Skocz do zawartości

upgrade do i7 7700k


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zmiany procka z i5 6600 na i7 7700k. Czy prócz wymiany płyty głównej na chipset z170/z270, będę musiał się jeszcze z czymś liczyć?

Tutaj jest mój sprzęt: 

 

https://www.morele.net/inventory/info/HdxDXg/ + karta gtx 1060 6gb msi gaming x

I oczywiście będę go podkręcał.

 

I a pro po płyty, jaką polecacie tak żeby nie była zbyt droga?

Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia mogę polecić AsRock Extreme 4 Z170, już od wypuszczenia, kiedy panował przesąd, że seria 66-67K mają problem z kręceniem na 4.5+ z akceptowalnymi napięciami, na tej płycie zrobiłem to bez problemu, a kolejne łatki i BIOSy pozwoliły tylko obniżyć wręcz napięcia minimalnie.

 

Co do chłodzenia, wstrzymałbym się do momentu, kiedy faktycznie przestanie być wystarczające. Po pierwsze, nie wiesz jeszcze jak się sprawdzi, po drugie, nie  wiesz jeszcze jakie taktowanie będzie wystarczające, a nie każdy przecież żyłuje CPU do maksimum.

 

Mimo wszystko szukałbym już chipsetu Z270, a ponieważ rozsądne MOBO to zazwyczaj ten sam przedział cenowy, to skupiłbym się po prostu na programach partnerskich, gdzie oddają jakieś pieniądze jak często ma MSI czy Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

NA Z170 musisz aktualizować BIOS przy pomocy włożonego skylake'a. Nie jest to opłacalne, i dużo zachodu - chyba, że zrobi to sklep za darmo, ale to potrwa czas i pewnie będą chcieli za to kasę.

 

 

Najrozsądniejszą płytą główną w najniższej cenie jest właśnie Asrock Z270 Extreme 4. Stosunkowo droga, ale wszystkie Z270 są drogie...

 

Do I7 7700k musisz zaopatrzyć się w dobre chłodzenie. Raijintek Tisis, to chyba najtańsza opcja z tych lepszych, później celowałbym szczerze w Cryorig R1 Ultimate - nie jest tak drogi jak Noctua, a wydajność ma kosmos.

 

// Nie cytuj całych postów. Ostatni raz Cię upominam // 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

A jak wygląda sprawa z moimi pamięciami ram? Słyszałem że te 2133 mogą ograniczać procka. Czy duża jest różnica np między 16gb 2133 tymi co mam z np. 16gb 2400/3000?. W ogóle jaki powinny być optymalne do i7 7700k? Też nie chcę jakoś przepłacać i brać jakichś z kosmosu.

Link to post
Share on other sites

Te Kingstony które masz są ok. Kości te możesz samemu podkręcić do 2666MHz 15CL bez ruszania napięcia, kwestia samych modułów bo z tym jest loteria.

Zysk jest niekiedy i marginalny, kwestia konkretnej gry i miejsca testowego. Większe korzyści masz z Dual Channel ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...