwestowałbym w 8 gb DDR4 (nie wiem jak dzisiaj wygląda sytuacja z grami, czy np. dla takiego wieśka/bf/masseffect 8 gb to wystarczająca pojemność) a w późniejszym czasie dołożył kolejne 8gb.

 

Podsumowując, cała jednostka jest głównie pod gry i różnego rodzaju multimedia. Jeżeli chodzi o płytę i ram szukam czegoś w naprawdę dobrej cenie za oferowaną "jakość", chciałbym uniknąć przepłacania za jakieś dodatkowe bajery i świecidełka (mam dość napięty budżet :) )

 

Edit: Zapomniałem jeszcze o chłodzeniu na procesor, z tego co widziałem macho hr02 rev. B już jest kompatybilny z 1151, chyba, że mój też można zamontować za pomocą jakiejś podkładki to chętnie go zostawię.

 

Proszę o Wasze propozycje, porady.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Obecny CPU wykręcony na ile ?

 

 

macho hr02

Ten sam rozstaw otworów montażowych, także nie powinno być problemów.

 

Średni sens wymiany, co do płyty zerknij na Asrock Z270 K4, w cenie 650zł nic lepszego nie dostaniesz. Co do RAM celuj w coś szybszego 3000/3200MHz 15/16CL.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...