Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa, dźwiękówka na usb do ~100zł


Recommended Posts

Witam wszystkich
Szukam karty dźwiękowej zewnętrznej na usb.

Budżet : ~100zł

Czego potrzebujesz? : Kart dźwiękowej zewnętrznej na usb

Przeznaczenie : 80% muzyka, 15% filmy, 5%gry

Źródło : PC
Oczekiwania 
: słuchawki + mikro - min. 24-bit, 48kHz
Słucham głównie na 2 słuchawkach (oh yeah) - Panasonic hje125 (starsza wersja) + Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT - ewentualnie 2.1 creative 3150 (nie bluetooth, tylko wszystko na kablu).

Słucham większości gatunków muzyki, choć ostatnio najbardziej szeroko pojętą electro - np https://www. youtube.com/watch?v=qkS61iaI8Eg&t=3281s . Słucham na YouTubie albo w Aimp3 z odpowiednio ustawionym korektorem.

Siedzę obecnie na ASRock B150M PRO4 (Realtek ALC-892) i mam nie zbyt wiele miejsca, ale na coś małego byłoby miejsce na końcu na port Pci x16, ale słuchawki na tył obudowy mi nie sięgną :/ Z tego powodu wybór padł na dźwiękówkę na usb.
 

Głównie rozglądałem się za(tak wiem trochę ponad budżet, ale co zrobisz) używką Maya u5 - wszystko raczej na plus choć nie ma pokrętła, teraz zastanawiam się nad używką smsl m2 - tylko że tej nigdzie używanej na sprzedaż nie widzę(allegro, olx). Widziałem kilka ofert maya u5 za 150 zł, choć myślę że kilku letnia używka, bez gwarancji powinna być z 100 zł warta (ew wyciągnięta za 100 zł), przy 220 zł za nówkę. Co byście doradzili ? Na co zwracać uwagę przy kupnie używki po gwarancji maya u5 (jest to model często awaryjny?) ?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Kupić przedłużke do słuchawek wpiąc w tył obudowy wyjdzie taniej. Nie warto kombinować przy takim sprzęcie Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

tzn kupić jakąś dźwiękówkę na pcie x16 ? Jaką byś polecił w tym budżecie? Do przodu obudowy słuchawki mi bez problemu sięgają. 

Link to post
Share on other sites

Do dźwiękówki na pci normalnie podpinasz przedni panel audio wiec nie potrzeba żadnych przedłużek.

Za 100zł kupisz używkę xonara dg ale to karta na pci a Ty szukasz usb, decyzja należy do Ciebie.

To są na karcie jakieś piny żeby podpiąć przedni panel audio ?

Biorąc pod uwagę samą jakość dźwięku - lepszy będzie xonar dg czy Maya u5 ( btw do Maya u5 można podłączyć telefon?)

Co do xonara dg - słyszałem trochę co do jego opłacalności oraz stosunku dźwięk/cena i tak średnio słyszałem, że się na tym 

wychodzi 

Poprostu do tych słuchawek i głośników nie ma sensu nic kupować Integra wystarczy Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Może tak dam porównanie, żeby nie rzucać mięsem... może masz zły dzień od kilku dni. Po co ludzie (Czy też jaka jest przyczyna, że) kupują auto-osobówkę za 10 tys skoro "mają możliwość" kupna ferrari za 1 mln ??? ehh... taka gadka w co 2 takim temacie - najlepiej jakbyś w ogóle wyrzucił do śmieci wszelkie rzeczy- głośniki, słuchawki, które nie kosztują przypadkiem poniżej 500 zł ...

Mimo wszystko powoli mam dość różnicy w odsłuchu moich ulubionych piosenek między odsłuchem na pc a na telefonie(xperia sp) a mimo wszystko i tak chciałbym polepszyć jakość dźwięku, ale niestety nie mam na to dużego budżetu.

Link to post
Share on other sites

@ sin Zu007

 

Sam mam 3 pary dokow za mniej niż 50zl.

Więc nigdzie nie twierdzę że masz wydawać powyżej 500zl więc zejdź na ziemię. Kwestia na co się te 50zl wyda bo można kupić coś wybitnego jak i szmelc.

 

Kupno u5 nie ma sensu moim zdaniem i to zwyczajnie Integra w pudle może lepsza niż twoja ale jednak nic wybitnego.

 

SMSl M2 to już inna para kaloszy i nawet wisi na olx jedna sztuka za 150 zł więc słabo szukałeś.

 

Więc rozejrzał bym się za m 2

Lecz bywa wybredna co do telefonów testowałem na 6 żadnen nie działał. Podobno starsze wersję M2 działały lepiej pod tym względem.

 

Lecz moim zdaniem warto przycinać pasa zagryść zeby i kupić ważke, która podłączysz i pod komputer i pod telefon a urzywki idzie kupić w zależności od wersji za w miarę rozsądne pieniądze w stosunku do tego co oferuje więc jeśli słuchasz równie często na telefonie co na kompie warto rozważyć tą propozycję

 

W przeciwnym razie m2

Link to post
Share on other sites

Bardzo rzadko słucham na telefonie jeśli mam dostęp do PC, praktycznie nigdy. Muzykę na telefonie słucham tylko poza miejscem zamieszkania.
Czy wrzucam hasło w google "SMSl M2 olx"  czy na tej stornie w jej wyszukiwarce i tak mi nie znajduje żadnego używanego, czy nawet nie używanego, nie wiem jak to robię ale nie znajduję- w google pokazuje mi jedynie archiwa olx z ofertami używanego tego daca.
W takim razie będę próbował ustrzelić używanego 
SMSl M2.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...